1. 1.
  bir zamanlar turk televizyonlarında da gosterilen kartlarla oynanan bir oyunu hikaye eden bir anime. karekterlerden bazıları eksi mısırdan kalma mistik kolyelere ve bu oyunla ilgili ozel gucleri sahitir.

  karekterlerden bazıları icin;
  (bkz: pegasus)
  (bkz: seto kaiba)
  9 ... rurouni kenshin
 2. 2.
  ilk defa bu gün bir bölümünü izledigim ve "ya ben hadi bunu indiriyim" dedigim anime. Kartlardan cıkan yaratıkların ATK - DEF puanlarına göre dövüştügü bi cizgi filmdir..
  6 -1 ... gorthaur
 3. 3.
  tiryakisi olunası çizgi film. iki dostun birbiriyle olan kıyasıya düellosunu izlemek çok büyük zevk.
  8 -1 ... no promise
 4. 4.
  yugi moto isimli bir çocuğun dedesi`nin ruhunu ele geçirip bir oyun kartına hapseden pegasus isimli kötü adamla mücadelesini konu alan çizgi film. kendine has bir hayran kitlesi yaratmayı başardığı gibi sinema filmleri, oyun kartları, oyuncaklarıyla yaratıcısını epey ihya etmiştir.

  düello esnasında gaza gelen yugi`nin çift kişilik olan diğer psikopat moduna geçerken ki repliği meşhurdur. yuuugggggiiioooohhhh
  10 -1 ... sex files
 5. 5.
  Çizgifilminden sonra orjinal kartları, bilgisayar oyunlarıda çıktı.Türkiye'de de turnuvaları falan var.Son ülke birincisi boğaziçi üniversitesi'ndendi sanırım.

  (bkz: It s time to duel)
  9 -2 ... dusunmuyorumoyleysemalim
 6. 6.
  guzel bir theme sarkısına sahip olan animedir.insanın duello yapası geliyor.
  6 ... avadakedavra
 7. 7.
  kara sihirbaz kartı yugi ve benim en sevdiğim karttır. çok karizma duruyor pozunu yediğim.
  6 ... eternal moonlight of autumn
 8. 8.
  pek iyi pek güzel bağımlısı olunacak çizgi film. oyunu ve filmleriyle tabii.
  3 -2 ... prisoner
 9. 9.
  bir bölümde bunun dedesi kalp krizi geçirmiş idi. ortamın piçi takılan eleman * nadir bulunan kartlardan birini dedesinin gözü onünde yırtınca, yaşlılık bunalımından kartların ruhu vb. hedelere inanan adamcağız olduğu yere yığılmış, bölüm boyunca hayat-memat çizgilerinde takılmıştı. ben de olsam aynısını yapardım. alır hepsinin kartlarını, tasolarını yırtar, yıldızlarını belediye çöplüğüne atar, ağızlarına da birer tane patlatır, dedeyi de bütün bunları başlatan elebaşı olarak hapse attırır, zaten tanıdığım olan hapisane müdürünün odasında kahvemi alıp ikinci şoku kaldıramayacak olan dedenin ölümünü dudaklarımda tebessüm ve kahve aroması ile seyrederdim.
  8 -1 ... mithrandir
 10. 10.
  kazuki takahashi'nin yazdığı süper anime.
  2 -2 ... seftalicekirdegi