bugün

türkcell grup şirketlerinden biri olup 'hızlı internet' sloganıyla işe başlamış piyasadaki adsl firmalarından daha hesaplı olduğunu söyleyen adsl desteği veren yeni kuruluşlardan biri.
turkcell grup şirketi. kurumsal şirketlere özel voip alt yapı desteğinin yanı sıra bireysel kullanıcılara adsl aboneliği servisi sağlayan haberleşme şirketi.
ankara - istanbul arasına fiber optik kablo döşeme ini alarak, hatta döşeyerek * bir ilke imza atmış broadband şirketi. ilk etapta büyük şehirlere hizmet vereceklerini, daha sonra tüm ülkeye yayılmak istediklerini belirtmişler. inanmıyoruz tabiki, zor. fakat verdikleri tarife gerçekten güzel. bu hizmete de quiknet diyorlar.

--spoiler--
http://www.tellcom.com.tr...ices.asp?ViewType=QuikNET
--spoiler--

100 Mbits = 11 mb/sn downlaod hızı.
5 MB/s = 500 kb/sn upload hızı.
Limitsiz = *
149 YTL = 24 ay abone olana 109 YTL.
an itibariyle istanbul Ataşehir, Bahçeşehir, Kemerburgaz, Çekmeköy ve izmir Mavişehir de çalışmaya başlamış olan internet hizmet sağlayıcısı.

donanım haber forumlarında yazdığına göre 100 megabit internet bağlantısında yüzde kırka varan kayıplar varmış ama sonuçta daha yeni şirket. kendini daha da düzeltecektir. ki yüzde kırk kayıp olsa ne olacak? şu an tt 4 megabit interneti 89 ytl ye veriyor, bu şirket te 100 megabit interneti 109 ytl ye.

lan bizim oraya gelsin telekoma inat 100 megabit sınırsız alacağım ve kablosuz ağa da şifre koymayacağım, insanlar yararlansınlar.

(bkz: tt ye en içten küfürlerimle)
3 gündür, anadolu yakasında bulunan otoyolun orta kısmında kablolarla çalışan görevlileri bulunan şirket.
gün itibariyle fiber optik kablo diyerek ataşehir kaldırımlarını kazan şirket. ttnet'ten daha kaliteli oldukları kesin. geçen haftada gayrettepe metro durağı karşısında görmüşlüğüm vardır aynı tür çalışmaları.
turk telekom'a nefesi farklı yerden aldırtacak olan şirket.

en büyük artısı, türk telekom'dan bağımsız şekilde altyapısının olmasıdır.
şuan

Ankara'da Eryaman, Batıkent ve Çayyolu,
istanbul'da Bahçeşehir, Başakşehir, Topkapı, Ataköy, Kemerburgaz, Ümraniye, Soyak Göztepe, Ataşehir, Maltepe, Samandıra, Maslak, Taşdelen, Çekmeköy, Halkalı, Yakuplu, Beylikdüzü,
Bursa'da Yasemin Park,
izmir'de Buca ve Mavişehir'de

adsl hizmeti veren turkcell tarafından kurulmuş bir şirkettir. aynı zamanda son kampanyası nedeniyle ttnet'ten aldığım internet hizmetini kapattırıp geçmeyi düşündüğüm şirkettir.

ttnet'e 1 mbit sınırsız bağlantı için 49 tl ödeyeceğinize, tellcom'a 5 mbit sınırsız bağlantı için 49 tl ödersiniz.ayrıca ilk 2 ay internet hızı 10 mbit ve ilk 2 ay internet ücreti 9.9 tl, kurulum,modem ve aktivasyon ücretsiz. ancak bu kampanyadan yararlanabilmek için de 24 aylık sözleşme imzalamanız gerekiyor.

bkz. http://www.dokuzdoksandokuz.com/
hızı, kurulumu, fiyatı, müşteri memnuniyetiyle gönülleri fethetmiş internet servis sağlayıcı. superonline çatısı altına girmiş. bundan böyle superonline adıyla hizmet vermekte.
tarife fiyatlarıyla ttnet ve bilumum diğer hizmet sağlayıcılarına 10 basan şirket.

buyrun:

10 mbps limitsiz 49 tl (ttnet 8 mbps'yi limitsiz olarak 99'a veriyor)

20 mbps limitsiz 69 tl (ttnette bu data hızı yok)

100 mbps limitsiz 129 tl (ttnette bu data hızı yok)

işin en kötü yanı ise henüz her semte fiber optik kablo döşememiş olmaları. gene kaldık mı ttnet'e.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.