bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  insan ruhunu dinginleştirdiğine inanılan bir nevi budist aktivitesi.
  2 -1 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  meditasyon düşüncesiz farkındalık konumudur. o konumdayken dikkatinizi geçmişe ya da geleceğe, yani gerçekten uzağa götürecek hiçbir düşünce yoktur. kişi düşünmediğinde dikkati sadece şu anı deneyimler. şu an tek gerçektir çünkü orada ne bitmiş olan geçmiş vardır ne de gelecek. fakat meditasyon uyku ya da trans konumu değildir çünkü meditasyon'da kişi kendi yaşadığı deneyimlerin tamamen farkındadır. ve o saf farkındalık konumunda kişi içindeki sonsuz huzur, neşe ve sevgi kaynağı olan ruhunu hissetmeye başlar. meditasyon konumunda kişinin dikkati sürekli yedinci chakranın sahasrara'nın yer aldığı başın üstündedir. yoga burada gerçekleşir. yani kişinin kundalinisinin her yanı saran kosmos'un gücüyle birleşmesi. bu da başın üstünde serin bir esinti olarak hissedilebilir. hafiflik ve barış konumunu hissetmeye başladığınızda sadece gözlerinizi kapatın ve düşüncelerinizi seyredin. düşüncelerinizi kontrol etmeye ya da onları durdurmaya çalışmayın. kundalininiz yükseldiğinde ve alnınızın hizasındaki altıncı chakradan geçtiğinde düşünceleriniz kendiliğinden duracak ve siz kolayca düşüncesiz farkındalık konumuna, yani meditasyon konumuna gireceksiniz.
  3 ... nirvana
 3. 3.
  konsantrasyonu geliştiren bilinç ile düzenleyici bir zihin ve zihinsel düşünce çalışmasıdır.
  iç huzuru sağlamada ve huzurun vermiş olduğu yapıcılık ve düzeni zaman kullanımında faydalı olduğu görülmüştür.
  yöntemleri;
  -imgeleme (zihinde canlandirma yoluyla)
  -bedensel hareketlerin farkinda olmak (kontrol de denebilir)
  - ruhsal sinir sistemi nin islevlerini yerine getirmesi.
  -kisinin iç uzami ile dis uzamı (sonsuzluk) arasinda baglanti kurulmasi.
  2 ... xsentos
 4. 4.
  günümüzde modern yaşamın insan dünyasına taşıdığı yoğun stresten kurtulmak için uygulanan bir rahatlama metodudur. öncelikle stres kaynağının belirlenmesi ardından beden - zihin bağlantısının kurulması gereği kesinlikle tartışılmazdır. rahatlamak için önerilen aktif meditasyonlardan biri de 'cabbarca meditasyonu' dur. özellikle geceleri iyi uyuyamayan insanların gerçekten faydasını göreceği bir çalışmadır. amaç, bilmediğin bir dilde konuşarak rahatlamaktır. bilmediğimiz bir dilde nasıl konuşabiliriz diye bir düşünceniz varsa, ki elbette var. bu zaten kimsenin bilmediği bir dil endişe etmenize gerek yok. düzgün telaffuz edememek ya da yanlış cümle yapılarını kullanmak gibi bir sıkıntınız da yok üstelik. yalnızsınız ve amacınız bilinci devre dışı bırakıp bilinçdışının konuşmasına olanak vermek. saçma sapan sesler çıkarın, kendi üretiminiz olan bütün o dandik kelimeleri de kullanın.bu sizin diliniz...
  2 -2 ... 1kapaa5tabak
 5. 5.
  ''dünyada tek başına**olsam'' dağ taş gezip,
  yiyip içip sıçtıktan sonra vakit geçirmek için yapacağım hede.
  2 ... meister writer
 6. 6.
  ultima onlinede manayı hızlı doldurmak için gerekli olan skill.*
  1 ... pideci
 7. 7.
  illa uçcam diyosan namaz kıl, entel mi olcan başımıza denilesi olay.
  1 -5 ... basroldeki figuran
 8. 8.
  beden üzerinde ruhsal denetim sağlayarak gerginlikten ve kaygıdan kurtulmak.
  2 ... unique270
 9. 9.
  namazi Allah'a olan sukran ve dini gorev olarak yerine getirirsiniz, meditasyon ise sadece kendiniz icin yapilan birseydir. Bu bakimdan namaz ve meditasyon farkli amaclarla yapilan, farkli seylerdir.
  2 -2 ... vermilion
 10. 10.
  budizme mahsus bir aktivite değildir. hiçbir dine mahsus bir aktivite değildir.

  meditasyon herhangi bir şey üzerine derin olarak düşünmek, zihni bir süreliğine rahatlatmak demektir.

  buradaki amaç, uyaranları ortadan kaldırmak değil, bir ses *, bir şekil *, bir kelime *, ya da nefes üzerine yoğunlaşmaktır. zihin rahatlık ve dinginlik duygularıyla dolu olduğunda başını alıp gidemez, tasalanamaz, ya da depresyona giremez.

  değişik meditasyon çeşitleri vardır. bunlardan en yaygın olarak bilineni dua etmektir. farklı meditasyon okullarının farklı öğretileri bulunmaktadır; zen meditasyonu, budist meditasyonu gibi. ama hepsi ortak bir noktaya odaklanır; zihni rahatlatmak.
  2 ... ashtarte