bugün

entry'ler (1955)

madrid yenilgisinden sonra olası gazete manşetleri

arsene wenger amk'ya konuştu;
"galatasaray gibi takımları şampiyonlar ligi'ne almamaları gerekiyor."

4 ağustos 2013 roger waters istanbul konseri

rüya gibiydi.

egemen bağış ın new york times a yazdığı mektup

milyonlarca kişiyi orta sınıfa ulaştırdıklarından bahsedilen mektup.

kişi başına düşen milli gelirle övünüyorsunuz ama, size oy verenler o ortalamayı yukarıya çekenler değil, sizin kömür-makarna dağıttıklarınız.

bunu akp dahil herkes gördü de, o makarnayı yiyenler bir türlü göremedi maalesef.

enerjik sivil toplum hareketini öğretmişler! hadi sen kazlıçeşme'de yalamaya devam et, belki olursun ibb başkanı. malum 3 dönem seçilme süren doldu, tek kaçış noktan o kaldı şu an.

biz enerjik sivil toplum hareketini iyi biliriz, sizden öğrenecek değiliz.

intouchables

the shawshank redemption tadında, ancak ondan çok daha iyi mizaha sahip olduğunu düşündüğüm fransız filmi. opera sahnesini izlerken eşimle, gülmekten filmi durdurmak zorunda kaldık.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

john lennon - imagine.

radyo odtü'de çalıyordu işe gelmeden önce.

beholderr

gezi parkı olayları sonuçlandığında, olaylarla alakalı okkalı bir entry yazacak olan yazar.

akp li arkadaşı facebook tan silmek

ak partilileri değil, parti gözetmeksizin son yaşanan bu olayları meşrulaştırmaya çalışan paylaşımda bulunan bütün orospu evlatlarını, ismine bakmadan sildim.

ÖNCE iNSAN OLMAYI ÖĞRENSiNLER. iNSAN!

ali koç

adamdır.

güçlü bir soyada mensup olmak, o ağırlığı hayatının başladığı andan bittiği ana kadar taşımak, soyadının zarar görmemesi için çabalamak, gerekirse bunun için parası ve gücüyle ezmek, zengin insanlar için kolay olandır.

bu adam. bu adam zor olanı yapıyor. bu adam, ister o açıklamayı yapmış olsun, ister olmasın. herkes biliyor ki, o izin vermeden oraya tek bir gösterici bile giremeyecekti. ama günlerce, milyar dolarlık kaybını, otelini, iktidar gözündeki itibarını düşünmeden, hatrı yadsınamayacak muazzam bir yardımda bulundu.

bu adam, yeri geldi bizim gibi, taraftar gibi konuştu, yeri geldi sahada, tv'de ağladı. yeri geldi taraftarının yanında yürüdü, yeri geldi haksızlığın suratına en önden tükürdü.

biz seni sevdik ali koç, sen bu ülkenin bruce wayne'i, oskar schindler'i oldun.

senin dilin kahverengi değil, diğer iktidar yalayıcıları gibi. en çok da bunu sevdik.

ulaş bayraktaroğlu

2 tomanın 3 saatte etkisiz hale getiremediği ve elinden kaçırdığı, ancak daha sonra 2 saat içinde saklandığı yerde bulunan adamdır. adam çünkü gerizekalı değil mi, böyle bir olaya giriştikten sonra parti binasına gidecek?

herkesi kendiniz gibi küçük beyinli zannetmeniz yüzünden bu olaylar bu noktalara geldi.

yaw he hee.

acun ılıcalı

başbakan'ın anası öldüğü zaman program yapmamıştı bu kaypak yavşak. şimdilerde panama'da şortla, terlikle geziyordur muhtemelen. döndüğü zaman da kendine yeni bir spor araba, yat ya da sevgili alır büyük ihtimalle.

burada insanlar yaralanmıyor, ölmüyor çünkü.

yalamaya devam.

ne gırtlak varmış arkadaş, yıllardır hala sığdırabiliyorsunuz ağzınıza.

ülkede alkolün hayvan gibi pahalı olması

milli içkimiz olmadığından. 1 litre ayran 3 lira olm, manyak mısınız 80 lira veriyorsunuz efe'ye?

manisaspor

süper lige çıktığı taktirde, ligin 8 takımını üç şehir oluşturacaktır.

(bkz: istanbul)
(bkz: kayseri)
(bkz: manisa)

yazarların kızları olursa koyacakları isimler

(bkz: arya)
(bkz: nil)
(bkz: elaya)

yaran wireless isimleri

seferoğulları koyduğumuz wireless'a cevap iki hafta gecikmeli gelmişti tellioğulları olarak.

sorularlaislamiyet com

http://www.sorularlaislam...e-murtedlik-cezasi-alir-m

soru:

Müslüman bir ailede doğan bir çocuk mükellefiyeti başlayacağı anda ben müslüman değilim dese mürtedlik cezası alır mı yoksa mükellefliğin ilk başladığı zaman da kişinin hali mi baza alınır?

cevap:

Değerli kardeşimiz;
Buluğ çağına girmiş olmak imam Ebu Hanife, imam Malik, imam Muhammed ile Hanbelilere göre şart değildir. Temyiz çağındaki çocuğun irtidat etmesi geçerlidir. Fakat imam Ebu Hanife ve imam Muhammed'e göre böyle olan çocuk öldürülmez ve dövülmez ancak islam'a girmesi için zorlanır. Çocuk ana babasına tabi olarak müslüman sayılır, sonra kafir olarak buluğ'a ererse ve buluğdan sonra kendisinden irtidat ettiği yolunda bir ikrar duyulmamışsa çocuk misali gibidir. Bu kimse islam'a zorlanır ancak öldürülmez. Ancak buluğdan sonra islam'ı ikrar eder, ardından irtidat ederse öldürülür.(bkz. ed-Dürrü'l Muhtar, III, 335)

kusura bakmayın da; bunu yazanı da, buna inananı da sikeyim! uyanın hooooovv hooooooov, at herifler!

melih gökçek

twitter'da takip etmeyi bırakmak istiyorum ama, o kadar saçma sapan enteresan şeyler yazıyor ki insanın bırakası gelmiyor. baya güldürüyor, şiddetle tavsiye ederim.

fc bayern munchen

yaklaşık 5 yıldır gerek fifa'da gerekse football manager'da seçtiğim takım olmasından, avrupa'da son yıllarda en beğendiğim futbolu oynamalarından ve son olarak bu gece fc barcelona denen futbol fakiri yetenek zengini piçlere futbol dersi vermelerinden ötürü tekrar aşık olduğum futbol takımıdır.

siz ronaldo ile messi'yi alıp yardırın, bize schweinsteiger ile lahm yeter gençler!

fatih terim

türk futbol tarihinin en başarılı, en şanslı ve aynı zamanda en terbiyesiz teknik direktörüdür.

başarılı olduğunu kimse yadsıyamaz. gerek milli takımlar, gerekse galatasaray başında bu ülkenin kazandığı en büyük başarıların altında imzası olan adamdır fatih terim.

şanslıdır fatih terim. ülkenin görmüş olduğu en iyi kadroyla uefa kupasını getirmiştir sınırlarımıza. ama bu onun doğru zamanda doğru yerde olmasının eseridir. o kadroyla lucescu'nun da o kupaya ulaşabileceğine inanıyorum açıkçası. yine şanslıdır fatih terim. milli takımda, elden kaçan toplar, onun bunun götüne çarparak gol olan toplar, son saniyede kurtarılan maçlar hep şansı sayesinde olmuştur. hiç kimse 2008'deki başarı hikayesini anlatmaz, herkes şansımızı anlatır. ama bunu çoğu galatasarylı kabullenmez. çünkü fatih terim onların çocuklarıdır.

ve terbiyesizdir fatih terim. emre belözoğlu'nu döverek adam etmeye çalışmıştır. hagi, melo, colin kazım gibi bir terbiyesizlere göz yummuştur. milli maçta sahadaki futbolcularına ve teknik heyetine "finish him" komutunu vermekten hiç çekinmemiştir.

ama bu son imza attığı olay. aslında ne kadar balon bir şovmen olduğunun açık kanıtı olmuştur. daha 4 gün önce sana tecavüz eden bir takımla oynarken, şampiyonlar ligi'ndeki hakem hatalarına süt dökmüş kedi gibi yaklaşırken; dün sahada gerçekleşen hadiselerde nedense aslan olduğunu hatırlamıştır. e hani senin için ligden daha önemliydi şampiyonlar ligi? lan adamlar iki penaltınızı vermedi amk, maçtan sonra mourinho tüm dünyanın önünde taşşak geçti sizinle, nerede kaldı avrupa fatihliğin senin terim? niye orada müritlerin tarafından çok sevilen "imparatore" gibi davranamadın?

çünkü senin borun türkiye'de ötüyor be terim. italya'da fiorentina başkanından dayak yediğin günleri, milan'da futbolculardan siktir yediğin günleri unutup, burada hakeme saldırıyorsun. galatasaraylılık duruşu bu mudur yani? başkanın bile senin götünü toplamak için saçma açıklamalar yapmak zorunda kalıyor, ümit davala ile diğer adanalı cono senin zaten köpeğin olmuşlar, abdülrahim albayrak'ı bile eziyorsun. sen kimsin fatih terim? ne zannediyorsun kendini?

bu ülkenin gözünde neredeyse tüm kredini bir günde tükettin fatih terim. türk futbolunun yüz karasısın.

salih uçan

plzen'e gol attigini gorunce, ilk kez bir f.bahce macini izleyemedigim icin uzuluyorum. adam olacak bu cocuk!

django

django unchained'e şarkılarıyla damga vuran luis bacalov'un, henüz filmin ve albümünün başlarındaki şarkı. western kokusunu getirir insanın burnuna.