bugün

(bkz: v for vendetta)
vanadyumun simgesi.
fizikte hız simgesi..
roma rakamıyla beş.*
milletin 'aha kesin visitors bunun açılımı, zaten tv de 'ziyaretçiler' diye yayınlıyo' diye, haklı olarak aslında, salladığı, 89-90'da trt'de yayınlanmış harika dizinin 'resmi' adı. gerçek adı bu kadar yani; 'v'... nbc televizyonu tarafından 1983-85 arasında 27 bölüm olarak çekilmiştir...
aynı zamanda volt un da simgesi
v for vendetta filminin guy fawkes maskeli gizemli kahramanının adıdır aynı zamanda.
kıs. vena.
bir harf olmanın yanında aynı zamanda bir işarettir de. antik çağda "v" kadını ve kadının cinsel gücünü temsil eden bir işaretti. daha da netleştirmek gerekirse kadın rahmi'nin sembolik anlamıydı.

v'nin ters çevrilmiş hali ise erkekliğin ve penis'in işaretiydi. hatta bugünkü askeri rütbelerde de bu işaret kullanılır.

ikisinin iç içe geçmiş hali ise cinsel birlikteliği işaret ediyordu.
alfabenin 27. harfidir.
v for vandetta filmindeki baş kahramanın kısa adı. nathalie portman ablam v aşağı v yukarı döndü durdu film boyunca.
(bkz: the visitors)
vatikan'in uluslar arasi plaka kodudur.
ispanyolca'da izlemek.
mantıkta "veya" diye okunur.
v for vendetta'nın yardırmış anarşistinin kendi adını belirtmek için kullandığı simge.filmde pek çok karizmatik şekillerde karşınıza çıkar bu v harfi.eskiden bu harfe gıcık olurdum,bana çok soğuk ve kibirli gelirdi.ama şimdi biraz daha canlı kanlı ve asi bir harf olarak geliyor.lan harflerle ilgili ne kadar çok fantezi yapmışım ya?
v for vendetta'dan sonra alfabenin en karizmatik, en cool, en asi, en anarşist harfi haline gelmiştir kendisi.
photoshopda tasıma aracının kısayoludur.
zafer işaretinin sembolüdür. 'v'ictory*=zafer anlamından dolayıdır.
velocity'nin gösterimidir.
vakıfbank'ın logasundaki simge
fizikte hız ve hacim sembolü, mantıkta "ve" sembolü...
fizikte potansiyel farkın sembolü.
v=i.r
sancak flamalarında; ' yardım istiyorum' anlamında kullanılır.
--spoiler--
people should not be afraid of their governmets.
governmets should be afraid of their people.
--spoiler--