bugün

entry'ler (5705)

29 ekim 2010 cumhuriyet bayramı

87 yıldan sonra sadece adı kalmış bir cumhuriyet'in dostlar alışverişte görsün mantığıyla kutlanması. sabah 9 törenlerinde devlet erkânının hazır olda beklemesi ile kameralara "bakın biz cumhuriyet'in bekçisiyiz" pozu kesmeleri. bugün kutladıkları cumhuriyet o cumhuriyet değil. geçti o günler. artık demokrasi anlayışının iktidar liderinin dudakları arasından çıkanlara biat etmek olduğu, laikliğin sadece simgeler üzerinden tartışma yaparak koca ülkenin aylarca bir gündem maddesi ile uğraşmak zorunda bırakılmasına neden olan şeymiş gibi gösterildiği, kendi zenginlerini yaratıp halkın gelir seviyesi dengesizliğini iyice açarak sistemin süründürdüğü biçare insanlara oy karşılığı sadaka dağıtarak sosyal devlet buymuş gibi davranıldığı ve yürütmne organının kendisine uyan insanları savcı, hakim seçtirerek hukuk devleti taklidi yapıldığı bir sistemin kutladığı cumhuriyet'tir artık bu.

o ulu insan "bağımsızlık benim karakterimdir" derken bugün hiçbir türk vatandaşı incirlik üssüne giremez. ülke ekonomisi dışarıdaki para baronlarının sıcak paralarıyla döner de onların izni olmadan memur maaşları bile arttırılamaz. ülkenin askeri kaçırılır da başka bir ülkeden izin alınamadığı için o askerleri kurtarmak için peşlerine düşülemez. uydu devlet olmuşsun da elinde kalan son çığlıklarını 50'li yıllarda atmış cumhuriyet'i kutlama tiyatrosu oynarsın bir de utanmadan.

kutlu olsun ikinci cumhuriyet'leri...

barış özbek ayhan akman mustafa sarp

çok şanslı üçlüdür. biz her hafta halı sahada oynamak için bir sürü para veriyoruz, herifler koskoca sahada oynuyor bir de üzerine para alıyorlar.

bu düzen değişmeli arkadaşım.

radyo uludağ

ve bir maçı daha 2 gol yiyerek savuşturduk sayın dinleyiciler. kafayı dağıtmak için bir iki saat radyodayız. bekleriz.

http://www.radyouludag.com/index.php

uludagsozluk com tr

dayanıklı beyaz eşya markası adresi gibi durmaktadır.

elisaday

gamzesi var bunun.

birinci nesil yazar karizması

kimilerinde doğuştan vardır.

(bkz: fatal)

bilgisayar başındayken gelen misafir çocuğu

kimi zaman korkutucu olurlar.

master ligde artık sezonun sonuna gelinmiş, şampiyonlar liginde final maçı oynanmaktadır. odaya sandalyeye oturtsan ayakları yere değmeyecek bir velet girer. bir süre beni izler ardından bombayı patlatır.

- abi...ronaldo'yu ss oynatsana, kaka'yı da onun yerine koy, bi kara çocuk var (drenthe'den bahsediyor ki hakkaten herifin yeri orası) o da sol açıkta olsun. dene süper olacak.

sonuçta dediğini yaptım, benzema'dan sekeni ronaldo tamamladı aldım kupayı. zamane çocukları çok çılgın azizim.

şeriata giden yol engellenemez

...der ve ertesi gün feysbukluk fotoğraf çektirir.

http://i44.tinypic.com/14j44zp.jpg

senin gibi yakışıklı birinin nasıl sevgilisi olmaz

akabinde "gay mısın lan yoksa? bak doğru söyle" diyerek ortamdan uzaklaşırlar. her gün başıma geliyor, hay allah kahretsin...

fatal

ben seni online görebilme ihtimalimi sevdim diye başlayan şiirler yazma nedeni.

uludağ sözlük ün geçeceği yeni yönetim modeli

parlementer sistemden direkt başkanlık sistemine geçiliyormuş gibi yazarlar arasında heyecan yaratmıştır. gelişmeleri ajanslardan takip ediyoruz.

kpss 2010

coğrafya bölümünde yer alan "sinop ve trabzon limanları gelişmemişken iskenderun limanı niye gelişmiştir" şeklindeki soruya d şıkkı olan "çünkü ağır sanayi var o bölgede" diye cevaplamış ösym. oysa doğru cevap c şıkkı olan "ulaşım" olmalı. çünkü bölgede ağır sanayi olması bir neden değil sonuçtur, ulaşım kolaylığının bir sonucu. bu yüzden dağın tepesine sanayi tesisi kurmuyor adamlar. iskenderun, batı ve doğu karadeniz kıyılarındaki şehirlere göre yeryüzü şekillerinin uygunluğu bakımından şanslı. bu soruya ilişkin iddialar da artınca yetkililer inceleyeceğiz demişler, bakalım. koca koca profesörler ales tarzında teoremlerden uzak bir sınav için soru hazırlarken bile yanlış yapıyorlar ya hayret doğrusu.

kpss 2010

şu yaşa geldim, tayyip erdoğan ölürse hükümetin otomatikmen düşeceğini yeni öğrendim. sınava girene kadar iki tane vatandaşlık kitabı bitirmiştim oysa. hayat işte.

lorik cana

videosuna bakayım dedim, çarpışan arabalar ya da transformers'ın yeni filminin fragmanını izliyormuş gibi oldum. havada uçuşan kollar, bacaklar, kıvranan forvet oyuncuları. katil lan bu herif!

http://www.youtube.com/watch?v=GIRLC-rOY4E

ömer üründül

- ve işte goool, ne diyeceksiniz bu gole sayın üründül?
- sağa pas atsa daha iyi olurdu
- !!??

rammstein ı metal grubu sananlar

metal içerisinde bir sürü alt türü barındıran bir deryadır. bu nedenle müzikleri birbirinden alâkasız gibi görünen gruplar bile gene metal çatısı altında toplanmışlardır. rammstein ne kadar metalse maiden da o kadar metaldir cradle of filth da my dying bride da. ha biri endüstriyel metal biri heavy biri black biri de doom takılır ana hatlar itibariyle ama sonuçta hepsi metal grubudur. andaval da sensin, bilmeden konuşuyorsun.

25 27 haziran 2010 rammstein istanbul konseri

till abinin pussy şarkısının sonlarına doğru yüzümüze boşaldığı konserdir. bi de klavyeci oğlan botla üzerimizden geçerken (bot? üzerinden geçmek? konser? ne diyon la?) adamı bir an alabora etmeyi düşünüp tarihe geçmek istedik ama yaptığımız tek şey botun geriye dönmesini geciktirmek oldu. bıraksalar taksim'e kadar götürecektik biz o bebeyi.
çok güzel bir showdu. izleyemeyenler çok şey kaçırdı o biçim.

elano blumer

kendisine hiçbir zaman kötü oyuncu demedik. adam ısırmayan oyuncu ama zeki. bu nedenle en az kendisi gibi zeki adamların arasında oynaması gerekiyor. sorun da bundan kaynaklanıyor. galatasaray'da barış özbek'i kaçırmaya çalışıyor, brezilya milli takımında da luis fabiano'yu. biri "abi valla beklemiyordum" diye mal mal bakarken diğeri gol yapıyor atılan pası. elano'nun haneye de bir asist yazılıyor. olay bu.

ricardo andrade quaresma bernardo

http://www.milliyet.com.t....2010/1250381/default.htm

vuvuzela

adamlar sırf gelenek diye kafa sikiyorlar. bu afrika ilginç memleket azizim. maçı izleyenler eşşek arıları sanki.

edit: ps3 için fifa world cup 2010'un demosunu indirdim, onda da vuvuzela var lan. futboldan soğutacak ibneler.