1. 1.
  müthiş bir fotoğraf makinası. 1080p kalitesinde video çekme özelliği de var. tabi 2600 ytl'i buna ne zaman ayırabilirim de alabilirim ve doğaya allah allah nidalarıyla akabilirim tam bir muamma.
  4 ... rivne
 2. 2.
  giriş seviyesinde bulunana xxxd serisindeki en üst modeldir 2009 nisandan beri bizimledir, hafif, kullanışlı, hızlı bir makinedir, full frame de olsa tadından yenmez, iyi objektif yatırımları ve hd video kayıt için hızlı bir hafıza kartıyla çok başarılı işler çıkarır sadece tek kusuru uzun vade de body nin çok dayanıklı olmayacağı gerçeğine hazırlıklı olmaktır.

  bir not daha 500d kullanlar 550d ye terfi etmesin 7d ye gecsin az daha birikim ile ama hepsinin battery tipi farklı buda ek masraf çıkartabilir...
  2 ... bsen
 3. 3.
  (bkz: sözlük ben aşık oldum galiba)

  düzeltme : aşk değilmiş. daha iyileri varmış. (bkz: pentax)
  2 -1 ... nanagi hodere
 4. 4.
  canon şirketinin giriş seviyesi dslr segmentinde ürettiği yeni bir fotoğraf makinası.

  bana emektar canon eos 40d mi sattıracak makinadır..

  şaka lan şaka.. hep böyle yazarlar ya sözlükte, forumlarda falan. hep gerçekten yapmak istemişimdir.g*
  yok arkadaş canon eos 40d gibi makina gelmez bir daha. hee hiç mi satmıcam, tabi ki satarım ama yerinde nikon d300s almak şartıyla...
  2 ... izmirli ispanyol
 5. 5.
  an itibariyle dogubank'tan 1460 tl'ye kit lens ile aldığım dslr makine. çekim kalitesi gayet başarılı ya da çok kaliteli ldc display nedeniyle bana oyle gelLyor eve gidip notebook'da kontrol etmek lazım. Lakin sensor temizleme hatası vermeye başladı 1 saattir ne oluyoruz anlamadım!

  Edit: sensör temizleme hatası değilmiş, alet sensörünü kendisi temizliyormuş! Default olarak her kapatılışında bu işlemi yapıyormuş.

  Üzerindeki kit lens bir şeye yaramıyor gibi bazı yorumlar okumuştum forumlarda, yok böyle birşey; bal gibide iş görüyor. ha ben aydede çekimleri filan yapıcam derseniz o başka. ilk izlenimlerimden bir tanesi aletin çok kompakt olması. Takoz gibi durmadığı ve hafif olduğu için hem şık hem taşıması kolay. Şekle çok önem veren arkadaşlar battery grip ile aleti daha anıtsallaştırabilir.
  Fırsatım oldukça makine ile ilgili deneyimlerimi buradan aktaracağım.
  2 ... maussollos
 6. 6.
  edit: adam olana bu makine çok dedirtti bana. inanılmaz keskin fotoğraflar elde edebiliyorsunuz. hafıza kartını class 10 olarak almanın faydasını da gördüm diyebilirim çünkü video çekiminde full hd'de gerçekten bu bir ihtiyaç, o kadar para veripte 20 liralık kart takan arkadaşlarımın hepsi makine kilitlenmesinden muzdarip oldular. iyi bir kaç lensle çok harika işler çıkartılabilecek bir alet. arazi çalışması ağırlıklı kullandığım için hafifliğinin avantajını çok gördüm. aslında çok fazla birşey yazmaya gerek yok, son derece iyi bir alet. eğer birde full frame olsaymış dadından yinmezmiş. iş burada 6000lira verip full frame 5d almak mı yoksa 6000liraya envai çeşit lens almak mı sorusuna geliyor. yok aga bence lense yatırım yapmak çok çok daha mantıklı.

  bu arada nikon d5000 ile karşılaştırıldığını da görüyorum forumlarda. d5000'in değil d90'ın rakibidir 550d. ayrıca birde d5000 alan bazı arkadaşlar oto fokus motorunun gövdeye entegre olmadığını fark ettiklerinde artık çok geçti.
  6 -2 ... maussollos
 7. 7.
  fotoğraf makinası fotoğraf makinasıdır.

  eğer bir makinayı video çekmek için alacaksanız gidin kendinize kamera alın.

  çok övdüğümüz video çekme özelliği; sadece videoda lensin motor sesini alması yüzünden berbattır. zaten; 1080p de video çekimini sığdıracak cd ve kart bulamamanız da var...

  iso 800den sonra oldukça fazla nosie vardır
  makina tam ele oturmamaktadır.
  çekim hızı oldukça düşüktür.

  ama yadsınamaz ki; makinayı güzel yapan öncelikle canon olmasının verdiği ekonomik objektif pazarı, Anlaşılması kolay menü ve 18 mp sensör arası boşluklar giderilmiş 7d nin sensör teknolojisi kullanılmış...
  4 -1 ... porsuga kar yagdi
 8. 8.
  edit: böyle bir alet video çekimi sırasında oto fokus kullanacak olan arkadaşlar elbette ki lensin sesini kaydetti diye yakınacaktır* *. behzat ç ve house gibi dizilerin çekildiği 5d ile aynı görüntü işlemcisini kullanmaktadır. aletin geniş lens seçenekleri ve cradle seçenekleri de http://www.handyfilmtools...product.php?id_product=73 bu aletin profesyonel kullanıma da gayet uygun olduğunun bir kanıtıdır. pek çok düşük bütçeli yapım artık bu tip aletlerle çekiliyor. 8gb'lık bir hafıza kartı gayet yeterli bir çekim hacmi sağlamaktadır. hızına gelince, paparazzicilik oynayacaklar 5d ve üstünü tercih edebilir. saniyede 3.7 frame çok da yeterli bir hız diye düşünüyorum, üstelik bu hızda her birisi 30 mb'lık raw ve 10 küsür mb'lık jpeg dosyasını aynı anda kayıt edebiliyor*. ama diyorum ya full frame olmaması geniş açı kullanımlarda sıkıntılı, 10-20 mm alacağınız lens 16-32 mm'ye tekabül edecektir.
  2 ... maussollos
 9. 9.
  harika görüntü kalitesi ve saniyede 50 fps ye kadar hd video çekebilmesiyle öne çıkan, 5d mark II ve 7d den sonra gelen makinesi.
  1 -1 ... sakiname
 10. 10.
  bu makinayla ilgili bir sırrım var, nikon d90'a çakar gerisine karışmam, kıyaslamayın bile!
  5 ... serebral dolasimi olmayan adam