bugün

sabah ve milliyet gazetelerine üç gün üst üste verilen ilanda susurluk kamyonunun plakasının altında yarın türkiye bambaşka bir güne uyanacak ilanları ile önceden varlığı belli olan ancak dönemin iktidarının uyanamadıı postmodern darbe'nin günüdür.
can damarımızdan vurulduğumuz gündür.
(bkz: unutmadık)
aynı kokuların günümüzde de geldiğini görmekteyiz. ama sessiz ve derinden gelmektedir bu kokular. yavaş yavaş ve sindire sindire.
ikincisinden kıl payı kurtulduğumuz askeri darbelerden biri.

--spoiler--
Polis, Ergenekon soruşturmasının yedinci halkasında gözaltına alınanların hükümeti devirmek için yeni bir 28 Şubat süreci hazırlığı yaptığını ve bu amaçla cemaatlere sızmaya çalıştığını saptadı. Savcılar, 28 Şubat'ta aktif rol alan Seyhan Soylunun içinde olduğu Özel Büro'nun 1997'deki Fadime Şahin-Müslüm Gündüz skandalının bir benzeri için ismailağa Cemaati'ne sızmayı denediğini belirledi. ABD Konsolosluğu saldırısı sırasında öldürülen Erkan Kargın'ın Özel Büro'nun iki lideriyle telefonda görüştüğü saptandı. Kargın, Ergenekon yöneticiliği ithamıyla şu an tutuklu olan bir kişiyle de yakın temastaymış. istanbul Merkez Komutanlığı'nda sorgusu süren beş teğmenle bir askeri öğrencinin, Ankara'da Ergenekon'a ait karargâh evlerinde, tutuklu emekli generaller Eruygur ve Tolon'un toplantılarına katıldığı iddiası var. *
--spoiler--
kemalist burokrasının 27 mayıstan sonra gerçekleştirdiği "cumhuriyetı! kurtarma operasyonu'nun" mgk'da alınan kararlarla amacına ulaştığının tescil edildiği gün. kemalist burokrasi 27 mayıstan sonra bırkez daha başarılı olacak ve kemalistlerin imtiyazları korunacaktı.
neo-liberal zatların 12 eylül'den sonra gerçekleştirdiği "memleketi! kurtarma operasyonu'nun" milli güvenlik konseyi'nde alınan kararlarla amacına ulaştığının tescil edildiği gün. neo-liberal zatlar 12 eylül'den sonra bir kez daha başarılı olacak ve piyasacıların imtiyazları korunacaktı.

ön edit: ironi kapsamındaki imla hataları için tüm muhafazakar demokratlardan ve paşasının başbakanından özür dilerim.
bir ..., bir ..., bir ..., birkaç ..., bir ... meraklısı ile birkaç ... bozuk adamın türkiye'nin gündemine laaak diye ... çuvalı gibi attıkları olay. üstüne bir de 1000 sene sürecek haaa diye milleti tehdit etmişlerdi. allah kısa zaman içinde ... verdi, hepsi tasfiye oldu gitti.

(bkz: sözlük yasal takibe uğramasın diye üç nokta kuralı)
(bkz: ağır hakaret var hoop)
(bkz: bir de üstteki entrilere baksana)
gericiliğe verilen ayarın tarihidir.
(bkz: en uzun şubat)
1997 yilinda gerceklesen postmodern darbenin gun/ay tarihidir.
takvim yapraklarından atılması gereken gündür.
28 şubatla ilgili en manidar bulduğum olay bugün hukuk bağımsızdır ellemeyin diye bağıranların zamanında generallerin karşında el pençe divan durup genelkurmay karargahında seminere katılmalarıdır. tutarlı olmak şart.
erbakanın askere boyun eğdiği süreçtir. ne yazık ki
12 eylül'den sonra üretime dayalı ekonomik politikalarla, ekonomiyi sağlam temellere oturtmaya çalışan, devlet kurumlarını ona buna peşkeş çekmeyen tek hükümetin rejime yönelik attığı bazı yanlış adımlar sebebiyle tasfiye sürecinin başladığı akıllara kazınan tarih..
(bkz: 28 şubat kararları)
bundan 10 sene sonra bu entry mi görüp duygulanmak için tarihin bu eşsiz noktasına o an yaşadıklarım hakkında koyduğum mim.

tarih 28 şubat 2009 - saat 1:27
-------------------------------
gece 1buçuğa yaklaşmakta. ben son sürat entry girmeye devam ediyordum ki karanlık oda da birden kardeşimin ışık zamazingolu oyuncağı kendikendine yanıp sönmeye başladı. açıkçası tırsmadım değil. bir oyuncak durup dururken kendi kendine neden çalışsın ki. her neyse olabilir diye kalktım ilk önce ışığı açtım sonra oyuncağı on/off düttürüsüne basarak kapattım. oyuncağı geri yerine koydum ve ışığı söndürüp tekrar bilgisayarımın başına dönecektim ki takk diye bir sesle topuklar g.te vurur adım tekrar ışığı açmak için prize koştum. ışığı açtığımda az önce yerine yerleştirdiğim oyuncağın geriye doğru düştüğünü gördüm. hemen bunun matematiksel olasılığını çıkardım ve sonuç hiç iç açıcı değildi. 3 ihlas 1'de fatiha okuduktan sonra, şu an atın ölümü arpadan olsun diyerek aynı oda da uludagsözlük** 28 şubat başlığı altına mim atıyorum.
(bkz: postmodern)!!!
ehven-i şer diyebileceğim post-modern darbe.yine de sonuçta darbedir.
ehven-i ser dedigimizde fislendigimiz tarihtir. bildigin darbedir.
(bkz: #4777890)
erbakan'in ugurlandigi gundur.bugundur.
3 sene arkasından 29 şubat gelmeyendiir. * *
türkiye'nin 50'li yıllardan beri görmüş olduğu son darbenin yapıldığı gün. diğerlerine nazaran kibarca yapıldığı, zor kullanılmadığı için kayıtlara postmodern olarak geçmiştir. o koltuğa silah zoruyla oturmak yerine, ''o koltuktan kalk yoksa sen bilirsin'' denilerek icra edilmiştir. haklı bir çaba mıdır? tabiki hayır... en az 5-10 yıl tekrardan geriye götürmüştür bu güzel ülkeyi. yaptılarda ne mi oldu? şu an süper güç olduk, iyiki yapmışlar da iran'a dönmekten kurtulduk(!) şimdi ise japonya ile kafa kafaya ilerliyoruz...
şubat delikanlı olsa 31 çekerdi dedirtecek bu ayın son tatil günü.
iktidar meraklisi paşalarin şaheseridir. ***
(bkz: paradoks)
http://www.youtube.com/watch?v=5IO1SyIS7fA
an itibariyle şubat ayının 28 gün olduğunu unutup, "aaa ayın 28 iken nasıl 1 i ne zaman oldu" diye düşünmeme neden olmuştur...