1. 1.
  geldim gördüm yendim.
  7 ... harmala
 2. 2.
  marlboro nun ustunde yazan yazidir.
  11 ... looser
 3. 3.
  üc v olarakta kullanilir. (bkz: vvv)
  3 ... lalapunx
 4. 4.
  Roma imparatoru Julios Sezar, Pontus asıllı Basforos kralı 2. Pharneke ile Zile Altıağaç mevkiinde çok kanlı bir savaş yapar. Savaşta her 2 tarafta büyük kayıplar verir. Ancak savaşı Roma imparatoru Sezar kazanır. Bunun üzerine dünyaca ünlü sözü Veni-Vidi-Vici (Geldim-Gördüm-Yendim) diyerek, durumu Roma ya bildirir.
  6 ... sıfırın altında
 5. 5.
  ozush * * un bugün sınav çıkışı msninde yazdığı kişisel ileti. ne yazık ki'' cahilll nasıl bilmezsin'' diye bir tepkiyle karşılaşmışımdır ki *''ühühühü ''dememe sebep olmuştur. ***
  -3 ... kacak kelebek
 6. 6.
  geldim, gördüm, yendim anlamına gelen sezar'ın ünlü sözü.
  Philip morris neden bunu kullanıyor diye düşündüğümüzde: geldim pazarı inceledim ve evet gördüm ki sigara olayından girerek tüm pazara hakim olup, hem düşmanları zehirlerim, hem de deli para kazanırım şeklinde bir düşüncenin eseri olabilir şeklinde bir komplo teorisi ürettirdi bana şimdi durduk yerde.hayırdır inşallah. yakında metal fırtına tarzı bir kitap yazarak, olayla ilgili ayrıntıları gözler önüne sereceğim *.
  3 ... jokerr
 7. 7.
  büyük iskenderin sözü olduğu da iddia edilmektedir. ayrıca bazı kaynaklara göre sokratesin sözü olarak ta geçer kimin söylediği tam olarak bilinmese de marlboronun üstüne yattığı sözdür. gittim gördüm yendim ve gittim gördüm geldim seklinde iki farklı tercümesi vardır. ilki büyük iskendere ikincisi sokratese ithaf edilir.
  4 ... soytari
 8. 8.
  sezara ait olup türkçe meali Geldim gördüm yendimdir.
  1 -2 ... sekizgen
 9. 9.
  zile kalesinin kapısında olduğu söylenen paha biçilemeyen ve şu anda nerede olduğu bilinmeyen (bkz: tarihi eser kaçakçılığı) anıtta yazan yazdır. geldim gördüm yendim. şu an zile kalesinde imitasyon bir yazı bulunmaktadır. tarihi değeri yoktur.
  4 ... kolibandı
 10. 10.
  izmitte söylenmiş bir sözdür... neden kaynaklarda yok bilmem...
  3 -2 ... demolay