bugün

Aynı ülkede yaşayan, aynı uyrukta olan insan topluluğu.
ucuz etin yahnisi yenmez ata sözünü doğruladan ucuz ama kötü gıda ürünlerine sahip marka. çikolata, gofret, kek her bişeyi var.
bir ülker iştiraki. hayır anlamıyorum, en az ülker kadar kadar reklam veriyor, ürünler şöyle böyle kaliteli diyor ama -ülkerden bile- ucuza satıyor.

acaba ülker kimliğini kullanmayarak bazı kesimlerden talep mi bekliyorlar? daha çok beklerler.
(bkz: halk bankası)
altay öktem bir yazısında şöyle tanımlamış halk dediğimiz kitleyi:

"halk dediğimiz de sürekli nüfus patlaması yaşayan başörtülü, içkici, namazında niyazında, genelev düşkünü acayip bir kitle işte."
(bkz: avam)
(bkz: tebaa)
samsun' un yerel gazetesidir. 2, 3 ve 4. sayfalarının diğer gazetelerin 3. sayfa haberlerine ayrılmış olması, samsun amatör klüp spor haberlerinin 4 sayfa olması ve 4 büyüklerin gazetede yer almaması ilginç durumlardır.
her daim yönlendirilen, zeki değil eğitim almış azınlığın elinde oyuncak olmaya mahkum kitle.

aslında bu durum türkiye'de sosyal demokrat anlayışında ne kadar yanlış bir yönde olduğunu ortaya koyuyor. eğitim ortalamasının %5'in altında olduğu bir ülkede, halkın önceliği hakları ve özgürlükleri değil, "karnının doyup doymayacağı" olur.
yaratılmış olan.
(bkz: halk etmek)
(bkz: halık)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.