1. 1.
  Dünyada unilever ve procter and gamble ne ise türkiye'de o olan, pazarlama alanında türkiye'ye kattıkları ile bir pazarlama okulu diye nitelendirilebilecek, satmayı üretmekten çok daha iyi bilen şirket.
  18 -6 ... zall
 2. 2.
  recep tayyip erdoğan yandaşlarının vazgeçemediği marka.

  eti'nin en büyük rakibi.

  http://www.youtube.com/watch?v=n3wDfREOWIc
  13 -13 ... tombiş
 3. 3.
  eti'nin hanımeller ve çokonat üretmemesinden dolayı almak zorunda olduğumuz ürünlerin markası.
  6 -9 ... atan alir spor
 4. 4.
  imkbde ULKER koduyla işlem gören şirket
  4 -2 ... cell-im
 5. 5.
  (bkz: ülkerspor)
  2 -1 ... redwinemania
 6. 6.
  tam bir despottur bunlar. kemik kadrosu haric iscilerini on iki aydan fazla calistirmazlar sendikali olmasinlar diye. sonra da yok dindi, yok helal kesimdi diye bagirirlar.
  15 -6 ... laz pacino
 7. 7.
  Türkiye'nin en kaliteli gıda üreticisinden biri.
  9 -12 ... italiano
 8. 8.
  sadece türkiye'nin değil dünyanın sayılı şekerli gıda üreticilerin biridir. fabrikaları * son derece de hijyenik ortamlardır. hakkı yenmemelidir. sıra ona gelene kadar kaç tane gıda firması vardır.
  (bkz: konuşursam türkiye ayağa kalkar)
  10 -9 ... denizci cakabey
 9. 9.
  rekabet taktikleri de enteresandir. rakiplerinin mallarini "bunlar israil mali, sunlar danimarka mali, boykot edelim hadiiii, hepinize hediye olarak coco star" seklinde mail zincirleriyle kotulerler. vivident ve milka icin danimarka mali yakistirmasi yapilmasinin baska bir izahini bulamiyorum.

  ayrica hak ve adaletin sirasi olmaz, banka kuyrugu degil bu. ulker'den baska firmalarin da bunu yapmasi ulker'i hakli cikartmaz, cikartamaz. insanlarin basini ezip zengin ya da dunya devi olmak buyuk bir onursa bravo tum kucuk onurlara.
  12 -6 ... laz pacino
 10. 10.
  ismi büyük olması nedeniyle yapılan herşeyin ona maledildiği gıda firması. vivident ve milkayı kötüleyen insanların gerçekten ülkerde maaşla çalışan kişiler oldukları düşünülemez. ayrıca yabancı malları değil, yerli olanları alın demek hiç de kötü bir tavsiye değildir. danone'nin tekel oluşturup süt çiftçisinin anasını ağlattığı yerde, sütaş sütçülük okulu açmıştır. bu okul bedavadır ve isteyen herkes gidip sütçülük eğitimi alabilir. sonuç olarak yabancılar değil, yerli mallar kullanılmalıdır, ister ülker olsun ister bir başkası...
  10 -6 ... denizci cakabey