bugün

Yeni karmam zamanında az izlemezdim ne günlerdi be.
Bu nasıl bir karmadır zall.
Sürahi nine yazsaydın, daha neler!
Efsane sona eriyor: 1981'den bu yana futbol tutkusunu milyonlarla buluşturan Japon çizgi romanı #KaptanTsubasa, 43 yıllık serüvenin ardından emekliye ayrılıyor.

Yazar Takahaşi Yoiçi, yaratıcılığını manga dünyasında sürdüreceğini açıkladı.
japonyada futbolun yaygınlaşmasını sağlamış çizgi roman ve anime karakteri.
Şu an bulunduğum karma değeri. kim koymuş yakıştırmış bilinmez. Selam ve dua ile.
Yeni bölümleriyle carton network denen kanalda her akam 18.00 ve 21.40 da çıkan büyük futbol yeteneği.

Brezilyalı Antrenörü roberto hongo ( ismine sokayım goril ismi gibi mübarek) ile beceriksiz okul takımını adam etmeye çalışıyorlar. Çok sıcak bir hikayesi ve örüntüsü var. O samimiyet hâlâ baki. Tam doksanlar çizgi film tadında olmuş.

28 yaşında olup seve seve izlediğim nadir çizgi filmlerden.

Ayrıca tsubasa ozora anasıyla kalıyor aynı evde ama babası yurt dışında anlaşılan, bu roberto hongo da tsubasanın babasının isteğiyle japonya'ya gelmiş tsubasaların evinde kalıyor. Tsubasanın anası da erik gibi kütür kütür bi kalçaları var ki beni benden alıyor. Roberto hongo şeytana uyup umarım bu çekici hatun tarafından ayartılmaz. Sonuçta ikisi de genç insanlar ne biliyim canları çeker...

işte böyle bir dizi efendim.
galatasaray in talip olduğu oyunculardan. riva parasının kalanını buna teklif edeceklermiş.
düz dünyacıları en çok skerten adam gibi adam.
(bkz: megastar)dan sonraki karma leveli.
Jun misugi kalp hastasi diye macta iyi oynayip iyi oynamama ikilemine dusmustur. Unutmadik ozora reyiz.
Adamın hasıdır.
futbolu bırakınca ülkesinde bir yerel kanalda futbol yorumcusu olduğu söylenir..
Çok şükür megastar'dan kurtulup içinde bulunduğum karmadır.
an itibariyle yeni karmam.
çocukluk aşkımdı hatırlayınca gözlerim doldu.
(bkz: zall ağladım mutlu musun)
372 puanla yeni karmamdır.

Abi bunu sabitleyemiyor muyuz ? Diğer tüm karmalar sizin olsun ama bu bende kalsın lütfen, hıı, olmaz mı ? *
japonların ulkede futbolu sevdırmek ıcın yaptıkları cızgı fılm, sonra dunya kupası falan duzenlediler, avrupaya oyuncu yolladılar falan.
maç esnasında topun çoğu zaman yuvarlak olmadığı çocukluğumun çizgi fimi.
Kaleye gitmeleri 1 bölüm sürse de çocukluğumun en güzel parçalarındandı. Efsane.
Yeni karmam.
Ben wakabayaşi olmak isterken tsubasa yapmış sözlük yönetimi. Beni wakabayaşi yapındır. evet.
Babası gemide çalışıyordu anası evde Roberto ile kalıyordu. Cok geniş bir ailesi vardı. Ama hyuga öyle mi?
babası gemide mi çalışıyodu:)
kalecilerle röveşata tenisi oynayabilen futbolcudur.

ayakta alkışlıyoruz...
Çocukluk aşkımdır.
Japonyanın yetiştirdiği en büyük topÇudur.
bir şutu kaleye yaklaşık 15 dakikada giden, bir maçı ise yaklaşık 3 bölüm süren efsane çizgi filmin efsane golcüsü.