bugün

ingiliz doom metalinin öncüsü grup.ama son dönemlerde biraz kalitede düşüş yaşamışlardır.alternative 4 ü dinleyip de etkilenmeyecek bi insan evladı yoktur,insanlıktan çıkmıştır.
Grup Üyeleri
Vincent Cavanagh : Vokal, Elektro
Daniel Cavanagh : Elektro, Vokals, Keyboard
Jamie Cavanagh : Bass
Les Smith : Keyboard
John Douglas : Bateri
Grubun Eski Üyeleri

Darren White - Vokal (1990-1995)
Duncan Patterson - Bass, Keyboard (1990-1998)
Shaun Steels - Bateri (1997-1998)
Martin Powell - Keyboard (1998-2000)
Dave Pybus - Bass (1998-2001)

Albümler
1992 The Crestfallen
1993 Serenades
1995 Pentecost III
1995 The Silent Enigma
1996 Eternity
1998 Alternative 4
1999 Judgement
2001 Resonance
2001 A Fine Day to Exit
2002 Resonance 2
2003 A Natural Disaster
vincent cavanagh ın eşsiz sesiyle beni benden alan(?)eşsiz grup.ayrıca son albümleriyle kendilerine olan hayranlığımızı derinden sarsmış,doom metalden pop müziğe dönmek istediklerini açıklamışlardır.
ingilizce arabesek-rock melodilerine sahip grup.
insanı yerden yere vuran, "ağlamak istiyorum sayın seyirciler" dedirten,akabinde hüngür hüngür ağlatan tapılası,dinlenilesi doom metal grubu.kanımca judgement albümleri gelmiş geçmiş en hüzünlü şarkılara sahip albümdür.ilk olarak one last goodbye,üstüne parisienne moonlight,son olarak judgement üçlü imha ekibi dinlenerek nirvana'ya ulaşılır.Üstüne ordan kendini atarak intihar edilir.
ayrıca lost control adlı şarkıları da insanı intahara sürükleyen cinstendir.özellikle o son kısmındaki keman ezgisi yok mu ahhh...
mutlu insanları mutsuzlaştıran, zaten mutsuz olanları ise psikolojik buhranlara sürükleyen, tr'deki rock istanbul ve yenimelek performanslarını canlı olarak izleme fırsatı bulduğum, galler kökenli doom metal grubu.
"judgement, eternity ve alternative IV" albümleri her rock müzik severin koleksiyonunda bulunması gereken; pink floyd grubunun, "veliahtları" olarak nitelendirdikleri asil duruşlu ingiliz grubu.
pink floyd'un varisleriymişler.

(bkz: hadi ordan)
en saglam sarkıları one last goodbye olan, dinlemeyenlere siddetle dinlenmesi tavsiye edilecek grup
efkarlıyken,kafa bozukken dinlenmemesi gereken grup.
insanı intiharı sevimli gösteren sarkılara sahip, doom metal in iyi temsilcilerinden, ara sıra dinlenesi grup.

(bkz: a dying wish)
(bkz: müslüm gürses)
ingilterenin en unlu doom metal grubu, dünyanın da. yaptıkları işin gayet guzel oldugunu dusunuyorum. insanlar, çok kolay muzık yaptıkları için beyenmiyorlarmış. Yakın zamana kadar ben de onlardandım. Eğer dream theater bu tarz bir muzık yapsa beğenmeyiz cunku tarzları progresif rock ama doom metal zaten insanları direk depresif yapmak için tasarlanmış bir altyapıya ihtiyaç duyar bu yuzden oyle aşırı bi teknik ve armoni beklemeyerek dinliyorum ve gercekten de etkiliyor. Bir riff uzerine cok guzel eklemelerle şarkılarını gayet dinlenebilir kılıyorlar. Ama yine de basitlikten cok emek verilmemiş havası oldugu içinde benim de favori gruplarım arasında değildir.

(bkz: deep)
(bkz: are you there)
(bkz: regret)
26 Mayıs 2006'da güzel izmir'de Kemancı'ya gelecek olan grup.*
mayıs 2006 sonunda yeniden istanbulda konser vermeye geleceklerini duyurmuş grup. duygusal bir bağ var türk insanlarıyla aralarında. (bkz: sarcasm)
illa ki (bkz: deep)
the silent enigma albumleri ile müziğe bakış açımı değiştiren albumlerden birine imza atmış grup.
mükemmel parçalar yapan, dinledikçe depresyona sokan, depresyona girdikçe daha çok dinlenilen grup. (bkz: kısır dongu) 25 mayısta istanbuldaki konserleri sabırsızlıkla beklenmekte...
(bkz: basit ama guzel sarkılar)
turk olduklarından ciddi manada suphlendigim sarkılarının sozleri super olan ingiliz grup. *
Birkaç tane güzel şarkısı olan, klişeleşmiş arabesk-rock grubu.
Bunalım adına ne varsa onlarda yer alan melankolik ve kasvetli topluluk.one last goodbye adında son yüzyılın en iyi şarkılarından birinin altınada imza atan topluluk.
Dinledikçe süründüren süründürdükçe dinleten gözü yaşlı bahrı yanık dinleyici topluluğuna sahip pink floyd ve radiohead etkileşimli ingiltere ötesi grup.....
aylarimin icine etmis ve etmekte olan * ingiliz doom metal grubu..bir angelica lari var ki..