bugün

entry'ler (1169)

hayatının kitabını yazsan adı ne olurdu

varolmayan şövalye tabi ki!

ülkücülerin atatürk ü sevmemesi

ülkücülerin sevmekten ziyade nefretle gündemleşebildiklerini göz önüne alırsak pek de doğalarına aykırı sayılmaz. utanıp sıkılmadan ülkücüyüm diyebilenlere selam olsun. onları utandırmayan kamuoyuna da yazıklar olsun.

pompalı tüfekle tavuk vurmak

bir kısım adem evladı, kobay hayvanlar acı çekmesin diye kendini paralaya dursun; bir kısmı da mallıkta level atlasın. tabi bir de şu cehennet vatanımızdan çıkmış hikmetli sadist ampirikler var.

https://www.youtube.com/watch?v=LQaZl5iFIWM

nükleer santral patlamasına olası tepkiler

"güzel mutasyona uğradılar" - ömer dinçer.

okunması gereken kitaplar

direnmenin estetiği - peter weiss

rock şeytanın müziğidir

(bkz: diye bağırdı sığır adam)

kadınlar şeytan tohumudur

tanrısına göre şeytanı değişenler daha çok şu cihanda. şeytan tohumu da olsa kadınlar güldür ma çiçektir.

işten kovulmak

dört gözle beklenen hadise. sonrası into the wild.

erik

bazı karadeniz türkülerinde meme yerine ya da memeyi betimlemek için de kullanılmıştır, fındıkla birlikte. seviyorum bu insanları.

sözlük yazarlarının yalnızlık seviyesi

(bkz: yüzyıllık yalnızlık)

yazarların hayatı film olsa en uygun isim

(bkz: ben o değilim)

insanların değişmediği gerçeği

(bkz: ideoloji ve devletin ideolojik aygıtları)

ateistlerin cevap veremeyeceği sorular

(bkz: eli eli lema şevaktani)?

her gece kafanın iyi olması

gündüzleri ihmal eden, sade geceleri kendi olabilen korkak insanların durumu. oysa kafanın güzelliği nörotransmitterlerin selametine bırakılmamalı, gece içip aslan kesilenler gündüz felis domesticus oldukça bu memlekette bi bok değişmez.

ayakta sıçan teyzenin ingiliz medyasına çıkması

bence ablanın ciddi ciddi şizofren olma olasılığı yüksek. hacı hocayla terapi(!) yapılmışsa böyle sağlık sisteminin içine edip britanyalılarca tanınması da gayet normal. helal olsun.

nokta mutasyonu

ciltteki benlerin müsebbibi. ayrıca sanılanın aksine benlerinizi koparır veya keserseniz çok büyük olasılıkla kanser olmazsınız ama ne gereği var ki!

yüzümdeki benler

(bkz: nokta mutasyonu)

karbonat bazli yasam formu

beni zeynep köylü sanan, bir nevi arınç'a ayar vermeye çalışan i.melih gökçek kıvamındaki onbirinci nesil şey. şey bile değil afedersin.

zibende

kendisini kadın ve şair sananların kadından ve şiirden bir o kadar uzak erkekler olduğunu görerek, kederlenmese de bol bol söven bir erkektir. zeynep köylü'nün veya başka şairlerin sözlüklerde tanınmaya çalıştığını sanan lümpen ergenlere, sosyal medyada ait oldukları niteliksiz facebook paylaşımlarına-yorumlarına geri dönmeyi tavsiye eden uludağ sözlük kullanıcısıdır.

5 üniversite bitirip akp ye oy vermek

hangi üniversite, politeknik de var mıymış içinde? sorularını hatırlatmıştır. bilal de david attenborough da harvard mezunu. kaldı ki nasıl bir eksiklikmiş, boşlukmuş ki 5 üniversiteyle giderilememiş?
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.