bugün

Bir zamanların ingilteresi gibi üzerinde güneş batmayan bir otobüs hattıdır ve istanbul'un bir ucundan diğer ucuna tüm görkemiyle uzanır.
in 500t we trust.
Ne aşklar başlamış ne aşklar son bulmuştur bu otobüste.
iki bilete tüm istanbul'u gezdirir.
Binmeden önce yanınıza yemeğinizi, suyunuzu almayı unutmayın.
iett otobüsü.
anadolu yakasındaki güzergahı metrobüse de dahil edilebilir ama yine de kalkmasın dediğim özel halk otobüsü.
arabada e-5 trafiginde bitmek bilmeyen dur kalk eziyetini cekmek yoksa 500t deki kalabaligi mi bazen karar veremedigim heryerden gecen efsane hat.
istanbul'a ilk geldiğim zamanlarda Tuzla'da otobüs durağında gördüğüm iett hattı. "Anaa buradan Cevizlibağa direkt araba varmış, arkadaş da bana iki aktarma tarif etmişti ne gerek var. Dur şuna bineyim" diyerek hayatımın en kötü yol tecrübelerinden birini yaşadığım hat.
sabah hava aydınlanmadan hareket edip yolcularını gidecekleri yerde öğle yemeğine yetiştirdiği rivayet edilen otobüstür. kıta değiştirmek budur oğlum işte.
Benzerine az rastlanacak bir örnek. Taklitçisi çok ama onun gibisi neredeyse yok. Tam manasıyla bir yolculuk yaşatır insana. Mesafelerden ziyade içsel bir yolculuktur bu. insana hayatı sorgulatır. bir otobüste yaşanabilecek her türlü rezilliğin ve iğrençliğin tadılabileceği harikalar diyarı.

kusan mı ararsın, osuran, işeyen ve sıçan mı, çocuğunu tekme tokat döven mi, birbirine sövüp kavga ettikten sonra bıçaklayan mı, hırsızlık yapan mı, kadınlara dayanan fortçu abazanlar, erkeklere yaslanan eşcinsel eğilimli amcalar mı, otobüs şoförünün minibüsçülerle yarış yapması ve birbirlerinin üzerine sürerek pencerelerini açıp bozuk para fırlatması mı...

kesinlikle daha ötesi olamaz. o benzersiz bir fenomen!
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.