1. 1.
  starcraft aleminde zerg* ailesinin en içten, en duygusal üyesidir. bir yumurtadan 2 tane çıkar . tek amacı kollarıyla rakibini mahvetmektir. yere gömerek savunma yetenekleri kat kat arttırılabilen yaratıklardır.
  ... tankut kabza
 2. 2.
  starcraftta multiplayer oynarkene rush'ın* babasını, anasını, dedesini, küçük kardeşini -yani aklınıza gelebilecek her versiyonunu- başarıyla yapılabilmesini sağlayan sevimli şeylerdir.

  bunlar resimleri:
  http://www.battle.net/ima...g/pix/units/Zergling1.gif

  http://www.battle.net/ima...g/pix/units/Zergling2.gif

  işte müthiş bir an.
  http://www.battle.net/ima...units/screenshots/z01.jpg
  ... tankut kabza
 3. 3.
  starcraft2'de zergling rush sc1'den daha da tehlikeli olmuştur. hızlı yapılan zerglingler, erken oyunda rakibi biterebir.

  protoss'un ling rush savunması bir giriş var ise hızlı zealot çıkılıp, girişi tamamen kapatarak, hold konumunda tutmaktır. birden fazla ana üs girişi olan yerlerde, hızlı forge yapıp, olabildiğince dar alanda yerleşip, canon defans yapmak yerinde olacaktır.

  terran ise bir girişte klasik olarak supply depo ve/veya barracks ile girşi kapayıp, arkasına bunker atarak, saldırı anında bir kaç scv ile saldırılan binayı tamir ederek ling rushtan yırtabilir. eğer bir giriş yok ise yine dar alanda yerleşip, bunker ile ana üs korunarak, her an atağa karşı scv tamiri için uyanık olunmalıdır.
  ... burnuna sinek konan kedi
 4. 4.
  koyunumsu özellikleri olan zerg birimidir.*

  fena rush atarlar adamı ağlatırlar.

  ultralisk ile kullanıldıklarında ölümcül olurlar. bu kombinasyonu yok etmek science vessel e düşer.*

  tek yumurta ikizleri olarak dünyaya gelirler.
  ... taurus