1. 1.
  Stephen King in medyum adlı romanından sinemaya uyarlanmış filmdir.Filmde bir otelde kışın bekçi olarak kalan bir ailenin başından geçen olaylar anlatılır.Küçük Çocugun Aynaya redrum* yazdığı sahne unutulmazdır.
  11 -1 ... ratata
 2. 2.
  bir (bkz: stanley kubrick)filmidir..
  5 ... panapa
 3. 3.
  filmini izlemedim ama kitabının harika olduğunu söyleyebilirim.herşey çok güzel tasvir edlip,anlatılmıştı.eğer gece okuyorsanız hafiften tırsmanıza yol açabilir.jack torrance'dı sanırım çocuğun babasının adı.
  6 ... elendil
 4. 4.
  stephen king'in hiç beğenmediği kendi romanından uyarlanmış stanley kubrick yapımı kült film.
  4 -1 ... ze(k13
 5. 5.
  başrolünde jack nicholson'un olduğu sağlam bi' gerilim filmi. bayat senaryo, kubrick'in dehası ve nicholson'un sağlam oyunuculuğuyla iyi yere gelmiştir. *. "redrum" sahnesi çok sarsıcıdır.
  5 -6 ... gregor incegor
 6. 6.
  jack nicholson
  4 ... frijit jones
 7. 7.
  jack nicholson'ın mimikleri ve hareketleriyle filmdeki karaktere cuk diye oturduğu, çekimleriyle insanı, çocuğun koridorda bisikletle dolaşmasıyla bile geren filmi izledikten sonra insanda labirent fobisi oluşturan harika bir kubrick başyapıtı.
  8 -1 ... marnie
 8. 8.
  "heeeere's johnny!" repliği ünlüdür.

  imdb'de kullanıcılar tarafından yapılan oylamaya göre tüm zamanların en iyi 65. filmi.

  http://www.imdb.com
  3 -1 ... fdegir
 9. 9.
  sanırım stephen king'in de kendisine ait bir the shining filmi vardı. tv tadında berbat film olmuştur kendisi de...kubrick'in shining'i tartışılmaz derecede güzeldir...izlenmelidir.
  2 ... doom caller
 10. 10.
  basit bir film...
  2 -16 ... mentor