1. 1.
    yön, yer, benimsenen grup, düşünce, fikir, akım.
    yokluğu için; (bkz: tarafsız).
    2 -1 ... asiti kaçmış kola
    #293271 :)
  2. 2.
    taraf olmayan bertaraf olur.
    5 -3 ... collector
    #875605 :)
  3. 3.
    bir zamanlar ibda-c nin yayın organıydı. taraf olmayan bertaraf olur gibi bir vurucu cümlesi vardı derginin kapağında. molotof kokteyli yapımından suikaste kadar herşeyi anlatıyorlardı dergide. Hatta ölğm yıldönümlerinde deniz gezmişleri saygıyla anıyoruz şeklinde makaleler de yayınlamışlardı. Antifaşist antiemperyalist herkesi kucaklıyoruz gibi şeyler söylüyorlardı.
    4 ... komikhobbit
    #2148687 :)
  4. 4.
    bu entry'mizde taraf kavramını öğrenip, cümle içinde kullanacağız.
    mesela anlaşmazlık yaşanan bir olay var, diyelim ki kardeşimin gameboy'una el koydum, vermek istemedi, ben de dövdüm ve aldım. buraya kadar herşey güzel gelebilir. sonra kardeşim boş durmadı ve anneme şikayet etti, annem kardeşimi haklı buldu ve bana kızıp onu savundu. işte burada annem, kardeşimin destekçisi yani taraftır. buradan da anlayacağımız gibi, desteklenen görüşün yanında olma durumudur.

örnek; taraflar yerlerini aldı ve tartışma başladı.
    4 -1 ... sig adam
    #2177819 :)
  5. 5.
    ikinci cumhuriyetçilerin çıkmak üzere olan yeni gazeteleri.genel yayın yönetmenleri ahmet altan ve alev er ikilisi olacak.okurlarına "tam bağımsızlık" garantisi veren gazetenin fiyatı da 1 lira olacak.

o paraya dedem bile tam bağımsız olur be.
    17 -2 ... etienne
    #2464132 :)
  6. 6.
    ahmet hakanin yayin yonetmei olacagi bir gazete. bir iki aya kadar cikacakmis bence tuvalet kagidi olarak bile kulanilmaz.
    6 -10 ... scurtel
    #2529047 :)
  7. 7.
    muhtemelen cumhuriyete, tsk'ya, laikliğe, kemalizm'e saldırarak rant sağlayacaktır.
    20 -9 ... bohemian rhapsody
    #2533885 :)
  8. 8.
    başında ahmet altan ve alev er'in bulunacağı gazete. 1 ytl üzerinden satılacak, bu da bağımsız olmalarının getirdiği bir sonuç.
    gerçek demokratları, demokrasiyi özümsemiş insanları kadrosunda barındıracak oluşum. heyecanla bekliyoruz. sonunda gazete gibi gazete okuyabileceğiz.
    5 -13 ... gotik gotu
    #2545181 :)
  9. 9.
    ikinci cumhuriyetçiler olarak adlandırılan demokrasiyi yalayıp yutmuş kişilerin çıkaracağı, yalayıp yutmak isteyenlerin de 1 ytl verip 4 posta gazetesi almak yerine alacakları gazete.
    4 -8 ... gotik gotu
    #2546091 :)
  10. 10.
    12 kasım'da bayilerdeki yerini alacaktır.
    1 -4 ... gotik gotu
    #2560380 :)