bugün

(bkz: captain black) sigara demeyin alınır
tadı en cok yemeklerden sonra alınan, bagımlılık yaratan tutun

(bkz: muratti)
Cok sevdiğim bir sebnem ferah sarkısı. Sözleri de söyle:

"aslında ben de isterim
emeklemeden koşmayı
güzel elbiselerle
makyaj yapıp dolaşmayı
aslında ben de isterim
düşünmeden konuşmayı
küçük bir oyun içinde
önemli kişi olmayı
aklımdan geçen sözler
kalbimden gelen sesler
hepsi bir orman oldu
bir kibritle yok oldu
ben sigara dumanının altında
yana yana en sonunda kül oldum
sen kibritin hiç yanmayan ucunda
birinin hayatından geçmiş oldun
aslında ben de isterim
emeklemeden koşmayı
güzel elbiselerle
makyaj yapıp dolaşmayı
aslında ben de isterim
düşünmeden konuşmayı
küçük bir oyun içinde
önemli kişi olmayı
iyi dostlar biriktirdim
hepsi ailem oldu
küçük bir aşk yetiştirdim
düzene yenik düştü
ben sigara dumanının altında
yana yana en sonunda kül oldum
sen kibritin hiç yanmayan ucunda
birinin hayatından geçmiş oldun.."
sifadir.
ama tabii ki, (bkz: ameller niyetlere goredir).
yani sifa niyetiyle icmezseniz, zikkim olsundur.
içilmesi durumunda ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmeniz muhtemel aparat.
psikolojik ve fiziksel olarak bağımlılık yapan içinde birçok zararlı madde bulunan ama en zor anımda hep yanımda olan, tütünlü zararlı bi madde. zararının önemi kişiden kişiye değişir. kurtlar vadisin'de çakır'ın "bende bu hayat varken sigaradan ölmem" dediği gibi düşünüp içen de, "50 yaşından sora kanser olsam" nolur deyip içen de, "bana bir şey olmaz" deyip içen de, bırakmak isteyip de bırakamadığı için içen de vardır. ama en stresli hallerde stresi almanın en bi güzel yollarından birisidir.

ayrıca hükümetimize göre yeni getirilen yasaklarla birlikte sigara içenlerin sayısı giderek azalcak, içmeyenler de daha rahat edecekmiş. itinayla;

(bkz: kahvehanelerde sigara içmenin yasaklanması)
(bkz: stadlarda sigara içmenin yasaklanması)

edit: bir kere de büyük konuştuğum başıma gelmesin be. bıraktım sigarayı evet. (14.02.2008)

edit2: (bkz: sigara bırakılmaz sigaraya ara verilir) (10.08.2010)

edit3: yoo gayet de bırakılır. tekrar bıraktım, bu sefer de başlamam artık heralde. (12.08.2012)

edit4: asdkljad yine başladım yaklaşık 1 yıldır içiyorum ama yarın bırakacağım yine inşallah. yersem. (22.11.2013)

edit5: "yarın" bırakamadım tabii. ama 7 aralık 2014 pazar gecesi son. arkadaşla iddiaya girdik. 1000 tl'lik armani saatine. o da bırakacak. ilk kim içerse öbürüne alacak. fakirler gelip de "ama içip söylemezse" demesin. söyleriz. (5 aralık 2014)

edit6: 1 hafta içmedim, arkadaş içti ama acıdım kıza 1000 tl'sine çökmek yerine günaydın'da yemek ısmarlattım. 10 sene de deseler içmezdim, öyle de inat bir insanım ama başladım tabii. (11.02.2015)

edit7: bu arada tekrar bıraktım, en son olan 1,5 yıllık bırakma serüvenimden sonra, ilk kez bu kadar uzun süredir içmiyorum. 1 ayı geçti. 2 ağustos 2015 pazar bırakmıştım... (1.9.2015)
dişlerden çok dilin üstü fırçalanmadan yatıldığında sabahları kalkınca -ulan ağzıma uzaylı sıçsa daha iyi kokardı diye düşündüren allahın belası tütün çubuğu.
* * zengin tabakanın sonlarını içmeyip attıkları puroları * fakir tabakanın alıp içindeki tütünü çıkararak tekrar sarmaları sonucu oluşan yanılmıyorsam paketlenip satışa ilk sunulduğu sıralar amerikada doktorların nefes darlığı ve astımı olan hastalara tavsiye ettiği tütün bazlı ürün. aynı zamanda günümüzde bir tehdit aracı olarakta görülebilir (bkz: götte sigara söndürmek)
bütün kötülüklerin anasıdır. ama türk insanı anasına çok bağlıdır.
(bkz: camel) bütün hepsini dövebilecek kalitedeki tek sigara markası..
ağzımızı kül tablasına çeviren tütün yumağı..
(bkz: gırtlak kanseri) hele çay ya da kahveyle içiyosanız kaçınılmaz son.***
lise gençliğinin sağlam favorisi
bir diğeri ne yazık ki (bkz: esrar)
Kimsenin içilip içilmemesine karışamayacağı, gayet zevk veren ve zarar olan madde.
ister zengin ol, ister fukara, her yemekten sonra yak bi sigara. *
çok ufak çaplı bir kitle imha silahıdır.hem içenleri etkiler hem de odadaki herkesi.aynı zamanda para tuzağıdır.
sigara'yı seviyorum. (bkz: tiryakinin sigara bırakma günlüğü)
(bkz: sigara organ olsun)
sigarayla ilgili başınıza gelebilecek en kötü şey onunla tanışmaktır, bu safhadan sonra olabilecek en iyi şey ise zararsız sigaranın icat edildiğine tanıklık etmektir. sigaraya başlamak gerçekten çok talihsiz bir olay, bırakabilsenizde artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacaktır, hep bi köşeden size hınzır hınzır gülüyor olacaktır. tanışmayınız kendisiyle..
içmeyenin bırakın ulan ne var diye bilmeden konuşmasıyla,bırakanında sanki çocuk oyuncağıymış gibi ukalaca ben çat diye bıraktım sende içme olm salakmısın demesine sebep olmasıyla sinir bozan madde..son yıllarda içmeyenlerimn hakkı tamamda yasakların boyutu yüzünden içenlerin hakları ne oldu diye sordurtan madde.
(bkz: varlığın da yokluğun da yetmiyor)
içinde fare zehirinden egsoz gazına en az 4250 çeşit zehiri barındıran buna rağmen gelişmekte olan ülkelerde tüketimi hızla artan ve dünyadaki bagımlı sayısı en fazla olan madde. **
bir hafta içme iç kafasın gardaş *
(bkz: sarhoşken entry girmek)
sigara yavaş yavaş öldürür *
hakkında ''haramsa yakıyorum,helalse içiyorum'' söylenen bağımlı olduktan sonra kolay kolay bırakılmayan zararlı maddeler topluluğu. herkeste farklı bir tanımı vardır (bkz: tek dostum) (bkz: rahatlatan tek şey) (bkz: en iyi alkol mezesi) (bkz: vs)