görsel
bedava istanbul turu.
bir 98g değildir.
ölmeden önce binmek istediğim otobüs. şark ekspresi gibi o kadar reklamı yapıldı ki.
Evlenirsem balayı gezmesi niyetiyle bineceğim hat. Madem o kadar geziyor alalım biz de bir istanbul turu. Anca para buna yeter zaten
biri gitmeden diğerinin gelmesiyle tıpkı dertlerimi anımsatmaktadır. camına başımı koyup istanbul'un bir ucundan diğerine gidip gelmek istersin.
önceden arada kullanırdım. aslında evet kalabalık ama başka kalabalık hatlar da var. bu otobüs arena'nın oradan 4. levent'e gidip oradan kavacık köprüsü'ne gidiyor. tek kalabalık hat bu değil ki. 522st'ler de kalabalık olabiliyor.
trafik olmadığı zaman çok zevkli olan bir otobüs hattı. topkapı'dan kavacık köprüsü'ne çabucak gittik. cuma günü de 500t otobüsüyle gideyim.
Otobüsün zevklisi mi olur aykolik?
Hele o otobüs...
uzun bir hattır ancak biraz fazla abartılır. cevizlibağ'dan tuzla'ya gidiyor yani uzun olması normal. uzun derken 1.30 saatte falan gider. 2, 3 saat de sürmez.
Havasız insan aracı.
Normal Normal de sıkıcı.

Bana sıkıcı gelen sana nasıl zevkli geliyor?

Sana niye sikici gelmiyor?
--spoiler--
normal normal de sıkıcı.

bana sıkıcı gelen sana nasıl zevkli geliyor?

sana niye sikici gelmiyor?
--spoiler--
zevk meselesi çünkü. gayet çabuk gittiği için tem'den bence hiç de sıkıcı değil. o yüzden yani. sana sıkıcı gelen bana zevkli gelemez diye bir kural yok.
Anladım aykolikcim sana zevkli yolculuklar dilerim...
bir 98g değildir.
500 ₺'lik banknotun arka yüzünde yer almayı hak eden otobüs.
harika öneri. 500 liranın arkasında olması gereken bir efsane.
istanbul'un en sevdiğim otobüslerinden biri ama özellikle Kavacık Köprüsü'ne giderken çok iyi. Devamı için metrobüs daha iyi olabilir.
içinden istanbul geçen otobüs.
(bkz: içinden tramvay geçen şarkı)
(bkz: ferhan şensoy)
şişirilmiş bir balondur. bir 98g değil.
kavacık köprüsü'nden sonraki durağı kozyatağı durağıydı yanlış hatırlamıyorsam ama çok bir mesafe var. pandemiden önce cevizli'deki avm'den cevizlibağ'a kadar bu otobüsle gitmiştim. tuzla'ya gittiğini ilk öğrendiğimde şaşırmıştım.
tuzla'dan maltepe köprüsü 50 durakmış. oha. çok şaşırdım.
sarıgazi'ye gideceğim zaman cevizlibağ'a gidip oradan kavacık köprüsü'ne kadar gidip oradan da 522st'ye binmiştim. mall of ostanbul'a gitmek için de bu otobüsten ayvansaray'da inip oradan iki kere daha binmiştim diye hatırlıyorum. oradan mall of istanbul'a çok otobüs yokmuş diye galiba.
bugün kendisiyle kartal'dan cevizlibağ'a giderek en uzun yolculuğumu yapmış oldum. 130ş'yi de sayarsak pendik'ten otobüsle geldim. 500t dolu geldi diye ilk binemedim. otobūste tartışma da oldu 2 kere. binemeyenler oldu. otobüste yer olmasına rağmen bostancı tarafında ara durakta inen olmadı diye kapıyı açmadı. kavacık köprüsü'nde oturabildim.
uzun hatlardan 622'yle birlikte en sevdiğim hat. en sevdiğim özelliği 500t'nin tem'den gitmesi, 622'nin de 3. köprü yolundan geçmesi ve ikisinin de çok geçmesi.