bugün

entry'ler (801)

toplumu bozan şeyler

Oluşturan ile bozanın bir olduğu durumdur.

800 lira ile geçinilir yalanı

peynirin kilosu belli, ekmeğin fiyatı belli açıklamasıyla, işin mutfak kısmının nasıl olacağını açıklamıştır sayın bakanımız.

Bence bakan bu şiirinde, geçinmeyi hayatta kalmakla bir tutmuştur.

kaçak marlboro

Yıllardır kendisi için, şaraba yatırıldığı rivayetlerinin dolaştığı, tadı kötü sigara.

simitci kahveci gazozcu

Altıncı nesil yazar.

(bkz: imitasyon)

atasozu icat komisyonu

"arpa yemedik at olmaz; osurmadık göt olmaz" ile de katkıda bulunduğum oluşumdur.

futbol tarihine geçmiş unutulmaz sözler

istatistikler mini etek gibidir, birçok şeyi gösterir ama esas olanı göstermez. (alex ferguson)

richard gere

saçları kestirse ya da yeni bir şekil vermeyi denese tüm karizmasının yerlerde sürüneceğini düşündüğüm oyuncu.

çocukken alınan tadın şu an alınamadığı şeyler

kendini bir başkasına teslim edebilmek.

pes 2008 de barcelona yi alan ezik

sadece barcelona değildir mevzu. inter, milan, manchester utd, real madrid gibi büyük takımlar elbet alınır sebebi de şudur. oyun değil mi bu? amaç ne, haz almak. o zaman neden twente gibi kıytırık bir takımla oynasın millet. elbette güzel futbolcuların olduğu takımları alacak...

edit: başlık başıma, başlık başıma...

yesilcam filmlerinin guzel yanlari

samimiyet vardır en başta, oyunculukta yapılan küçük hatalar görülmez, kabul edilir.(silahla ateş ederken neden ileriye doğru bir el hareketi yapılsın yoksa)

mekanlar güzeldir sonra diskolar, lokaller, gece klüpleri, küçük balıkçı meyhaneleri... Hepsinde de birbirine saygılı insanlar vardır. - ki en saygısızı bile film sonunda imana gelir, iki yumruk yeter-

şimdinin kartondan yapılmış tostoparlak otomobilleri de yoktur, köşeli, geniş, yayla gibi derler ya öyle arabalar vardır. yeşilçamda zengin olan bir adamın yaptığı ikinci iştir bir otomobil almak. buick'ler, impala'lar sayesinde sevdiği kızı kırlara götürür esas oğlan.

aşkları da güzeldir yeşilçamın; şimdinin vıcık vıcık olmuş, hiç alaksız kişiler tarafından kalıplaştırlmış, kurallar koyulmuş aşkları da yoktur yeşilçamda. Basittir ve gerçektir; bir taraf diğerini mutlaka çok sever.

Kavga etmek vardır bir kere, artık kimse filmlerde kavga etmiyor yeşilçamdaki gibi. kötü niyetli biri varsa onda mutlaka bıçak vardır ve sadece en karanlık adamlarda silah vardır. Şimdilerde bıçaklar bile karşı tarafa fırlatılır oldu, silahtan hiç bahsetmiyorum bile...

O filmlerdeki din adamları bile bir farklıydı. Sanki onların dini artık yok da biz başka bir dine inanıyoruz. hoca, hocaydı o filmlerde. tacizci hocalar yoktu o zamanlarda. ılımlısı ılımsızı yoktu dinin.

Normaldir dünya değişiyor, yeni kurallar koyuluyor bir şekilde ayak uydurmak lazım sanırım...*

bu da mı gol değil hakim bey

(bkz: şakayla karışık)

şakayla karışık

1965 yapımı osman seden filmi.* sadri babanın muhteşem oyunculuğu sizi ağlatır, güldürür, içinizi burkar...izlemek gerekir efendim...

sevişirken dinlenebilecek şarkılar

erotic lounge serisi.

vengo

tony gatlif'in eski dönem filmleri arasında bence en sert olan filmidir. ancak oldukça da kaliteli bir filmdir. müziklerin yerli yerince kullanımı, çekimler, oyunculuklar oldukça başarılıdır. tahmin ediyorum ki bu filmi izledikten sonra birçok insan flamenko dinlemeye başlamıştır.

lost

geçtiğimiz bölüm gelmiş geçmiş en dandik bölümü yayınlanmış dizi. onu bunu bilmem s4e08'in en can alıcı noktası kesinlikle naomi ablanın çatalıydı.*

olasi ilk turk uzay aracinin arka yazilari

(bkz: şahin SLX)

ceza dan aforizmalar

ceza aforizma falan yapmaz. güzel sözleri vardır, kendisinin de belirttiği gibi eskiden verdiği mesajları verememektedir -doğal olarak- yine de güzel mesajlar verir hatta genelde mesaj verir. hepsinin dışında türkiye'nin tartışmasız en iyi mc'sidir.

ama yine de çok lazımsa: deja vu şarkısını dinlemek lazımdır.

mankenlerin memesinin kiyafetten cikmasi

izleyenler tarafından verilen tepki meme gördükleri için değil, ünlü birinin memesini gördükleri içindir. ne de olsa hep merak edilen kişiler onlar değil mi? *

kadınların eline geçmemesi gereken şeyler

(bkz: erkek haysiyeti)

marilyn monroe huznu

elvis presley'in son zamanlarında da görülen hüzündür. fotoğraflara, görüntülere,-elvis için- yediği yemeklere dahi bakıldığında kötü gidişat belli olmaktadır.

gel gelelim aynı şeyi jim morrison'da göremiyoruz. onun da son dönemleri hüzünlüdür ancak nedense monroe ya da elvis gibi göstermemiştir.