bugün

entry'ler (8517)

akp ye oy vermeyen emekli şerefsizdir

Emekli gereken mesajı almıştır. Şimdi koşa koşa AKP'ye oy verecektir.

27 yaş krizi

Hatalı kararlar verme yaşıdır. Bu yaşlarda karşınıza çıkan, kadın ya da erkekle inanılmaz mutlu olmasanız da olm bu zamana kadar armudun sapı üzümün çöpü dedin ve yalnız kaldın. Devam et bakalım nereye gidecek dersiniz ve korkunç bir şekilde, nişanlanırsınız. Her gün inanılmaz sıkıntılı şeyler yaşasanız da gözleriniz kör olur. En sonunda nişan atarsınız. Bir de bunun evlenen versiyonu var. Çocukları da oldu. Hayatları sik gibi afedersiniz.

Velhasıl kelam, dostlar bu yaşlarda kendinizden ödün verecek kararlar almayın.

chp seçmeni

ülkedeki %35lik bir seçmen kitlesine eşşek diyerek gezen bir takım akplilerin doluştuğu seçmendir. faiz %19'ken enflasyon da %19'du ve faizi nas diye düşüren bir lidere sahip değillerdir. onlar düşürdü enflasyon arttı, dolar fırladı. geleceklerinin iyi taraftan düşünürsek 10 senesine ambargo koymuş bir zihniyete sahip değillerdir. şimdi faiz %50 mi ne. enflasyon %80... ayrıca o %35lik kitle, senin komşundur, senin arkadaşındır. eşşek demek en hafif tabiriyle "benim annemin mesleği toplum tarafından çok da kabul gören bir meslek değil" demekle eş değerdir.

türkiye de neslin kurutulması

istanbul'un göç vermesi hadisesiyle başlayan, cumhuriyet tarihindeki ilk nüfus azalması haberiyle dikkat çeken durumdur. arkadaşlar neslimiz kurutuluyor mu acaba?

teröristlerin genellikle akp ye destek vermesi

neden bilmiyorum ama genellikle böyle bir şey var. hiç alakasız dönemde sesleri solukları çıkmayan orospu evlatları, seçimler zamanı bir anda hortluyorlar ve chp güzellemesi yapıyorlar. bu nasıl bir çelişki gerçekten anlamak mümkün değil. zaten kendi partileri oldukları için terörist sempatizanları gidip kendi partilerine oy veriyor. akpliler de akpye oy veriyor. e kardeşim chp'ye oy vermeyi düşünen iki üç kişi de bu şerefsizlein açıklamaları sonrası gidiyor akp'ye oy veriyor. kim tutuyor bu şerefsizlerin ipini de her seçim döneminde chp ile ilgili güzellemeler yapıyorlar? bu güzellemeler de doğal olarak akp'ye yarıyor. bence türkiye düşmanı kim varsa, değişimin önünde değişim kimin işine gelmiyorsa o yapıyor bunu.

yani amerika...

hayatın dönüm noktası

En az 3 tane olmadığı sürece, bana kalırsa hayatta değilsinizdir.

hayatın dönüm noktası

En az 3 tane olmadığı sürece, bana kalırsa hayatta değilsinizdir.

akp ye oy vermenin farz olması

Demek Kuran'da da yazmaktadır. Diğer türlü nasıl farz olur?

3 mayıs 2023 sivasspor fenerbahçe maçı

Uzun zamandır izlediğim en keyifsiz maçlardan biridir.

gökhan zan

(#46253417)

şöyle bir entry yazmışlar hakkında. kardeşim ne yalan söylemiş? neyin pr'ı? yahu binlerce insan moloz yığınların altında tepelerine kar yağarak yardım beklerken, şehre vinçleri sokamadı beceriksizler. adama yalan söylüyorsunuz dedi sen gibi ahlaksızlar, adam gitti saçma sapan bekletilen vinçleri videosunu çekti. ama iş işten geçtikten sonra vinçleri soktular şehre. siz nasıl kansız insanlarsınız ya? utanmadan hala yalan pr falan yazabiliyorsunuz. yahu bir deprem zede karşısına çıksanız da söyleseniz keşke şu sözleri. ikiye bölüyorlar mı sizi bölmüyorlar mı.

tüm bayanların kadınlar gününü kutlarım

senede hiç değilse 1 kere yapılması gereken aktivitedir.

sözlükten biriyle aşk yaşamak

6-7 kere yaşadığım çok da iyi olmayan sonuçlarla yüzleştiğim aktivite. başı güzel başlasa da sonradan nedense ilerleyemedi. hele bir tanesi gerçekten şok içinde bırakmıştı beni.

an itibariyle sözlükte 193 232 çaylak oluşu

(bkz: cenneti in kahini)

14 Kasım

kürt inadı

2019 yerel seçimlerinde akp'nin büyükşehirleri kaybetme sebebidir. 2023 seçimlerinde akp'nin kaybetmesinin yegane sebebi olacaktır.

ekşisözlük başlıklarını buraya taşıma kampanyası

muhtemelen uludağ sözlük'ün de bloklanmasıyla sonuçlanacaktır.

1 mart 2023 icardi nin instagram story si

yüzü güzele 40 günde doyarsın götü güzele 40 yılda doyamazsın mesajı vermiştir.

uludağ sözlük kapanırsa buluşma noktası sorunsalı

(bkz: izmir de yazlar başka olur zirvesi)

ekşi den gelen mülteci kardeşimize taciz skandalı

özel mesajdan gelen bir mesajdan sonra arkadaşımın haberdar olduğu ve beni haberdar ettiği korkunç durumdur. ekşi sözlük'ten gelen bir bayan mülteci kardeşimize, ulunun sırtlanlarından biri musallat olmuş. defalarca özel mesajdan vs tacizden sonra, mülteci bayan arkadaşımız artık buluşayım da kurtulayım demiş. sonra kalabalık bir avm'nin yemek katında buluşmuşlar.

kabalıkları burada da devam etmiş.

ekşi'den gelen mülteci bayan arkadaşımızın kilo problemleri varmış. kendisini balık etli olarak tanımlamayı daha uygun bulsa da, uludağ sözlük'ün sırtlanı onu aşağılamış. "kız dombili, 3-4 burger king ısmarlayım mı sana. yahu keşke gelmeden söyleseydin dombili olduğunu" gibi aşırı iç acıtan sözler söylemiş. Neyse bu kadar kötü bir insana dönüşebilmesi aslında mülteci bayan arkadaşımızın hoşuna gitmiş. sonuçta onu bir daha aramayacak diye sevinmiş. terbiyesiz vs diyerek ortamı terk etmiş.

Fakat sırtlan kardeşimiz tacizlerine devam etmiş.

defalarca aramış, phone sex yapmayı arzu etmiş. mülteci kızımız da kabul etmemiş. ısrarlara dayanamayarak uludağlı sırtlan kardeşimizin phone sex kölesi olmuş.

Şimdi bizden yardım istiyor. ekşi sözlük açılana kadar sığındığı bu platformda sesimi duyurabilir misin dedi. çok üzüldüm.

japonya kıyıya vuran gizemli top

ay ayol diyerek vurmuştur.

ekşicilere ensar olamayan uludağ sözlükçü

türkiye'nin göçmen politikasını tavsiye ettiğim kefere uludağ sözlük yazarıdır.