bugün

Tokat'ın zile ilçesinde yüzlerce yıl önce söylenmiş bir söz. Maalesef Tokat bunu kullanıp şehri bir turizm merkezi yapamamıştır.
bi veni yim dedim. bi de baktım ki ne vidi yim. vici dim bitti gitti. * *
gelecek yıllarda voliyi vurursam tokat'a açacağım barın ismi.
geldim, gördüm, amına koydum diye de tercüme edilebilir.
www yerine de kullanılabilir,üc "v"den oluşan söz öbeği.
marlboro'nun logosunda bulunmasına anlam veremediğim cümledir.

http://i33.photobucket.co...allzzzz/Marlboro_logo.gif
alakasiz gelebilir ancak hatirlatan bir unsuru da paylasmak lazim. veni vidi ve vici bursa'da ki iki unlu gece klubunun ismidir. ortamdir bunlar ortam. veni vidi yi pek bilmem ama; vici mudanya yolundadir. guzel bir ortam oldugu soyleniyor. gecen yil yilbasi programinda ve ya bayram programinda sanirim (birinden biriydi ne soylesem yalan olur) ajdar'i konuk etmislerdi. o yuzden ne kadar iyi seklinde sorulur efendim. ancak biraz tiki mekanlardir her ikiside.
sezar daha genç yaşta, yani diktatör olmamış sağda solda cenk peşinde koştuğu yıllar. anadoluda o vakit pontus krallığı** var. bizim sezar'a da git al demişler. sezar da çok istemiyor aslında gitmeyi yani hem uzakta hem zorlu... işte ama sezarlığını yapacak ya gidiyor kapışıyor alıyor. sonra senatoya da bir artizlik çekip mektupta savaşı 3 kelime ile rapor ediyor: "veni vidi vici".
klanlı, birlikli oyunlarda tercih edilecek birlik/ klan isimi olarak en güzellerinden birisi.
bu sozun soylendigi yer olan zile kalesi nde simdi bir bekci gibi adamlar vardir ve kaleye girebilmek icin onlarin iyi gunune denk gelmeniz gerekir.yoksa "gale gapandi,giris yasah" diyen birileriyle karsilasabilirsiniz.
Latince venire, videre, vincere fiilerinin birinci tekil şahıs geçmiş zaman halidir.
kaynak: vikipedi
geldim gördüm posta koydum. *
t-shirtüde vardır.
http://www.fanartikel-sho...images/veni-vidi-vici.jpg
crazyde bulmak mümkündür.
Bu sözü sezar bana söylese kasıla kasıla Veni vidi vici diyerek.

Birader bundan önce kaç kere yenilmiştin bir hatırlayabildin mi götün hemen kalkmasın diyerek yanıtlardım.

Bilinir ki sezar sezar olmadan önce onlarca kez savaş meydanlarında yenilmiştir.

Yenilgisiz Komutanlar istiyorsanız eğer.

(bkz: cengiz han)
(bkz: timur)
hamdim, piştim, yandim da tercüme edilebilir. *
sezar'ın anadolu ile ilgili sözüdür.
veni ve vidisini bilmem fakat, vici de eğlence güzel oluyor diyorlar...
duymadim, görmedim, bilmiyorum. yani üc maymun.
geldim, gördüm, naber dedim! tontiş! (yigit ozgur)
(bkz: eni veci vokke)
(bkz: lulius)
birinci ikinci hatta üç ve dördüncü nesil yazarların çaylaklara ve an itibariyle yeni yazar olmuş arkadaşlara söyleye bileceği söz.
az önce, ygs sınavından çıkışıma ithafen, msn iletime yazdığım latince vecizedir.
msni olan çoğu kişinin iletisine yazdığı iletidir.
gay sezarın mektup yazmak için fazla vakti olmadığı bir savaş sonrası romadaki manitasına yazdığı kısacık mektuptur. gaymiş valla.