bugün

entry'ler (1853)

şeyma subaşı

adına bu kadar entry girilmesini hak etmediğini düşündüğüm dişi birey. Şuan entry girerek çelişkili davranıyorum biliyorum ama gerçekten toplum için değerli bir yeteneği olmayan insanlar hakkında düşünce sahibi olmasak keşke diyorum. tabi medya ve magazin her ülkede olduğu gibi toplumsal marjinallikleri ve ahlaksızlıkları hep ön plana çıkartır ve insanların beynini gereksiz bilgilerle doldurur.

edit: kitabı hakkında konuşmayı unuttum, inşallah öyle bir kitabın olduğunu da unuturum.

kötü bir anneye sahip olmak

özellikle erkek çocuklarında travmaya sebep olduğunu düşünmekteyim. freud reisin de anne-oğul ilişkisinde değindiği dinamiklere son izlediğim gerçek seri katillerin dizi ve filmlerinden sonra katılmaktayım. anne olmanın kutsallığı sanırım çok zor ve sonuçlarının ağır olmasından kaynaklı.

erkeklerin kendi aralarında konuştukları

kendi hayatım için; son dönemde iş hayatının ve evliliğin oldukça konuşulduğu sohbetlerdir. özellikle üniversite arkadaşlarımın sırayla evlilik tecrübesini yaşamaya başlamasıyla değişimler hakkında çok konuşuyoruz. bu dönemden önce daha çok genel olarak kadınlar, oyunlar, frp gibi şeylerden bahsederdik.

mühendislik fakültesi en iyi olan ilk 5 üniversite

izmir yüksek teknoloji enstitütüsünün torpille mi bu listeye girdiğini sorguladığım hede. odtü ve itü birincilik için yarışır diğerlerini görmedim ama hacettepe de illaki bu listede olmalıdır.

çoğu erkeğin kadınlara muhtaç olduğu gerçeği

iki cinsiyetin de birbirine muhtaç olması durumudur. muhtaçtan kastımız ise tek başlarına dolduramayacakları bir takım duygusal, fiziksel ve durumsal hedeleri karşı tarafta bulmalarıdır. bun da gocunacak bir şey yoktur. Örneğin çocuk yapmak için iki cinsiyet de birbirine muhtaçtır.

intihar

bir fikir, bir seçenektir. her fikir gibi bir kere akla girdikten sonra çıkmaz, kafanızın içinde durur ve büyümeye başlar. kontrol edilebildiği sürece iyi yönleri vardır bu seçeneğin var olduğunu bilmenin. kontrol edilemez ve mantıksız hale gelirse, mantıklı fikirleri yiyerek büyümeye başlar.

not: eğer aklınızda bu fikir mantıklı gelmeye başlar ise lütfen biriyle konuşun. beyniniz bir sorunun çıkmazda olduğunu düşünse bile emin olun bir çıkış yolu her zaman vardır.

limewire ile şarkı indirmiş efsane nesil

hayatımın en şahane yıllarıydı, internet yaygın değil sadece bizim gibi insanların online olduğu en güzel yıllardı. ogame, msn, icq, gibi nice güzel program/oyun da bize eşlik ederdi. ekşisözlük daha bozmamış, facebook'a daha teyzeler girmemişti. telefonlar kontörlü, sms değerli, arama yapmak ise sadece zor durumlarda yapılan bir şeydi. daha da yazılır o yıllara ve nesile dair ama bu kadarı yeterli olacaktır.

rammstein

son albümleri çıkan alman endüstriyel-metal grubudur. Benimse yıllardır her şarkılarını ezberlediğim, hiçbir grubun şarkıcının yazmayı akıllarına getirmedikleri konularda şarkı yazan muazzam bir gruptur.

-spoiler-

yahu puppe, sen nasıl bir şarkısın öyle. bu kadar piskopat duyguları açığa çıkartan bir şarkı daha dinlemedim ben. rammstein'ın stein um stein'ını alıp wilder wein ile çarpmışlar gibi olmuş. inanılmaz beğendim.

edit: kız arkadaşım konusunu sordu şarkının, nasıl anlatacağımı bilemedim ama size anlatırım, sizden utanmıyorum. yan odada fahişelik yapan bir kardeşin, küçük kardeşine yalnız kalmaması için bir oyuncak vermesi ve ufak kardeşin yaşadığı psikolojiyi anlatmakta.

evli bir adamla sevgili olmak

"bizi ilgilendirmez" olgusunun içinde olmayan toplumsal bir ahlaksızlıktır. bu durum masum bir üçüncü kişiyi içinde barındırdığı için kabul edilemezdir. bir yerde haksızlığa uğrayan ve yapmadığı kötü durumlar yüzünden mutsuz olan bir kadın ve/veya çocuklar varsa yapılmasına bize ne denemez en azından mantıklı bir toplumda.

edit: bu durumu gaylik ile veya evlenmeden yaşanan ilişki ile karıştırmamak lazım bence, sadece kendisini ve rızası ile karşısındaki insan olduğu sürece işin içinde; "bize ne amk'dur".

büşra

hayatımı adadığım kızın adıdır. gözlerine bakınca her şeyi başarabileceğim hissini bana veren, aşılamayacak bir şeyin olmadığını yine gözlerinin parlamasında gördüğüm en güzel gözlere sahip kızın ismidir.

Bu arada 23 Nisanda evlenme teklifi ettiğim, bana hayatımın en güzel "evet"ini cevap olarak veren isimdir ayrıca, onu mutlu etmek için her şeyi yapmak gibi bir amacım var artık sözlük. bu bana hem büyük bir sorumluluk hissi veriyor hem de yaşamak için bir sebep. umarım başarabilirim sözlük. iyi geceler.

jimmy carr

şu ana kadar izlediğim en ağır espirileri yapan insandır, bir louis ck ve Ricky Gervais hayranı olarak onların ofansif olduklarını düşünürdüm ama jimmy'i izledikten sonra adamın tek attığını anladım. Bu arada her konuda espri yapılabilir ama herkes yapmamalıdır bence, bu şekilde kaliteli yapabilen üstatlar bu iş için varlardır.

vikipedi

android kullanıcılarının aşağıda belirtilen uygulamayla vpn, dns'e bulaşmadan engeli aşabileceği dev internet ansiklopedisi.

http://bit.ly/engelsiz-vikipedi

efenim uygulama şöyle çalışıyor. bir kere yüklüyorsun sonra herhangi bir vikipedi linkine tıkladığın anda seni mirror sitelerinden birine yönlendiriveriyor. sanki hiç vikipedi engeli yokmuş gibi. helal olsun yapana.

wikipedia erişim engeli

android kullanıcılarının aşağıda belirtilen uygulamayla vpn, dns'e bulaşmadan bypass edebileceği bir engeldir.

http://bit.ly/engelsiz-vikipedi

efenim uygulama şöyle çalışıyor. bir kere yüklüyorsun sonra herhangi bir vikipedi linkine tıkladığın anda seni mirror sitelerinden birine yönlendiriveriyor. sanki hiç vikipedi engeli yokmuş gibi. helal olsun yapana.

red dead redemption 2

senaryosunun %70'ini tüm oyunun ise %55'ini bitirdim, söylenecek çok şey vardır ama açık dünyada gezerken karşınıza çıkan olayların randomluğu inanılmaz. Bu rastgele olayların çok çok az tekrarlanıyor olabilmesi muazzam. En sevdiğim detay bu oldu dostlar.

Oyun oynamayı seviyorsanız, tarzınız değilse bile teknolojiye ilginizden dolayı bile bir el atın bakın.

the last of us

yakın zamanda ikincisi çıkacak olan oyunun ilkidir. bu arada hala oynamadıysanız, remastered hali ps4 için indirime girmiş ve 58TL olmuştur.

whatsapp profil resmi kaybolan sevgili

artık eski sevgilidir, hayırlı olsun.

0 dan 100 e 4 saniyede çıkan kız

(bkz: kız gibi araba)
(bkz: araba gibi kız)

red dead redemption 2

Yukarıda tahmin ettiğim gibi oyunun ps4 ön sipariş fiyatları dün itibariyle arttı ve standart versiyonu 299TL'den 469TL olarak güncellendi.

Bir oyuna 470TL vermek ne kadar mantıklıdır bilemeyeceğim ama son yayınlanan bilgilerle oyunun ne kadar ayrıntılı olacağını biraz daha anlamış oldum. Yakın oyun editörü arkadaşımın verdiği bilgiye göre atların daşşakları soğukta büzüşecekmiş. Bu nasıl bir detaydır ve nedendir emin değilim ama hoşuma gitmedi değildir.

7000 tl ile geçinememek

(bkz: o son krediye girmeyecektim)

seni kadın olarak görmüyorum

bu gereksiz ifadeye ciddi bir şey yazmak içimden gelmediği için ufak bir espri yapacağım izninizle.

+ seni artık kadın olarak görmüyorum.
- lan bak hala konuşuyor, bir kere daha elin bacağıma değerse öbür gözünü de patlatırım.
+ ya Kamil abi sen de çok sert vurdun be.
- ...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.