bugün

kurtlar vadisinde baronu öldüren topluluk.bu cinayeti dizide aynı üzeyir garih cinayetine benzetmişlerdir.
melekler ve şeytanlar kitabında dahiyane bir şekilde senaryoya çevrilmiş akılda soru işaretleri bırakan topluluk (bkz: illuminati türkiye turnesi)
dunyayı yonettikleri iddia edilen cok eski ve guclu 1 orgut.simdi uzun uzadiya anlatmak gerekirse illuminati adlı orgutun yuzlerce yildir yonettigi varsayiliyor.asil amaclari hakkinda cesitli teoriler olsada bu orgutun yapabilite katsayilarini hesaplarsak ortaya buyuk gercekler cikabilir.
simdi efendim,bahsedilene gore illuminati dunyayi parmaginda oynatan,imparatorlari ve devlet baskanlari secen-deviren,bilimsel gelismeleri saglayip engelleyen(iddiaya gore 100 yil once wireless teknolojisi ve 30 yil once tum dunyayi dinleyecek gucte bilgisayarlar vardi)devrimler(fransiz devrimi)darbeler yapan,nazileri ortaya cikarip sonra yokeden,dunya savaslarini ortaya cikaran kaosun icinden gelen duzeni yaratmak amacinda olan 1 orgut.yani nedir illuminati ortaligin amina koyar*.bunca seyi yaparken neyden mi destek alir?iste asil tartisilmasi gereken konu bu.2012 mardukla randevu kitabinin yazayri olan burak eldem in yeni kitabi fraternis de anlatildigi gibi eski bilge kadinlar mi?yoksa andromedadan gelen ufo kitabinda dunyayi cesitli yollarla ele gecirmeye calisan xhumuz adindaki uzayli irkmi?
(bkz: oha be prekazi)
dan brown un melekler ve şeytanlar adlı kitabında , hakkında çok şey yazdığı örgüt.
Dünyanın geri plandaki yöneticileri.her ülkeye sızmış adamları,güç,mevki sahibi üyeleri olduğu söylenir.Melekler ve Şeytanlar kitabında detaylıca irdelenmişlerdir.konuyla hafifte olsa alakalı bir yer olarak (bkz: cern)
varlıgı gercek ama üzerine kurulan senaryolar tamamen yalan olan örgüt.
italyanca da aydın kişi kelimesinin nin çoğul hali. illuminato da tekil hali
ilk olarak Angels&Demons da varlığını öğrendiğim,Galileo gibi dahilerin üyesi olduğu,aydınlanmış insanlar anlamına gelen ve vatikan'ın vakti zamanında çok uğraştığı derneğimsi örgüt.
Hristiyanlık düşmanı bir kuruluş. dan brown çok guzel bi şekilde açıklamış melekler ve şeytanlar kitabında...
(bkz: melekler ve şeytanlar)
Dünyayı her konuda büyük bir gizlilik içersinde yöneten bir grup Tanrı kompleksli insanın oluşturdukları koalisyonun ortak adıdır.
"Ve Allah'ın, Rabbin sana teslim edeceği bütün kavimleri bitireceksin, gözün onlara acımayacak." ( Tevrat, Tesniye Bölümü 7/ 16 )
"işte benden ve miras olarak sana milletleri, mülkün olarak yeryüzünün uçlarını da vereceğim. Onları demir çomakla kıracaksın; bir çömlekçi kabı gibi onları parçalayacaksın" ( Tevrat, mezmurlar bölümü 2 / 8-9 )
boyle bir orgut yoktur olmasi da muhtemel degildir. Anca zamaninda kurulmus olup bi kac yil sonra dagilmis bir grup olabilir.Bu sekil bir orgutun asirlari birakin 45-50 yila dayanmasi bile mumkun degildir.Diger bir sacmalik icin :
(bkz: tapinak sovalyeleri)
Soldat 1.3.1 de weaposn mod'da server araması yaptığınızda çıkan bir server ismi. insanı "acaba bu serverdakiler gerçekten illuminatis tarikatının üyelerimi?" dedirten ve merakla o server'a bağlanılan server. normal serverlardan hiçbir farkı yoktur.
filmini izledikten sonra dünyayı hakikaten bir avuç insanın yönettiğine inancaksınız. eyes wide shut filmindeki ayin sahnesi ordan etkilenmişe benziyor.
dan brown'un melekler ve şeytanlaradlı kitabında bahsettiği konulardan biri.

aynı zamanda aydınlık anlamına geldiği söylenir * *
(bkz: cincinnati)
aydinliga giden yol olarak tanimlanan orgutun, esassinda uyelerinin bir cogu nun bilim adami sifati tasidigi, bununla birlikte dinlere karsi bir mucadele surdurdukleri de bilinmektedir. ancak daha sonra siyasi konularda da soz sahibi olmuslardir.melekler ve seytanlara da konu olmus orguttur.
dünyada kurulu bulunan en büyük ve güçlü örgüt. hiçbir zaman kanıtlanmamış olsada dünyanın önde gelen on ailesi (rotschild, rockefeller, vs.) tarafından kurulan, yönetilen, kendi çıkarları doğrultusunda istedikleri gibi ülkelerin politik, sosyal ve siyasi yapılarını etkileyen, değiştiren, savaş çıkaran, amaçları dünya halkını tamamen kendileri için çalışan köleler yapmak olan, devlet başkanları, başbakan ve diğer ülke yöneticilerini kontrol eden, medyaya sahip olduğu için hiçbir zaman göz önüne çıkamayan ve yaptıklarını gizleyebilen, yani dünyayı kapalı kapılar ardında, bir yuvarlak masa etrafında yöneten örgüt.

(bkz: texx mars)
(bkz: ordo ab chao)
galileo ve arkadaşları tarafından kilise karşıtı olarak kurulan, newton'un bir zamanlar büyük üstadlarından biri olduğu söylenegelen ve yine o dönemde bir başka kilise karşıtı(gerçi o zamanlar avrupa - ortadoğu paganizmi ağırlıklı) grup olan farmasonlarla birleşen, masonların engin ticaret zekası ve kendi-illuminati'nin- başındakilerin dahilikleriyle dünyayı resmen parmağında oynatan "süper zenginler" klübü. şu an, hitler'e israil'in dolaylı yoldan kurulması için feriştah şekilde yardım etmiş soros gibi anglosaxon ve rotschild, rockefeller gibi gizli yahudi ailelerin yönettiği kodamanlar karargahı. yoktur diyen bir zahmet 1 dolarlık banknotu eline alsın, arkasını çevirsin ordaki piramitin tepesine bir baksın. he ama karanlıkta ıslık çalmaya devam edebilir, "paranoyaksınız olm siz" diyebilirsiniz. farketmez, inanın ki farketmez.

not: ilk kez bavyera'da kurulmamıştır.

ayrıca:

(bkz: aldous huxley)
(bkz: brave new world)
insana paranoyaklığın alasını yaşatan simgelerdir. kırtasiyeden gönye perel alan ilkokul öğrencisini bile mason sanmaya sebebiyet verebilirler. işin gırgırı bir yana, adamların ne kadar ayrıntılı düşündüklerini gösteren işaretlerdir. tırsılasıdırlar.
amerikan dolar'ının üzerinde de bulunan, piramidin üzerindeki gözdür.
süper zenginlerin yönettiği bir dünya komplosu demek olan illuminati -entrika çemberi- texe marrs tarafından yazılmış ve timaş yayınlarından çıkmış bir kitaptır.

kitaba göre '' ...illuminati'nin asıl hedefi sadece tüm siyasi iktidarı birleştirip bir dünya hükümeti kurmak değil. bu aşağılık adamların asıl hedefi, evrenin tahtında oturan benzersiz, muhteşem varlığı : isa hazretleri, rablerin rabbini ve kralların kralını devirmek. cennetin en yüksek makamını yenmek, şeytanı zümrüt tahta oturtmak için girişilmiş tiksindirici, pis ve tamaıyla iğrenç bir girişim...

''...illuminati'nin güç şebekesini, dünyanın en ünlü kişilerinden, yatırımcılarından, şirket başkanlrından ve siyasilerden oluşan bir mozaik oluşturuyor. medyanın da önemli bir bölümünü elinde bulunduran bu güçlerin newsweek, time, vanity fair, the new yorker gibi çok satan dergiler de kontrolleri altında.

illuminati'nin iç çemberinde yani illuminati komplosunu tasarlayan merkez grupta on güçlü adam bulunuyor. bu adamlar düzenli olarak yaptıkları toplantılarda savaşlar, devrimler, bilimsel keşifler, hastalıklar, kıtlıklar, ekonomik krizler gibi sıradan vatandaşlar için çok büyük zararlara yol açacak konular hakkında kararlar veriyorlar.

görünürdeki şu gerçekler illuminati' ye korkunç bir güç veriyor: isimleri, aristokratik ve aşiretvari davranışları, küresel bir düzen içinde örgütlenmiş olmaları, ahlak(!)yasaları ve inanılmaz ayinleri.''

kitaptaki bir ilginç nokta da :'' siyasette bir adayın , sahne arkasındaki efendilerinin onayını almadan , seçimi kazanma şansı yoktur. yöneticiler seçim sonuçlarını, kendi favori adaylarının kampanyalarına milyonlarca dolar akıtarak, medya ve siyasi partiler üzerindeki kontrollerini kullanarak, kontrol ettikleri örgütlerin adayları onaylamasını sağlayarak ve gerektiğinde fazla oylarla ve seçimlerde yapılan hilelerle garanti ederler. ve sonra bu devlet adamlarını kendi devrimci amaçları için top gibi kullanıp, geçici yıldızlar haline getirir, daha sonra da
çıkarlarına uygun şekilde karanlığa gömerler.''

ayrıca illuminati, tüm dünyaya polislik yapması ve milli egemenlikleri yıkması için birleşmiş milletleri etkin etkin hale getirmeye çalışıyor.

illuminati eski düşmanla işi bittiğinde yeni bir düşman seçmeli. bu yeni düşman da milliyetçilik oldu. vatanseverler canavarlaştırılmalı ve taş devri'nin uyumsuz mağara adamı gibi anlatılmalıydı. diğer taraftansa küresel vatandaşlık örnek gösterilmeliydi...''

bu ve bunun gibi ilginç ve (şahsen beni) şaşırtıcı konulara değinen, ara sıra incil'e atıfta bulunan, amerika'nın amerikan olmayan güçler tarafından yönetildiğini iddia edip amerikan milliyetçiliği de yapan, zaman zaman aşırı komplocu bulduğum ifadeleri bulunsa da okumak da fayda var dediğim kitap.
(bkz: Illuminati Elması)
(bkz: Bernini nin son gizli şaheseri)
bir doların üzerindeki simgelerin manasını etraflıca araştırdığımızda bizi dumura uğratmakla bırakmayıp yatıya kalmaya zorlıycak pagan örgüt.
texe mars tarafından yazılmış türkiye'de ithaki yayınları tarafından çıkarılmış , illüminati oluşumunu anlatan kitap .
(bkz: illuminate)