bugün

entry'ler (7567)

ilknokta com

fiyatları diğer muadillerine göre oldukça avantajlı olan site.
yaşadığım en hızlı kitap kargolamasını yapmış olabilir. resmen 2 günde elime ulaştı.
şahsen tavsiye ederim.

azerbaycan

ak partinin yaptığı en önemli icraate tanıklık etmemizi sağlayan kardeş ülke.
gerçekler acıdır chp başta olsa asla destklemez bilakis ermenistana bile destek çıkabilirdi. karabağ da hayal olurdu. öyle yada böyle bir kısmı alınabildiyse Türkiye nin de desteği yadsınamayacak kadar büyüktür.

ermenistan terör örgütü ise psikolojik olarak sona ermiş bir kasabadır artık.
zira hayattaki tek amacı türk öldürmek ve ağrıyı almak olan, okullara bile gidildiğinde biz karabağı aldık batı ermenistanı da (ağrıyı kastediyor şeref yoksunları) almak da sizin göreviniz diyen bir terör oluşumundan bahsediyoruz burada.

karabağda yediği küskü ile beraber değil yegane amacı olan "ulan bi iç karışıklık çıksa da ağrıya da çöksem türk katletsem karabağ gibi yapsam" diyen ermenistan değil ağrı hayali kurmak artık karabağdan bile defoldu gitti. elinde tutamadı varoluş amacı tam manasıyla ortadan kalkmış durumda. kısa zamanda yokolup gidecekler artık.

azerbaycan

ak partinin yaptığı en önemli icraate tanıklık etmemizi sağlayan kardeş ülke.
gerçekler acıdır chp başta olsa asla destklemez bilakis ermenistana bile destek çıkabilirdi. karabağ da hayal olurdu. öyle yada böyle bir kısmı alınabildiyse Türkiye nin de desteği yadsınamayacak kadar büyüktür.

ermenistan terör örgütü ise psikolojik olarak sona ermiş bir kasabadır artık.
zira hayattaki tek amacı türk öldürmek ve ağrıyı almak olan, okullara bile gidildiğinde biz karabağı aldık batı ermenistanı da (ağrıyı kastediyor şeref yoksunları) almak da sizin göreviniz diyen bir terör oluşumundan bahsediyoruz burada.

karabağda yediği küskü ile beraber değil yegane amacı olan "ulan bi iç karışıklık çıksa da ağrıya da çöksem türk katletsem karabağ gibi yapsam" diyen ermenistan değil ağrı hayali kurmak artık karabağdan bile defoldu gitti. elinde tutamadı varoluş amacı tam manasıyla ortadan kalkmış durumda. kısa zamanda yokolup gidecekler artık.

alaattin çakıcı

akp ye söverken chp lilerce yere göğe kondurulamazken chp lilere laf ettiği için tu kaka ilan edilen önemli kişilik.
kendisine kişisel af çıkarılması daha uygun bile olurdu. ülkeye böyleleri çok gerekli.

ermenistan ın desteklenmesi gerekliliği

ermenistan terör örgütünün de trolü bu kadar oluyormuş demek ki.
binlerce yıllık tarih dedikleri yerden tüm dünya sıra ile geçmiş. ermenistanın tarihi dün başlar bugün biter. anca onun bunun acımasıyla kurduğu bir merhamet köyüdür ermenistan. gücü de yalnızca bebeklere ve kız çocuklarına yeter.

the last of us part ii

balondan başka bir şey olmayan oyunumsu.
neil isimli hıyartonun bütün oyun mecrasına döktüğü rüşvet sayesinde o "100-100 asrın oyunu" temalı incelemeleri satın aldığı o kadar bariz ki... bir kere bir oyunda kusur yok demek için o oyunda kusur olmamalı değil mi?

-yapay zeka hataları?
-ara sıra yaşanan çöküşler?
-saçma sapan hikaye anlatımı?
-oyunun reklamında koyduğun karakteri 10 dakkada öldürüp yerine trans ile oynamaya zorlaman?
-bu trans sever sjw tayfasının sıfırdan translı oyun yapmaya hiçbir zaman götü yemez. anca var olanı yokederler, ele geçirmeye çalışırlar. bu da bunların sıçındırık ajandasına hizmet eden bir şey sadece.
-ilk oyunun her alanda gerisinde kalan atmosfer?
o kadar rezil durumda ki millet metacritic den 0 ı çakmış. o kadar ki metacriticden düşük puan veremiyorsunuz sistem kitleniyor. düşük vermeyi yasaklamışlar, 3,3 den 4 lere çıkarmışlar yüksek puan veren botlar sayesinde. yarın 9 a da çıkarırlar lakin oyuncu caiması cevabını çoktan vermiş oldu.
0-100 dür benim gözümde puanı.

o druckman lalesi kendini kodlatıp joelin ölüsünün üzerine tükürüyor ya bu kadar aşağılık kompleksli bi adam olamaz.

vahit bıçak

ceren damar duruşmasında adını savunma tarihine yazdırmış olan avukat.
ama olumsuz anlamda, hani daha rezil daha iğrenç bir savunma olamaz.

atılan iftiraları şuraya sıralamaya gerek yok ama tek bir odak var konuyu dağıtmak. en son tv lerde "ceren damarın cep numarasını bilmiyoruz, kayıtları inceletmek istedik ama kimse vermedi" şeklinde ağlıyordu. lakin bu bile yaptığı savunma olan "ceren ile hikmetin ilişkisi vardı" iftirasını komple çürütüyor. zira madem ilişkileri var e hasan hikmet isimli canide olması lazım numarası? arama kayıtları, mesajlar? numaralar? resimler? ama fotojenik değildi doğru. kısacası tek amaç konuyu dağıtmaktı. çok şükür yargımız bu utanç savunmasını dikkate almayacak kadar aklı başında olduğunu gösterdi.

yargıtaya gideceğiz bu daha 1. raund diyor. o yargıtay da ağırlaştırılmış müebbeti 2 ye 3 e katlar da inşallah bir daha gün ışığı göremez.

ayrıca babası olacak ömer hikmetin de kendisinden daha az olmadığı, hakettiği gibi öldü şeklinde tweetler atmasından bellidir.

30 yıl boyunca 349 çocuğu istismar eden cerrah

türk ve müslüman olmadığı için bizim çakma solcu hain tayfanın tabi ki ilgisini çekmemiştir. tıpkı dikilen milyonlarca fidanın ilgilerini çekmemesi gibi.

tek çocuklu boşanmış kadınlar ordusu

bunların bazısı için çocuk evcil hayvan gibidir. hani köpek alayım kedi alayım demezlerde evlenip çocuk yapayım sonra boşanayım derler. mesele nafaka değildir bazısı için zira kendi işinde gücünde kadınlar söylüyor bunu.

the witcher

geralt süper, ciri süper, triss leş gibi, sokaktan bile daha iyi trissler bulurum lan ben. yeneffer de güyya süper güzel olucak güyya her girdiği ortamda milletin dibi düşücek o müziği basıyorlar çünkü arkadan... sonuç fıs. tamam kızlar çirkin değiller ama rola uygun hiç değiller. sen kalk bu kadar büyük bir projeye bu kadar vasat bir oyuncu kadrosu ayarla.

game of thrones un yerini falan da tutmaz. bölümler birbirinden çok kopuk. akan bir hikaye zaten yok. sonraki bölümde ne olacak o da merak unsuru değil. şimdi denecekse şayet kitaplar böyle o zaman kitaplara sıçayım afedersin, oyunları mis gibi akıyorda kitapları leş gibiyse eh bu da yazarın beceriksizliğindendir.

özge aydın

gebertilmiş terörist köpeğidir.
chp nin tıpkı berna yılmaz da yaptığı gibi sahip çıktığı biri olması da şaşırtıcı değildir. chpkk nın yeni formasyonu budur.
https://www.sabah.com.tr/...de-sokuldugu-ortaya-cikti

https://www.sabah.com.tr/...sahip-ciktigi-teroristler

darısı diğer tüm teröristlerin başına. allah muzaffer ordumuzun yar ve yardımcısı olsun.

selahattin demirtaş

terörirsttir. adil bir hukuk devletinde yaşıyor olsaydık alayı guantanamo benzeri yerlerde işkence çektirilerek idam edilmiş, cesetleri de okyanusa atılmıştı. ama malesef idam edemiyoruz, neden edemiyoruz? yok mu bir babayiğit çıkıp idam getirecek?

stranger things

ilk sezon süper, 2. eh işte, 3 ise harcadığımız vakte yazık şeklinde ilerleyen vasat bir abd propaganda dizisi.

artık eleven ın takır takır insan öldürmesini, kimsenin sallamamasını falan geçtim,
-bütün ruslar salaktır,
-salak olmayan bilimci ruslar haindir, 2 burgere satar ülkesini,
-salak ruslar o kadar salaktır ki şifrelerini çocuklar bile çözüp, gizli üslerine girebilir.
-bir sonraki sezonda da bu afacanlar hooper denen dallamayı kurtarır hazır rusyaya girmişken bari moskovaya kadar girip ülkeyi ele geçirin amk? ne de olsa rusların en iyileri bile bir dallama şerif karşısında paramparça oldu, hooper ve 5 gerizekalı çocuk rusyayı oradan da çini ele geçirsin, hep beraber burger yesinler. senaryonuza sokayım.
-yaratık yani mind flayer tam bir mal olarak dizayn edilmiş, arkadaşım sen süper psişik güçlere de sahip değilmisin? ne diye en son alışveriş merkezinde milleti arıyorsun seslerin falan peşine düşüyorsun, gir zihinlerine parçala hepsini.
-o kadar insanı öldürdü kimsenin umrunda değil, ve ölenlerin hepsi de kurtarılabilirdi.

s 400

alınması çok büyük bir başarıdır.
abd si nato su ab si götlerini yırtıyor alamazsınız alırsanız çok kötü yaparız sizi diye aylardır tehtitler savuruyorlar.

artık alınması bildiğin devlet meselesi haline geldi, kendi kararlarını verebilen özgür ve güçlü bir ülkemiyiz yoksa abd höt diyince korkup pısan bir ülkemiyiz.

rahip brunson olayında pıstık.
s400 dede abd ye eyvallah çekseydik geri adım atsaydık türkiye cumhuriyeti diye bir şeyin kalmadığını net bir şekilde ortaya koymuş olurduk.

lakin aldık, nato toplantısı bile 2 kere ertelendi tüm dünya medyası son dakika olarak geçti, götüm götüm titrediler, demesin şimdi kimse korkmazlar diye o yüzden mi tehtitler havalarda uçuyor?

gelelim içimizdeki abd ajanlarına;
1-türkiye asla s400 alamaz, abd izin vermez buna.
2-alsa da başka ülkeye verir kutusunda durur.
3-alabilir kurabilir ama çalıştıramaz.
4-ehe ehe sadece ilk parçaları geldi daha tamamı kurulmadı *

yaptıkları abd yalakalığı, mandacılığı bu seviyede adamların, 1 numara ile yalamaya başladılar, 4 ile bitirdiler.

gelelim karşı iddialara;
1-kimi vurcanız nato uçaklarını mı vurucanız? evet, neden olmasın, nato bizim müttefikimiz mi? en son ne zaman müttefiklik yapmış? kıbrıstan beri karşımızda. gerekirse nato da vurulur, başkası da vurulur. bizi vuran kimse onu vurucaz, inşallah kullanmaya da gerek kalmaz, adı üstünde savunma silahı.
2-nato radarına uyumlu değil, uydururuz kardeş takma kafanı, hem madem uyumsuz neden aylardır it gibi korkuyorsunuz?
3-ama nato ülkesi rus silahı mı alır? evet alır, çünkü nato bize karşı nato değil, satsaymış patriot? işlerine gelmedi hava savunması olan bir türkiye, onların gözünde türkiye harcanabilir piyade gücü, hava savunması falan olmasın gerek yok.

ilk başta alamaz, cesaret edemez diyenler şimdi de "sanki büyük başarı" diyor, mandacılık böyle bir şey demek.
abd, pentagon, ab istemedi, reis de dimdik durdu aldık. emre uslu gibileri üzerine oturacaktı bekliyoruz.

s 400

nato nun zaten işlevselliğinin kalmadığı, herhangi bir üyesini koruma garantisi vermediği bir durumda hele hele yunanistan da s300 varken, etrafımızdaki tüm ülkelerde benzeri hava savunma silahları varken şu ana kadar alınmaması bile hata olan sistem.

"nato dan atarlar" bok atarlar, nato da bizden başka bir abd var gerisi fos.

"abd/nato bizi korumaz atarlarsa" şu ana kadar çok korudular çünkü?

"ama f35 vermeyecekler" zaten vermeyeceklerdi. onların kongresi "bak ben vermek istiyordumda kongre reddetti:(" demek için var zaten. hadi verdiler diyelim f35 i ne pkk ya karşı ne de olası bir savaşta herhangi bir batı ülkesine karşı kullanamazsın. uzaktan tek düğme ile etkisiz hale getirilebilen bir cihaz. lakin s400 ün karşısında de etkin değil. kullanışlılığı tartışmalı.

abd-nato uzun süredir türkiye nin karşısında, zaten nato diye bir bok da aslında yok. abd var sadece onun istekleri doğrultusunda hareket eden bir kurum.
eh abd nin isteği de malum büyük israil, ypg ye pkk ya ilk işleri bir devlet kurdurmak buna karşı da en büyük engel türkiye, türkiye ye böyle bir silah yani f35 i vermelerinin zaten imkanı yoktu.

"kullanacak göt ister" o göt var canısı. yabancı bir ülke sınırına girip saldırdığı zaman oturup izleyeceğimizi sanıyor herhalde bazıları. yunanistan istanbul a girse s400 varken kullanılır. bu kadar basit.

ekrem imamoğlu

pkklılar la arasına mesafe koyup koyamayacağı merak edilen yeni ibb başkanı.
aynı merak ankara da mansur yavaş da da mevcut.

şimdi bu hdpkk boşuna desteklemedi bunları belli sözler verildi.

kendisini atatürk e benzetenler, vatanseverliğinden bahsedenler umarım haklıdırlarda hiçbir şey vermez bu pkklılara.

sadece köprüyü geçene kadar dayı demiş olmasını ümit ediyorum.

türbanlıya hakaret eden adamın aktroll çıkması

inandırıcılığı olmayan iddiadır.
zira chp li neo laik tiplemelerin defalarca bu şekilde başörtülülere kin ve öfke dolu saldırılarını görmedik mi?
kılıçdaroğlunun otobüsüne binen çarşaflı chp li de mi akp liydi?
mine kırıkkanat gibi "türbanlılardan nefret ediyorum" türü açıklamalar yapan chp liler demi akp li?
üniversitelere almamak için bir yerlerini yırtanlar, ikna odaları kuranlarda mı akp li?

https://www.youtube.com/watch?v=Y-LoLdnbGKU
bu damı akp li?
dersiniz gerçi siz. adam alenen sövmüş saymış ama akp li çıkmış öyle mi? ben yemedim.

edit:
ve bir diğer chpkk lı iddiası daha çöktü.

adam dini paylaşım yapınca akp li oluyor muş? nerede yazıyor akp li olduğu?
ahanda küfür videosu.
https://twitter.com/emirb.../1111303158834315264?s=21

bunu diyen mi akp li?

alın bunu da kılıfına uydurun.

sekiro shadow die twice

dark soulsun samuraylısı.
açık konuşmak gerekirse bu oyunu ilk duyduğumda hiç ilgimi çekmemişti, aptal bir god of war çakmasına benzetmiştim.

lakin kazın ayağı öyle değil. dark souls gibi ama beni dark soulsdan çok daha fazla mest etti açıkçası. dibine kadar vurduğumuz bir japon kültürü, çok daha anlaşılabilir bir senaryo, olağanüstü oynanış.

ve en sevdiğim kısmıyda oyunun başından sonuna dek silahımız aynı, adamakıllı bir powerup falan da almıyoruz başladığımız gibi bitiriyoruz. gelişen tek şey oyuna hakimiyetimiz oluyor.

ha power up almıyoruz dedim de hiç almıyor değiliz tabi ama bunlar olmadan da olabilir ilerleyişimiz. çoğu kişi o komboları falan kullanmıyor zaten.

açıkçası almayı düşünüyorum, şu ara sadece izleyicim ama steamden alıcak gibiyim.

öğretmen olmanın zor yanları

haftada 3 gün işe gitmek. koskoca 3 gün... düşünebiliyor musunuz?
hemde koskoca yarım gün! kabus gibi.

amazon com tr

hepsiburada, gittigidiyor, n11 gibi sitelere rakip olarak gelmiş olan alışveriş sitesi.

ilk büyük alışverişimi de yapmış olmakla beraber birkaç şey söylemek lazım.

telefon kılıfı ve apple airpods aldım, fiyatları emsallerine göre çok daha ucuzu. airpods için 150 tl ye yakın kar ettim diyebilirm. 850 tl ye aldım.

iphone xs i de buradan alacaktım, hatta 256 gb altın renkli olanı bir an 64gb altın renkli olanından 4 tl daha ucuz hale geldi, 9600 ü ödedim... ve sonra "lan napıyorum ben 64 gb neyine yetmiyor ucuzunu al, bekle" dedim ve siparişi iptal ettim. iptal ettiğim anda 1 saat içinde param hesabıma geri yatırıldı üstelik bu pazar günü gerçekleşti.

gene aptallık edip 1-2 gün bekleseydim iphone xs 64 gb gold 8.150 lere kadar düştü. bense acele edip gittigidiyordan 8.200 e almış bulundum.

şimdi alışveriş gibi iptal edebilmek hele de bu kadar hızlı ve net bir şekilde önemli bir artı.
gelen ürünlerde hiçbir sıkıntı yok.
genelde her ürünü piyasadaki en ucuzu oluyor, ya da bekleyin en ucuzu olmak üzeredir. yakına 1 numaraya ulaşması hiçte zor değil.