bugün

ttnet'in bu aralar başlatmış olduğu ve şu an test yayınında olan televizyon hizmeti. eğer tnet üyelerine ücretsiz olursa mükemmel bir hizmet olacak. şu an test aşamasında olduğu halde mükemmel. televizyonu artık sadece bilgisayardan izliyorum.

görmek ve denemek isteyenler burayı ziyaret etsin.
http://webtv.ttnet.com.tr/home
ttnet'in şimdiye kadarki yapmış olduğu tek doğru şey olma yolunda hızla ilerleyen oluşum.24 Şubat 2010 da yayına girmesi planlanan,şu anda test yayını yapmakta olan hizmet.Kesin olmamakla birlikte 2 farklı paket olmakta ve aylık 1 ve 2 tl ücretlendirileceği söylenmekte olan uygulama.
ttnet'in kullananlar hakkında yasal işlem başlatmakla tehdit ettiği program. daha yayınlamadık diyorlar, siz nerden buldunuz sorusu da ardından geliyor. gerçi artık çalışmıyor. bi tv zevkimiz vardı onunda içine yine sıçtı. ttnet farkı işte.
Artık http://www.tivibu.com.tr adresinde yerini alan hizmettir.
ttnetin bugünden itibaren başlattığı netten tv izleme hizmeti. iki üyelik secenegi mevcut standart ve plus paket.
30 nisana kadar iki paketinde ücreti 1 TL.
sitesinden indirilen programla tv yayınlarını sorunsuz bir şekilde bağlantı hızınıza göre değişen kalitede izleyebiliyorsunuz.
program oldukça kullanışlı tıpkı uydu reciver ı gibi,
ilk izlenimi oldukça iyi takılma hemen hemen yaşanmıyor en iyi özelliği bu.
ayrıca gecen programları izleme ve belgesel ve film menüleri oldukça iyi olan bir seç izle servisi var.
bu zamana kadar ttnetin en iyi hizmetlerinden biri..
http://shiftdelete.net/ti...llanilir-video-18577.html
pratik bir tv düzenleyicisi, menüsü dijital uydu alıcıları benzeri , tv rehberi var , görüntü net, 16:9 seçeneği var, pip gibi bir olay mevcut.. kısacası begenimi kazanmış servis.. ücret de şu an için yeterince uygun. fakat ttnet imzası oldugundan insan kıllanmıyor da değil, henüz çok yeni. donma yaşamadım yeterince kaliteli hepsi kanalların görüntü anlamında, bir de national geographic kanalı var ki tek başına bu yeterli, silverlight ile çalışması windows dışı işletim sistemleri için bir handikap.

yeterince iyi ama daha geliştirmeye açık bir servis.
olmuş bu. ancak sadece ttnet aboneleri kullanabiliyor. bu normal olabilir. ancak izlendiğinde kotadan düşmesi mantıklı değil. bari sınırsız abonelerine bedava ver.
"gerçekten çok iyi çalışıyor."

bu cümleyi ttnet'in herhangi bir sistemi için kurmak hayal gibiydi, gerçek oldu. eğer fiyat politikalarını devam ettirirlerse (standart paket 1tl devam ederse) gerçekten iş yapacak ve "tutacak" bir sistemdir bu.

şu an gece trafiğinden yararlanarak beklemeden üye oldum ve kullanmaya hemen başladım, program çok yoğun bir işlemci/ram kullanmıyor (3ghz işlemcim için %10-15 cpu, 70-75mb ram), 1mbit bağlantımla 1 saatte (yanda sadece msnde konuşuyor ve sölükte geziyordum) sadece bir saniye kadar takıldı. görüntü sahip olduğum 1mbit için gayet tatminkar (win7 kaynak izleyicisi verisine göre) saniyede 50 kilobyte veri çekiyor, görüntü kalitesi buna göre çok iyi denebilir. ttnet galiba kedi olalı bir fare tuttu.

fiyatlandırma hakkında iyiye benzer bir haberi eklemek lazım;
"30 Nisan'dan itibaren Tivibu Standart Plus Üyelik'in kampanyalı fiyatı 4 TL, Tivibu Standart Üyelik'in kampanyalı fiyatı ise 1 TL'dir."
http://www.tivibu.com.tr/sss
''Aferin la sonunda adam gibi bir iş yaptın valla'' diyesim gelen uygulamadır. Bugün kullanmaya başladım. Takılma hiç olmuyor nerdeyse. Görüntü kalitesini bağlantı hızınıza göre ayarlıyormuş. Sanırım bu şekilde takılmaların önüne geçmeye çalışıyorlar. Gayet mantıklı. Ücretlendirme şu an çok uygun ama 30 nisan a kadar. Eğer ücretlendirme de uçuk bir rakam çıkarmazlarsa alkışlıcam bu sefer ttnet i. valla alkışlıcam.
standart plus üyelik 30 nisan'a kadar 1 tl. 30 nisan'dan sonra ne kadar merak konusu.

edit: 4 tl imiş. iyi imiş.
(bkz: tv izlerken entry girmek)

(bkz: muazzam)
seç izle seçeneğindeki belgeseller, filmler ve programlarıyla beğenimi katlamış ttnet servisidir. Ayrıca, canlı yayını durdurma ve devam ettirme ile birlikte, tv programlarının 1 hafta içerisinde izlenilir durumda olması harikadır...
daha dün öğleden sonra "ehehe ne güzel çalışıyor lan nat geo açayım bari" diye sevinirken akşamdan beri "servislere ulaşılamıyor" hatası veriyor. e oldu mu şimdi?
(bkz: internetten film indirmek/#5921077)

bu entrym her ne kadar onlarca artı oy alsa da bir o kadar da bilip bilmeden kötüleyen olmuştu. şimdi tivibu çıktıktan sonra bu müyap pıtırcıklarına sormak lazım "uygun fiyata nette izleme imkanı verilirse korsan indirmeyip legal kullanıma yönelecek vatandaş var mıymış" diye.

tivibu standart plus üyelik 4 lira. yanında birçok program (dizi/tv programlarının eski bölümleri) bedava, vizyon ve arşivlik filmler ise 0.50 bazen 1 lira. tivibu'nun üç günde ulaştığı abone sayısı on binlerle ifade ediliyor. şirketten yapılan açıklamada her ttnet abonesinin (türkiye'deki 6.2 milyon internet kullanıcısının 5.9 milyonluk kısmı) tivibu kullanmasının da hedeflendiği söylenmiş, bu fiyatların da minimum düzeyde tutulacağını gösterir ki zaten hedeflenen para milletin kotalıdan sınırsıza geçmesiyle haddinden fazla sağlanacak.

bu tivibu'ya bir yönden benzer bir sistemi rapidshare de hazırlıyordu. ttnet gerçekten şaşırttı herkesi.

(bkz: rapidmovies)
1 liraya uydu kalite konusunda ise yorumyapmak için erken.
herkes takılmadan, bir problem olmadan izlediğini söylüyor fakat ben aynısını söyleyemeyeceğim. 10 sn'de bir takılıyor ve görüntü 2 sn'de bir ilerliyor. bunun neden kaynakladığını bilen varsa bana ulaşsın lütfen.
şimdi üye olduğum ve çok beğendiğim olay.

bu da, http://uploaded.to/file/12yvfg programdan reklamı kaldırmaz için tema.
canlı yayını geri alma özelliğini bir türlü çalıştıramadığım program.
1mbit ile tv izlemeyi öneren hededir.
kota problemi olana işe yaramayandır. hem kotadan götürüyorsun hem 3-5 lira her neyse hizmet parası alıyorsun. işe bak.

not: şu an 1 lira olduğunu biliyorum.
bir mini notebook ile birlikte bana şifresi verilip üyeliği hediye edilmiş hizmet. müthiş, gerçekten.
eurosport ve eurospot 2 kanalları da eklenmiş efsane olma yolunda ilerlemektedir.
arada bir takılıp büyüyünce ekranın görüntü kalitesinin düşmesi, biraz dağılması dışında gayet iyidir.

edit: vazgeçtim. kafayı yedirtir bu adama.
house izlerken la ligayı da takip edebilmemizi sağlar.

http://i489.photobucket.c...k/8905ed.jpg?t=1269189677