1. 1.
  farsça ''kadın'' anlamına gelen kelime.
  4 -1 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  mercan dede nin bir şarkısının adı ab-ı zen
  1 ... morfin
 3. 3.
  creative in bir mp3 çalar modeli.
  1 -1 ... dukur
 4. 4.
  akla mistik kokular, yoga, uzakdoğu falan filan getiren, sanırım bir tür öğreti.
  zen ve motorsiklet bakım sanatı diye bir kitap vardı bir aralar
  2 ... plug in baby
 5. 5.
  bir budizm ogretisi.

  ayni zamanda zen diamond diye bir mucevher markasi da vardir.
  2 ... splinter
 6. 6.
  Zen çok özeldir, çünkü bilincin çok sıradan bir durumudur. Aslında sıradan zihinler sıradışı olmayı ister; sıradışı zihinler ise sıradanlığın içinde rahat eder. Yalnızca sıradışı insanlar rahatlamaya hazırdır ve sıradanlığın içinde dingin durumdadır. Sıradan olanlar ise aşağılık kompleksi hissederler ve bu aşağılık kompleksi nedeniyle özel olmaya çalışırlar. Özel olan kişi ise özel olmak için çaba sarfetmez. O herhangi bir boşluktan dolayı acı duymaz; o tamamen doludur, taşar, neyse odur.

  Zen'in dünyasına hem çok özel, hem de çok sıradan denilebilir. Dışarıdan bakıldığında bu bir çelişki gibi görünür. Oysa bu çok basit bir olgudur. Bir gülün, bir lotusun, bir tutam çimenin özel olma çabası yoktur. Bir tutam çimenden, büyük bir yıldıza kadar her şey olduğu gibidir -neyse odur. Onlar varoluşlarından kesinlikle mutludurlar. Bu yüzden herhangi bir kıyas ya da herhangi bir rekabet yoktur. Herhangi bir hiyerarşik durum söz konusu değildir -kim alçakmış, kim yüksekmiş bunların önemi yoktur. Aslında kendinin üstün olduğunu kanıtlamaya çalışan kimse sıradandır.

  Herşeyi kabul eden insan neşeli olur. Böyle birisi şükran dolu olur; varoluşa şükran duyar, bütünlüğe şükran duyar, bu kişi en üstündür.
  6 ... kurremkarmerruk
 7. 7.
  halı markasıdır.
  1 ... markasiz
 8. 8.
  bir müzik grubudur aynı zamanda.. yaptıkları türü gulyabani müzik olarak nitelendirirler..
  2 ... sciende
 9. 9.
  balıkesir merkezdeki nadir rock cafelerden birtanesi.
  1 ... junior
 10. 10.
  deneysel türk müziği icra eden grup elemanlarından birkaçı babazula yı oluşturdu..suda balık ve tanbul diye 2 albümlerini dinlemiştim
  (bkz: deli bunlar)
  zaten bakırköy ruh ve sinir hastalıları hastanesi nde bir konser vermişler bir de bu konseri albüm olarak yayınlamışlar*.*
  2 ... electronica