1. 1.
  atatürk'e ve kuvay-ı milliyecilere eşkıya diyen saltanat uşağı, batı mandacısı sözde gazeteci.. halk arasındaki adı bir ermeniyi çağırıştıracak şekilde artin kemaldir.
  10 -5 ... shalamar
 2. 2.
  Ali Kemal'i anlamak için günümüz gazete yazarlarına bakmamız yeterli olacaktır muhakkak. çünkü içlerinde hala birçok Ali Kemaller vardır.
  7 -3 ... ireland
 3. 3.
  kurtuluş savaşı'nı kazanmamıza müteakip * linç edilerek öldürüldü. bu olayın kim tarafından düzenlendiği hala tartışılan bir konudur ancak sakallı nurettin paşa'nın bu işte öyle ya da böyle bir parmağı olduğu da gerçektir.
  3 ... stockton to malone
 4. 4.
  Milli Mücadele karşıtı olan gazeteci ve siyaset adamıydı. 1919 sürecinde içişleri ve Maarif Nazırlıklarında bulunmuştur. Peyam-ı Sabah Gazetesinin başyazarlığını yaptığı dönemde, her fırsatta Milli Mücadele'ye karşıt yazılar yazmıştır. 1922 yılında tutuklanıp Ankara'ya götürülürken izmit'te linç edilmiştir.
  3 -2 ... bohemian rhapsody
 5. 5.
  torunu boris johnson şu sıralar londra belediye başkanlığı için ken livingstone ile yarışmaktadır.
  2 ... disco inferno
 6. 6.
  iki büyük insanın hz ali ve kemal atatürk'ün isimlerinin birleşmesi olan birleşik erkek ismi. çift isimlerin en güzellerinden en anlamlılarından biri.
  3 -2 ... blonde mermaid
 7. 7.
  ülkeyi işgal eden ingilizleri savunan adam. bunların destekçileri hala yaşıyormuş yazık.
  1 -1 ... seri arti oy veren insan
 8. 8.
  (bkz: artin kemal)
  2 ... mykalkan
 9. 9.
  binbir gece dizisinin en iyi oyuncusu, eğer gerçek karakteri de böyle sümsük değilse türkiye'de harcamaması gereken yetenek.
  3 -2 ... aysengruda
 10. 10.
  SONER YALÇIN'IN BUGÜNKÜ YAZISINA KONU OLAN PEYAMi SABAH GAZETESiNiN HAiN YAZARI.

  http://www.hurriyet.com.t...r/9125908.asp?yazarid=249
  2 ... stratosfer