bugün

entry'ler (33)

kadınlar konusunda verilecek en iyi tavsiye

Bulaşmayın. Derya vardı benim aşkım. Kızdan ayrıldığıma 3 sene geçti hala pişmanım. Allah da beni kahretsin gül gibi kızın kıymetini bilemedim.

masaüstü bilgisayar vs dizüstü bilgisayar

Kişinin ihtiyacına göre değişen şey. 3d işler yapacaksanız güçlü bir desktop gerekebilir. 12 katlı hastane projesi çalışıyorsanız desktop gerekebilir. Ama şirketin güçlü bir laptop vermiştir desktopu aratmayadabilir. Yani işin ucu biraz paraya da bakıyor aslında bir noktaya kadar. Sen 200 bin bayıl bakalım laptopa nasıl bir canavar bu amk. dersin. Ha bunların haricinde film izlicem, nete gircem, tefon ekranı bana güçcük geliyor derseniz ucuz bir laptop işinizi fazlasıyla görür. Gidip de rtx 4070 ekran kartlı laptop almanıza gerek yok.

Ben bile o kadar 3d işleriyle uğraşmama rağmen rtx 3050 ekran kartlı, i5 işlemcili, 16 gb ramli laptop aldım yetiyor.

3d'den 3d'ye ve hatta ne kadar 3d işleriyle uğraştığınıza göre bile durum değişir. Gidip de 3ds max'de 5 milyon poligonlu realistik mimari çizimden günde en az bir kez çıktı almıyirsanız güçlü ekran kartlarına ihtiyacınız yok o kadar. Çoğu renderım 15 ile 30 dakika arasında süren renderlar benim. Neden çok güçlü ekran kartına anabayım ki? Onun yerine 500 gb ssd'li bilgisayarıma 1 gb daha ssd alırım yeterlidir. Benim dosyalarım çok çünkü.

Bilgisayarlara para harcamanın bir sonu emin olun yok. Kafayı takarsanız her ay bir parça alırken bulursunuz kendinizi. Çoğuna da ihtiyacınız olmaz.

sigarayı bırakmak

Bıraktığımı unuttuğum için bir türlü başaramadığım eylem. Yalama oldum galiba.

bir kadından ne istiyorsunuz

Sevgi belki. Ama hiçbir kadın sevmez karşılıksız. Eski kadınlardan da kalmadı şimdi.

sözlükte güvenilecek erkekler tam listesi

Bana güvenebilirsiniz ama ben size yarramı güvenirim.

sözlüğün en boş yazarı

Ben olabilirim ilerde. Boş yapmaya geldim.

erkeklerin şort giyme nedenleri

Havaların ıscak olması.

içki içilen yere polis ekibinin gelip uyarması

Bizim burda biz apartman sakini olarak yollayıp duruyoruz içki içenlere polisi. Kaç kere polisi aradığımızı hatırlamıyorum bile. Çünkü gecenin 2'sinde yüksek ses açmalar mı dersiniz, çıkarıp çükünü sallaya sallaya işemeler mi dersiniz, otluklar arasında yiyişenler mi dersiniz her bok var. Biz apartmanlar olarak polisi aramaktan yorulduk artık. Efendi efendi içseler bile bulundukları yerden kadınlar kızlar geçmeye korkuyor,burası Türkiye. Ha yine aynı yerde içip içip drift atanlar var birde. Şimdi söyleyin sizin içinize sindi mi?

istanbulda oturan sözlük yazarları

isranbul gaziosmanpaşa ama zirveye falan gelmem.

size bakıp durduk yere gülen kız

Aklından fantezi geçirmiştir.

aşk yerine mantık evliliğinin mantıklı olması

Tercih meselesi. Ben de mesela zengin karı arıyorum ama yok.

okul saatlerini cuma namazına göre düzenleyelim

Şeriat bir anda gelmeyecek lafını akla getiren durumsal ya da öneri.

müslüman evrimciler

Şey çok ilginç. Kazılar yapılıyor, dna'lar inceleniyor, bakteriler ya da virüslerin hızlı bir şekilde evrim geçirdiği görülüyor, hatta bugün evrim sayesinde doğada hiç var olamayacak köpekler üretiliyor, laboratuarındasın ve gözünle kanlı canlı şahit oluyorsan mikroskoptan bakıp ama biri geliyor sana diyor ki evrim yoktur. Peki. Sfsfsf

Neden diyorsun, benim kutsal kitabımda öyle yazıyor diyor. E benim gördüklerim? Yok yok sen yanlış gördün. Sczfsvs

yapay zekaya öğretilebilecek puştluklar

Twitter'da bir bot var, insanlara laf sokuyor sırf. Bazıları bunun yapay zeka olduğunu da anlamıyor kavga ediyor botla. Sfsfsg

uludağ sözlük

Beni yazar yapmayan sözlük. Olsun böyle hayalet gibi güzel.

yobazları kudurtan filenin sultanları karikatürü

Elma ile armut kıyası olmuş. Türkiye neden her konuda ikiye bölünmek zorunda?

7500 tl emekli maaşına yüzde 25 zam

ister kökü de ister sapı de maaşın aynı kalıyor. Ha bu necip millet gene gider oy verir. Vermese de farketmez 13 milyon seçmen yarattılar kendilerine bugünleri görerek. Nerden baksan kral hareket.

sözlükteki kart zamparalar

Zampara olması mı yoksa zamparanın kart olması mı anlamadığım durum.

tavuğun evladını zorla doğurtup yemek

Troll ve çaylağım ama kayıtlara geçsin. O yumurtalar dölsüz olduğu için yavru çıkmaz.

kdv nin yüzde 20 ye çıkartılması

5 ürün aldığında ek olarak 1 tane de devlete alacaksın manasına gelir.