bugün

entry'ler (509)

sözlük yazarlarının şu an üzüldüğü şeyler

sevgilinin uzakta olması, iş koşullarından hoşnut olmama, yakın arkadaşın yurt dışına gitmesi gibi oldukça geçerli şeyler sayılabilir.

eski sevgiliyi facebook ta bile bulamamak

bulup da profilini kurcalamaktan kurtaran durumdur.

babadan öğrenilenler

(bkz: pink floyd)
(bkz: kitap okuma alışkanlığı)
(bkz: sabırlı olmak)
(bkz: kolay pes etmemek)
(bkz: adil olmak)
(bkz: dürüst olmak)
(bkz: sağlıklı olmak)

hayattan zevk alamamak

mutlu olmak için çabalamaktansa mutsuz olmak için neden arama ve mutsuzluğa direnmeyi bırakma sonucu kendiliğinden gelişen durumdur.

sevilmeyen insan tipleri

önce sakin sakin konuşup kibar bir insan izlenimi uyandıran ve yavaştan uyanışa geçen görgüsüz kişiliğini bir anda büyük bir sıçrayışla belli eden insan.

two door cinema club

28 haziranda metronomy ile birlikte küçükçiftlik parkta sahne alacak olan neşeli indie rock grubudur.

indie rock

(bkz: miles kane)
(bkz: the last shadow puppets)
(bkz: the rascals)
(bkz: jens lekman)
(bkz: mew)
(bkz: nada surf)
(bkz: alex turner)

alex turner

indie ilahı.

facebook hesabını dondurmak

yapıldığında insanın kafasını rahatlatan, sürekli bildirimlerle uğraşmaktan kurtaran, tanımadığı insanların fotoğrafları ve eski sevgililerin fotoğrafları arasında gezinmekten kurtaran çok huzurlu eylem.

ayrıldıktan sonra sevgiliye nasılsın demek

yüzsüzlüktür.

127 hours

klasik hollywood yapımı bir film olmasına ragmen tek güzel yanı; gerçekten yaşanmış bir olay olduğu için gerçekçi olması ve "o durumda ben olsam ben de böyle yapardım, düşünürdüm, isterdim" diye düşündürmesidir.

sevgiliden ayrılınca söylenen şarkılar

Lou Reed - Perfect Day

facebook ta ilişkisi yok durumunu beğenenler

nasıl bir psikolojide oldugu anlasılamayan insanlardır ve sadece gıcıklık olsun diye yapanlar da vardır, bazıları da hep bu anı bekleyip "ohh yarasın ayrılmıs sonunda, ben de bunu begeneyim de iyice dibe vursun" seklinde dusunenler de mevcuttur. Sevgilisinden yeni ayrılmıs bir insana yazmak isteyen kisilikler de olabilir tabi bunların yanında..

çocukluktaki para kazanma yolları

sokakta tezgah benzeri bir masa kurup eski oyuncakları, takıları, ıvır zıvırları satmaya çalışmak.

yeni bir sevgili ile yeni gelenler

yeni anılar, kısa bir süre için geçerliliği olan yeni ve güzel sözler, ardından da yeni mutsuzluklar.

çocukken olmak istenilen meslek

(bkz: sihirbaz)

one piece

son bölümleri itibariyle hem sevindiren hem üzen, karışık duygular yaşatan animedir.

portgas d ace

One piece animesinde ateş logiasına sahip, beyazsakal korsanlarının 2.bölük komutanı olan karakterdir.

ace

(bkz: portgas d ace)

seninki kaç santim

Benimki kaç santim öğrendim: http://bit.ly/e6z9Zn, seninki kaç santim?