1. 1.
  londra belediye başkanlığı adayı, ali kemal in torunu olan ingiliz siyasetçi.
  4 ... disco inferno
 2. 2.
  lakabi BoJo ya da Bozzer olan ingiliz muhafazakar parti milletvekili, gazeteci, kose yazari. 2008'de yapilacak olan londra belediye baskanligi secimlerinde muhafazakar partinin adayi.
  Türk Kurtuluş Savaşı aleyhtarı 1922'de linç edilen gazeteci ve bir ara Dahiliye Nazırlığı da yapan Ali Kemal'in torunu Stanley Johnson'un oğlu.
  karnindan konusan kotu konusmaci, komik tip. adayligi aciklandiktan sonra yaptigi ilk konusmadan anlasilan odur ki, eglenceli bir secim surecinin aktif elemani olacaktir.
  --spoiler--
  http://www.boris-johnson.com/
  --spoiler--
  (bkz: http://tr.wikipedia.org/wiki/Boris_Johnson)
  1 ... narpiz cigneyen yilki ati
 3. 3.
  partisinin adı muhafazakar parti ise de muhtemelen muhafaza ettiği mefhum neoliberalizm ve sömürgecilikten ibarettir diye düşündüren, atası olan ali kemal'in vaktiylen bu memleketin topraklarının içine s*çmaya çalıştığı, şayet bu adam da ali kemal'e fikir açısından benziyorsa, londralıların seçtiği takdirde londra'nın da içine s*çması muhtemel kişi...
  2 -1 ... kaptanreis
 4. 4.
  inanilmaz seyler oldu ve boris londra belediye baskani secildi. kizil ken kaybetti. londra belediye baskani diye bildigimiz ilk ve tek insan kaybetti.

  baslarda ne kendisi inanmisti ne de partisi boris'in kazanacagina. herkesin gulup gectigi bir garip adamdi. aslinda kazanamayacaklarindan emin olan muhafazar partinin, iyi tamam, madem israr ediyorsun, hadi ol boris sen belediye baskani yollu oylesine baskan adayiydi bence. uzun yillar iktidarda kalmis isci partisinin sayesinde muhafazakarlarin ulke capinda kazandigi yerel secimlerin londra ayaginda da supriz isim boris oldu. babasinin bile konusurken oglum valla da ciddi, son uc aydir ickiyi birakti, yahu olacak sey mi, yollu beyanatlarina bakinca herseyin saka olarak basladigina inancim tam.

  simdi ne olacak kimse bilmiyor. londra hayatinda neleri degistirecek bu oxford mezunu, zehir gibi zeki ama saka gibi adam kimse bilmiyor. ufaktan da bir korku var muhafazakar kanatta, dengesiz cikar da basina bela olur mu partinin diye. olursa ken'in gidisine huzunlenen biri olaraktan bu vaziyete sevinirim kesin. iyi eglenceler londra, hosgelmedin boris.
  3 ... narpiz cigneyen yilki ati
 5. 5.
  Türkiye'de geçirdiği vakit ile ilgili izlenimlerini aktarmış.

  okumaya değer:

  http://www.telegraph.co.u...ur-wings-are-clipped.html
  ... malcolmriver
 6. 6.
  Aslında New York doğumlu.
  1964 yılında New York’ta doğmuş. Ailesi doğumundan kısa bir süre sonra ingiltere'ye dönmüş.
  (Aile fotoğrafı: boris johnson)

  Çocukluğunda duyma engelliydi.
  Geçirdiği birkaç operasyonun ardından duyma yetisini geri kazandı.

  Yüksek öğrenimini Oxford Üniversitesi’nde tamamladı. Stajyer muhabir olarak girdiği The Times'tan, hile yapmaya kalkınca kovuldu. 1999 yılında ‘The Spectator’ün editörlüğüne getirildi.
  Şimdi kardeşi de politikacı oluyormuş.
  Daily Mail yazmış:
  http://www.dailymail.co.u...ry-eclipse-Milibands.html
  ... nevzatb
 7. 7.
  4 kardeşler ama burada 3'ü var.
  boris johnson

  Başbakan seçilme ihtimali tartışılıyor şu günlerde.
  1 ... nevzatb
 8. 8.
  Burada da 2 kardeşi ile babasının son halini görebilirsiniz:
  boris johnson
  1 ... nevzatb
 9. 9.
  ingiliz muhafazakar parti milletvekili ve the spectator dergisinin genel yayın yönetmeni.
  ... may neym iz keriz
 10. 10.
  tam bir kezo koca londrayı istanbula özenerek yönetiyor, otobüsleri kartlı sisteme çevirmiştir. 5 serline 3 kere biniyorsun amk hesaptanda anlamıyorlar.
  ... doktor mikrop