1. 1.
  senaryosunu tarantinonun yazdığı* çok güzel bir macera/aşk filmi. patricia arquettealabama rolüyle tüm erkeklerin gönlünde taht kurarken filmdeki replikler bazen sizi kahkaha krizine bile sokar
  4 ... berbay
 2. 2.
  alabama otelde sopranodan dayak yerken clarence hamburgercide elvis geyiği yapmaktadır.ayrıca brad pitt kardeşimiz film boyunca kova takılmıştır.
  1 ... evildeth
 3. 3.
  christian slater, patricia arquette, dennis hopper, chrsitopher walken, brad pittgibi güsel abi ve ablaların kaçık tarantino' nun azıcık kırpılmış bir filmde nasıl şov yapabileceğini merak edenler için çok bilgilendirici bir filmdir. ne diyom abi ben ya. böle uçuk, taş gibi bir film hakkında ne kadar kıl bir entry bu ya.
  2 ... zargana
 4. 4.
  gary oldman'ın evet ben bir pisliğim ve on saniye gözüksem de bir pisliği harika oyanadığımı herkese ispatlarım arkadaş diye gözümüze soktuğu başyapıttır. brad pitt bile 1 dakika gözüktüğü sahne de aylak rolüyle iz bırakmıştır. tarantino böle oynatıyo işte adamı. buralara da bir el atsa iyi olacak.
  (bkz: kill bill volume 3)
  2 ... zargana
 5. 5.
  true romance bombadır tabi. gördüğüm en "cool" filmdir.
  4 -1 ... dualite
 6. 6.
  (bkz: adamı darma duman eden filmler başlığına yazılacak ilk film)
  1 ... zargana
 7. 7.
  brad pitt'in 1 dakka gözüküp de bütün olayların kaderini etkilediği mükemmel tony scott filmi.
  2 ... hodan
 8. 8.
  filmdeki en güzel sahnelerden birisi dennis hopper'in sicilyalı mafyayla * karşılıklı konuşmasıdır. kesinlikle süper.
  (bkz: all sicilians are niggars)
  4 ... guilt and regret
 9. 9.
  izledikten sonra; "tarantino senaryosunu sadece tarantino çekmeli" diye düşündüren film. diyaloglar ve olaylar mükemmel ama bence kameraya yansıtma olayı o kadar da başarılı değil.

  dennis hopper ile christopher walken ı karşı karşıya da getirdiğinden kutsiyet verilmesi lazım, diyalog da mükemmeldi lan.

  kadrosu da harbiden dehşet, gary oldman, brad pitt ve yukarıda bahsi geçen iki usta ve hatta samuel jackson ufak rollere sahipler. ufak ama çoğunun damgasını bastığı roller.
  2 ... paradigma
 10. 10.
  brad pitt' i sadece ot cekerken gorebildiğimiz fakat okadarcık bolumde bile bizi eğlendirdiği film dir.

  ayrıca leon filminden hatırlayacağınız pisikokapt polisi oynayan ,Gary Oldman'ın da muhteşem oyunculugunu geçmemek gerekir.
  filmi tonny scott yönetti,senaryo tarantino tarafından yazıldı
  (bkz: oyuncu) (bkz: aktör)
  1 ... rapter