bugün

pokemon sonrası çıkmış ve asla pikaçu gibi halka mal olmuş bi karakter barındıramamış çizgi dizi. 80 lerde çocuk olmak parantezine giren ben ve benim gibiler eğer ufak bi kardeşleri olmadıysa bilemezler bu modern çizgi filmleri biz yakarilerin, heidilerin ve adını unutuğum bir sürü insan kahramanlı çizgi filmlerin nesliyiz.
her ne kadar pokemon takliti olarak çıksada konusunu aşmış*, tasoları çıkartılarak yine küçük çocukların harclıklarını sömürmüş cips firmalarını zengin etmiş, yayınlandığı dönemin** en gözde çizgi dizisidir.
pokemon'un bitmesinden sonra ağır depresyona girip bir bir canına kıymaya başlayan çocuklarımızı oyalamak için oluşturulmuş çizgi film/taso ikilisinden oluşan meşgale. akabinde o da yavaş yavaş kesilmiş ve yavrularımız bu illetten kurtarılmıştır.
(bkz: digital monsters) olarak da geçer
asla pokemon'un yerini tutamamış çizgi film. monster dediğin pika diyecek, scurtel diyecek, golem diyecek, onix diyecek. sen tutmuş anadili gibi konuşturuyorsun. utanmasa 2 acılı söyleyecek. yapmayın etmeyin. hem ne demişler monsterın yeri sahibinin toplarıdır.*
pokemon'un yandan yemiş hali.
pokemon la arasındaki en önemli farklardan biri de:
evrim geçiren bir pokemon geri versiyonuna dönemezken; bir digimon 10 dakika içersinde *** 3-4 evrim birden geçirip savaştan sonra eski ufak haline dönebilmektedir. ha bi de bir başka digimonla havada kaynaşıp ultra züper bir digimon yaratabilme olasılığı vardır ki oraya girmiyoruz.
anime olarak güzeldir degildir elestirilir tabi ama müzikleri kesinlikle mükemmeldir.
cipslerden çıkan tasoları diğerlerinden farklı olan çizgi diziydi. kenarlarına bastırınca zıplardı falan.
pokumonun dünya`da yarattığı sansasyonu yaratamamış klon çizgi film.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.