bugün

entry'ler (88)

ben bu yazıyı sana yazdım

keşke uyumama izin vermeseydin. keşke "gözlerim kapanıyor" dediğimde, "gözlerini kapa ve uyu" demek yerine "seninle sabahlara kadar konuşmak istiyorum" deseydin... keşke neden uyumadın diye sorduğumda "bizi düşündüm" yerine "bizi güzel düşündüm" diye sıfat koysanın düşündüm yükleminin önüne. keşke her şeyi bir "olmaz" kelimesiyle değil, sayfalarca yazarak, binlerce kelime kullanarak açıklasaydın. neden istemediğinin yerine neden böyle birden değiştiğini anlatsaydın. keşke duygularımı yargılamak yerine duygularını açsaydın bana. keşke zincirlerini kırıp bana her şeyini anlatsaydın. uzak durmasaydın. ben bir adım attıkça sen iki adım geri kaçmasaydın. keşke "seni seviyorum" cümlesinin sonuna "tabii arkadaş olarak" kalıbını kullanmasaydın. keşke beni düşünseydin; iyi ya da kötü. anlamaya çalışsaydın, yorumlasaydın. ama sen yargıladın. kızgınlıkla söylediğim bir cümlede hemen "istersen, silebilirsin" demeseydin. sinirle devam ettiğim cümlelere "keyfin bilir" demeseydin. sen beni terk ederken, ben sessiz olmam gereken ortamda avazım kadar bağırmak isterken sol elimde telefonu tutarken sağ elimi yumruk yapmış tırnaklarımı avucumun içine kanatıncaya kadar kanatıyordum. keşke beni söylediğini dolaylı yoldan söyleyip sabah inkar etmeseydin. keşke dürüstlüğüme bu kadar kızmasaydın. keşke duysaydın, görseydin beni... keşke kendini anlatsaydın. keşke bana zorsun derken ilk kendini tartsaydın... keşke beni kaale alsaydın, keşke omzumda yatmana izin verseydim. ama en önemlisi keşke uyumasaydım da seninle hayatımın en güzel gecesini yaşasaydım. ama ben yapmadım. yapamadığım için özür dilerim sebebim. özür dilerim... seni bırakamadığım için, bağımı kopartamadığım için, en çok uyuduğum için özür dilerim "sebebim..."

"benim de zaten hiç, gücüm yok
yüzüm yok, hiç umudum yok
ama bil ki farklı bir hayaldi,
işkenceydi bazen, bazen çok güzeldi
ama anlıyorum sesinden
kurtulmuşsun sen,
nokta konmuş, bitmiş
en güzel hikayem..."

baba

başarınıza sizden önce sevinen bir şeyi kaybettiğinizde sizden önce sizi eleştiren kişi. hep gereksizdi hala da öyle.

yazarların google plus profilleri

https://plus.google.com/116410545845122225278

isteyen herkese davetiye atabileceğim süpersonik oluşum.

ed westwick

bugün doğum günü olan seksi ingiliz aktörü.
iyi ki doğmuşsun ed.

yaran facebook iletileri

"kadına yönelik şiddetı desteklyorm.ancak; içten gelen minik bir tekmeyse ♥♥ ;d"

yaş daha 17.

aslan burcu sözlük yazarları

a-aa beni yazmışlar sözlükte.
1 ağustos.
(bkz: bazeneyaparsanyapolmuyorbazen)

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

teoman'ın en güzel hikayem şarkısını dinliyordum.

uykusuz

9 haziran'da çıkan sayısını almayı unuttuğum, koleksiyonumu piç ettiğim dergi. eğer ulaştırmak isteyenler varsa özel mesaja açığım. kıps.

tanım: giderek daha da yavanlaşan esprilerine rağmen; ersin, memo, umut ve otisabi için alınan dergi.

bir lisede yaşanabilecek en dumur olaylar

felsefe dersinde hocanın; "hiç popo mopo demeye gerek yok, şairin dediği gibi bu memlekette göte göt denir." demesi.

deniz çakır ın sesi

birçok filmde ve reklamda seslendirme yapan oyuncu.

(bkz: iron man)
(bkz: kung fu panda)
(bkz: the simpson movie)

özcan deniz ile seslendirdiği ya sonra'yı müthiş okumuş. albüm çıkartsın!

http://www.youtube.com/watch?v=CWFOW8MoO2w

ya sonra

mahsun kırmızıgül'le başlayan "türkücülerin sinemaya el atması" olayının bir devamı olan film projesidir. özcan deniz zaten gerek görünüşü gerek şarkıları gerekse her boka karışması ile iyice iticileşmiştir gözümde. özcan deniz haricinde cast muhteşem. başta deniz çakır -afet-i devran- olmak üzere barış falay, naz elmas var daha n'olsun ? sırf deniz çakır için gideceğim bu filme diyordum ama fragmandaki "didem seni çok özledim, çok özledim -tonunu düşürme- çok özledim- demesi beni ikilemde bırakmıyor değil...

yaran facebook iletileri

facebook okey'deki çocuktan etkilenen genç heyecanı:

görsel

söylenmesi zevk veren ingilizce kelimeler

(bkz: inception)

iz bırakan kitap cümleleri

"çünkü açık gözlerle yürümek uyanmak anlamına gelmiyordu."

hakan günday - piç

photoshop world net

yaklaşık olarak 2,5 seneden beri üye olduğum güzel bir photoshop sitesi.
her ne kadar şu sıralar ergen saldırısında olsa da gayet iyi bir sitedir.
yaş ortalamasının tahminden üst seviyede olması da diğer sitelerden bir adım önde olmasına sebep olmuştur.
site sadece photoshop'ta değil; özgün yarışmaları ve özgün üyeleri ile de diğerlerine fark atmaktadır.
müzik, edebiyat, sinema bölümlerinde de çok hoş paylaşımları vardır, sırf bunun için dahi takibe alınmalıdır.

günü en iyi anlatan şarkı

(bkz: uzaklardan)

ben bu yazıyı sana yazdım

şimdi yemek yiyorsun ya, boğazında kalsın.

closer

a moment in time'daki yorumu daha kaliteli olan anathemaşarkısı.
(bkz: a natural disaster)

ikisi bir arada tehlikeli olan şeyler

sigara-kahve.

bir düş için ağıt

--spoiler--
filmiyle oldukça farklılıkları olan kitap. filmde son sahne sara&harry'le iken kitapta tyrone c. love ile kanımızı dondurarak bitirmiştir. marion ise filmde daha iyi kalpli olarak betimlenmiştir.
--spoiler--
güzel kitap...