bugün

1982 doğumlu, bursaspor ile altıncı sezonunu yaşayan ve takım kaptanlığı da yapan defans oyuncusu. 5 kez a milli formayı giymiştir.
Bursaspor'un genç kaptanı. çok iyi bir defans oyuncusu olmasına rağmen milli takıma çağırılmaması hayretle karşılanmaktadır.
buda mı korkmaz familyasından acaba diye süpheye düştüğüm futbolcu.
bülent'in annesine saygı duymak lazım bütün defans hattını doğurdu.
championship manager serisinde iyi bir futbolcuydu. daha sonra football manager de bursanın da küme düşmesine bağlı olarak onunda özellikleri düştü tabi. bi de murat duman diye bir topçu vardı cm de ne oldu ona.*
sene itibariyle bursaspor'da 16 numara giyen, milli takıma alınacağı zamanın merakla beklendiği, "defansın belkemiği" olarak tabir edilen şekil ve mevkide oynayan, bursaspor kaptanı.
an itibariyle bursaspor kaptanı.
16 numaralı formayı giyer kendisi.
03.11. 1982 de balıkesirde doğmuştur.
balıkesirspor ve kartalspor formalarını giydikten sonra 2001-2002 sezonunun devre arasında bursaspora transfer olmuştur.
2001- 2002 yılında yarım dönemde 1 maçta forma giymiştir.
2002 - 2003 sezonunda 17 maç oynamış ve 1 gol atmıştır.
ki o golüde 35 metre civarından fenerbahçeye -recep bilere - atmıştır.
2003- 2004 sezonunda 22 maçta forma giymiştir.
ve o sezon bursaspor 2. lige düşmüştür.
2004- 2005 sezonunda 2. ligde 31 maça çıkmış fileleri 3 kere havalandırmıştır.
o sezon bursaspor lige çıkamasa da devam eder ne de olsa kaptandır.
2005- 2006 sezonunda 2. ligde 30 maça 2006- 2007 sezonunda süper ligde 29 maça çıkar.
şu zamanlarda sakattır.
ayrıca adı sürekli fenerbahçeyle anılmakta veya andırılmaktadır. *
her maç kendisine söylenen egemen sen bizim her şeyimizsin tezahüratını sonuna kadar hak eder.
gerçekten yüreğini ortaya koyar.
lakabı gladyatördür. kendisiyle yapılan röpartaj da john terry i örnek aldığını söylemiştir.

v.manisaspor maçı sonrası gelen edit: bu maç sonrası gerçek bir kaptan olduğunu bir kez daha ispat etmiştir.

aylar sonra gelen edit: satışı koymuştur.
Fatih terim'e küfretme sebebimdir. alsana bu adamı emre aşık, servet, gökhan zan ya da toraman ın yerine.. ama işte üç büyüklerde oynamıyor ya.. merak ediyorum terim in gözüne girebilmesi için fener e 3 gol atması falan mı bekleniyor..
ben egemen in yerinde olsam bu performansın ardından benim yerime servet milli takıma çağrılınca futbolu bırakırdım..
belki de milli takım a çağrılmak için bazıları(ayhan akman) gibi dergilere çıkıp konuşması gerekiyordur.
lakabı 'gladyatör' dür.
bu sezon * gs defansında şiir gibi top oynayan emre güngör ile beraber ne zaman milli takıma çağrılacağını merak içinde beklediğimiz bursaspor kaptanı.

bakınız:
(bkz: ben bir türk genci olarak işte buna isyan ediyorum)

edit: emre güngör 2008 avrupa kupası için, hal-i hazırda milli takım kadrosunda mevcuttur. egemen hala kadroda yoktur.
emre aşık gibiler varken(?) milli takıma çağrılmayan isim. bir ara fenerbahçeye transfer olsun bir hafta oynasın bak nasıl çağırıyorlar milli takıma.
oyunuyla konuşulan adamdır, manken sevgilileriyle televolelerde boy göstermediği için milli takımda değeri anlaşılamayandır(!)
trabzonsporla anlaşmış futbolcudur. hayırlı olsun diyelim.**
bu adamı ilk kartalspor'da tanıdım hatta lucescu döneminde kaleci volkan'la birliktre galatasarayın gündemine gelmişti sonra vazgeçildi.
(bkz: egemen korkmaz da ben korkar mıyım)* *
trabzonspor dan yıllık 1 trilyon 600 bin ytl isteyen çağdaş atan ın yerine transfer edilmiş futbolcudur. çağdaş atmaya devam etmelidir.
edit: atan sadece çağdaş değilmiş.
http://www.spor61.net/news_detail.php?id=7059
profesyonel olduğunu gösterip doğru olanı yani parayı seçmiştir. ama bursaspor taraftarı olarak bursaspor deyince aklımıza ilk gelen isimdi egemen. gitmesine üzüldük. yolun açık olsun büyük kaptan.
bugün itibari ile trabzonspor'a transfer olmuş futbolcudur. umarım trabzonspor için iyi olur. fakat futbolculuğuna değil de karakterine bir şey demek isterim bu futbolcunun. bunca yıl nasıl kaptanlık yaptı anlamam. son derece kavgacı milleti galeyana getiren bir tiptir. trabzon sayircisinin de malum ateşini düşünürsek umarım kötü şeyler yaşatmaz onlara. biraz daha centilmen olması salık verilir kendisine.
trabzonspor ile 3 yıllık sözleşme imzalayan futbolcu.
sözleşmesi bitmesine rağmen trabzonsporla anlaşmadan önce kulüptende onay alınmasına rağmen tekrar gidip kulübüyle görüşen ve daha sonrasında trazonsporla anlaşan futbolcu.
selçuk inanla birlikte bugün resmi sözleşmeye imza atmış ve trabzonspor forması giymiş oyuncu.
http://www.trabzonspor.or.../haberpic/310508imza7.jpg
(bkz: hayırlı olsun)
kontrat için bursaspor'un önerdiği paranın iki katını isteyen, red cevabı alınca trabzonspor'la 3 yıllık sözleşme imzalayan eski bursaspor futbolcusu, kaptanı.

kendisi profesyonel bir futbolcu, bursaspor kulübünün önerdiği parayla kendi istediği miktar arasında da ciddi bir fark var. olabilir. ancak benim gördüğüm kadarıyla bursaspor taraftarları gidişi itibariyle kendisine inanılmaz kızgın. "bursa'yı ve bu taraftarı çok arar" diyenler, "bizi satanı biz beleşe veririz" diyenler, "siz havuzlu bahçeli evlerde sefa sürerken biz cebimizdeki son parayı bilete veriyoruz" diyenler, "inşallah okan yılmaz gibi bir daha iki yakası bir araya gelmez" diye beddua edenler...

ben ise sadece üzgünüm; egemen'i bordo maviler içinde görünce içim cız etti resmen. tabii ki kimse alternatifsiz değil ancak bursaspor formasını en çok ona yakıştırmıştım ben ve inanıyorum ki egemen, kendisini "egemen korkmaz" yapan bursaspor'un teklifini reddetmeyip takımda kalsaydı her şeye rağmen; bu takımın bandierası olmaması için, bursaspor'da bir efsane olmaması için hiçbir sebep yoktu. bursaspor taraftarının gözünde çok başka bir yerdeydi çünkü egemen...

tabii ki olaya sadece duygusal yaklaşmamak lazım. neticede egemen korkmaz profesyoneldir, kariyerini ve aldığı parayı düşünmek zorundadır. ve artık trabzonspor'un kontratlı futbolcusu.. umarım ileriki futbol hayatında kendisini çok çok daha iyi yerlerde görebiliriz, zira bu noktadan sonra kendisine başarılar dilemekten başka bir şey gelmiyor elden.
bir bursaspor taraftarı olarak neden trabzonspora gittiğini anlayamamış olduğum oyuncudur, kendisi profesyonel bi insandır, parayı seçmesi de gayet doğaldır fakat seçim neden trabzonspordur??
o kadar başarılı olmalarına rağmen gökdeniz ve fatih tekke nin başına gelenleri hepimiz gördük, kulüplerinden nasıl kaçacaklarını bilemediler...
sonuç olarak umarım iyi bir basamak olur trabzonspor egemen in futbol yaşamında...
ayrıca fenerbahçe galatasaray hatta beşiktaş a gitmesi bile daha anlaşılır olurdu egemen in...
(bkz: rigobert song bahanag) ile beraber trabzonspor savunmasında kale inşa etmiş emekçi. duvar inşaatıyla uğaraşacağına bak insanlar eğleniyor, gülüyor, karı kız, bar, alem felan.
genel özellikler;
1-saç sakal düzeltmeme.
2-her topa bir uzak doğu sporcusu edasıyla vurma.
3-agresif oyun tarzı.
4-tribüne oynarım hareketleri.
5-topu oyuna sokmayalım song kardeş,ikimizin bu top çabaları.
ama yinede olsun diyorum bu çocuk adam olacak.
trabzonspor ile yükselen bir ivme kazanmış stoper. daha nereye çıkması lazım milli takımımız için bilemiyorum. ufak bir not: *