bugün

efsanevi japon futbolcu..bir topla neler yapılabilirse futbol hayatı boyunca hepsini yapmıştır.. (bkz: misaki)'nin kadim dostudur..mahallenin bütün kızları da tusubasaya aşıktır zaten..çok fena rövaşata çeker..direklerden zıplar..topa vurur top iki top olur..saha dışından otobüsteyken falan şut çekerse top sahaya gelir ve gol olur..sıçsa bile gol olur..
bir karma degeri. 385 ile martyns de goruyoruz.
371 de başladığı görülen bir karma. 370'de biten ağır abi'yi özleteceğe benzer.
kariyeri boyunca bir tane bile isabetsiz şut atmamıştır.**
cimbom'a yeşil ışık yaktığı ajanslara düşen japon forvetarkası. haim fresco devreye girmiş.
brezilya' ya transferi gündemde olan japon futbolcu. türkiye' ye imza günü için gelmesi olasıymış. dünyanın en iyi sol ayağı.*
--spoiler--

1 saatte geliyosun orta sahaya
büyük orospuçocuğusun tsubasa
gol atıcan diye bekledik tam 3 hafta
ananın .mına girsin kocaman tahta

--spoiler--
sahanın 50-60 m dışından çektiği rövaşata da otobüsün altından geçip de kaleyi bulmuştur.daha ilk bölümdeydi bir de.izlemeyen garibanlar varsın düşünsün gerisini.
Bunun bide saçma salak isim takma hastalığı vardı şutlarına."Kartal vuruşu","Sıçan geyik vuruşu","Ensest yapan tavşan vuruşu" gibi gibi.
-şimdi top tsubasa'ya geliyor.
+ridvan dilmen (bkz: gol olur)
bir karma değeri lakin ilk okuyunca tuğba özay gibi algılanıyor. ne alaka oluyor insan. ya da ben futbola sadece aval model bakan bir dişi olduğum için bana öyle geldi bilemedim.
karma şeysi. kabaca 370 390 karma arasındaki yazarlara atfedilmiştir.
japonya da futbolun küre biçimli sahalarda oynandığını göstermiştir bizlere. koaşrken, önce kafası, ardından yavaş yavaş vücudu, en sonda top girerdi kadraja, sanırdık ki, bayır yukarı koşuyor ibnetor.
şimdi hangi bölümü olduğunu hatırlamıyorum ama tsubasa nın yaş 20 li yaşlara gelmiş ve ayrupa nın yolunu tutmuş gelmiş ispanya ya katalunya diye bi takıma. *
ilk antrenman günü barcelona takım kaptanı olan ve kalıbı rahat 3 tsubasa kadar olan defans oyuncusu elinde bi futbol topu ve takımın kalecisi ve defanstaki partneri ile tsubasa nın yanına geliyor. japonya dan gelen yeni çocuk sen misin diyor tsubasa ya tsubasa dönüp bakıyor bunlara. sonra da diyor ki al bakalım bu topu o kadar yetenekli isen geç bakalım beni diyor.

arkadaşlar tsubasa nın üstünde kot pantolon ve gömlek var karşıda ki adamlar ise gayet rahat spor giyinmiş gelmişler. tsubasa bi top sürmeye başlıyor ilk adamı kolay geçiyor sonra karşısına bu ayı çıkıyor çarpışıyorlardı herhalde öyle hatırlıyorum ikiside yere düşüyor top havaya doğru yükselip yere doğru usulca serbest düşme yapıyor kaleye yaklaşık 20-25 metre mesafede yani ceza sahası dışında gerçekleşiyor bu hadise. tsubasa inen topa kafasını bu ayıda ayağını sokuyor ve adamın ayağı tsubasa nın alnına giriyor fakat tsubasa aynı anda oturduğu yerden hem bu adamın ayağını kafasıyla itiyor hem kaleye 25 metre mesafeden topa kafa vuruyor ve top mermi gibi gidip kalecinin tüm çabasına rağmen ağlara giriyor.

işte tsubasa böyle birşeydi diye söylemeden geçemiyoruz bizde.
yanlış meslek seçmiş bir insandır kendisi. nitekim bu adam atlet gibi bişey olsaydı, atletizmin tüm dallarında açık ara birinci olurdu.
yüksek atlama, koşma her spor dalında birinciliğe oynar.
(bkz: usain bolt vs tsubasa ozora)
futbol toplarının cok çekindiği bir şahsiyettir.
an itibarı ile fenevbahçe'nin tranfer gündemei girmiştir.
sinan engin hesabına göre 3,46 adet güiza veya 4,097 adet bobo'ya eşdeğer para (futbol) biriminin adı.
çocukalra dünyanın yuvarklak olduğunu öğreten karakter.*
içinde futbol çoşkusu olan her çocuğun idolüdür..
yine yanlış hatırlamıyorsam ilk bölümlerden biriydi.

tsubasa şehre yeni gelmiş nankatsu ilköğretim okuluna yazılmış ve okul futbolda son derece beceriksiz. *
şehrin diğer okulu ise kaptan genzo wakabayashi önderliğinde ortalığı mahvediyor. bizim tsubasa ya durumu izah ediyorlar. tsubasa alıyor eline topu çıkıyor dağın başına. yani bu dağ öyle bir dağ ki bütün şehir ayaklarının altında tüm şehir görünüyor insanlar karınca kadar falan. yani nerden bakarsan bi 200-250 metre eder.

tsubasa topa şöyle yazıyor. genzo senle kapışalım ifade alcam senin. *
ve tsubsa 200 metre yükseklikte topa vuruyor. * top yaklaşık saatte 100 km hızla gidiyor. havada enteresan hareketler yapıyor daireler falan çıkıyor hatta karşısına çıkan kuşlara vurmamak için sağa sola doğru yöneliyor. *
ve en sonunda wakabayashi nin antrenman sahasına doğru yaklaşınca birden inişe geçiyor top son sürat wakabayashi nin üzerine doğru geliyor wakabayashi topu güçlükle kontrol ediyor ve üzerindeki yazıyı görüyor:

-wakabayashi aklını alırım. (tsubasa)

şok oluyor tabi genzo abi ve bölüm öylece bitiyor.

burada asıl üzerinde durulması gereken ise şu tsubasa henüz 10 yaşında iken 200 metre yükseklikten yaklaşık 1 km kadar öteye nokta atışı yapacak düzeyde bir yetenek. varın gerisini siz düşünün.
esas adı tsubasa oozora olan çizgi film karakteri.
an itibariyle sakatlığından dolayı futbolu bıraktığını açıklayan efsanevi futbolcu.
haldun üstünel'in transferi için uğraştığı iddia edilen topçu. *
tam aradığımız forvet olur.
şutlarının kaleyi tutması için aradan 3 mevsim geçmesi gereken oyuncudur. sezon başında bir şut çeker, o şut en son şampiyonluğu getirir.