bugün

ilk taşındığımda arkadaşlarımın yaa, senin evden yunanistan bayrakları görünüyormuş diye dalga geçtiği, sabahları kuş sesleriyle uyandığınız, yeşilliği bol, hareketi az canım semtim. istanbul'a temden 1 saat uzaktaki kavaklı isimli balıkçı köyünden gelen ismini kavaklı belediyesi denilince kimse anlamıyor diye 2 sene evvel değiştirip Beylikdüzü yaptılar. O köy de pek bi şirindir, gidilip görülesidir.
yenibosna semtindeki bir köprünün üzerindeki afişteki "welcome to istanbul"(istanbula hoşgeldiniz) yazısına bakılırsa istanbulun bir semti olarak kabul edilmeyen,nerede oturduğunuzu insanlara söyleyince garip tepkiler almanıza sebep olan,köşe başında bir süper market,site bulunan,tek dezavantajının ulaşımın zor olması olan,yaşanabilirliği yüksek bir semt.
tüyap ta kitap fuarı olduğu vakit bu istikamete giden iett lerde boş yer bulmak imkansızdır.300m kuyruk olur.2 saat sürebilitesi olan yolda ayaktaysanız çok yazık ama eğer oturabilecek bi yer bulacak kadar şanslıysanız ii bi uyku çekersiniz.ve eğer fuara gidiyorsanız bu uyku çok işinize yarayacaktır, emin olun.
kalbinin migros, tatilya, bauhaus, ve beyliciumda attığı yerdir.
yanlış anımsamıyorsam edirne ye giderken sağda kalan yer...gidene dek eziyet çekersiniz. ama evleri güzeldir,geniştir,ferahtır....
geçtiğimiz haftalarda iftara gelecek arkadaşlarımın önce "kaç saat önceden yola çıkalım malum şehirlerarası yol" daha sonra da "sizde ezan daha geç okunuyordur "diyerek dalga geçtiği , benim nedense sevmekte ısrar ettiğim , soğuğu ve karı çekilmeyen ama evleri büyük,ferah olan ve içinizi açan halen ikamet ettiğim semt. tek dezavantajı şehir merkezine olan uzaklığıdır , arabanızda yoksa express otobüsle bile taksime gitmek en azından 1.5 saatinizi alır yine de güzeldir, yaşanasıdır.
tatilyasını yitirmiştir ama 10 kişiye bir alışveriş merkezi düşmesine az kalmıştır.
her kış balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının ilk önce vurduğu yerdir.
özel halk otobüsü muavinleri ''istanbula,istanbuuul'' diye yolcu toplamaya çalışınca insan kendini garip hissediyor. istanbul(!)a göre 4-5 derece daha soğuk olduğunu söyleyebilirim. son yıllarda birbiri ardına alışveriş merkezleri yapıldı. hernekadar evler güzel ve yeni,yerleşim düzenli olsa da ruhu olmayan bir semt...
her sabah yenibosnadan bindiğim hadımköy minübüsünün hadımköy sapağına girmeden önce en son geçtiği yerdir.en baba mekanı migrostur(saten başkada yok sayılır).kışları karasal ilklimin bi aşmış hali yaşanır.yüksek binaları vardır.çok fazla sayıda okullu genç vardır.
sabahtan beri yoğun kar yağışının etkisi altında olan yerleşim birimi. göz gözü görmüyor burada. kışın buralara uğramanızı pek tavsiye etmem. bunun dışında yazın çok güzel olur. "yazın güzel olurda ben gelmek istiyorum oralara, yok mu tavsiye edeceğin bir yer?" derseniz yok derim. "e o zaman niye yazın güzel olur diyorsun" dersenizde, söyleyeyim; yüze püfür püfür vuran rüzgar gibisi yok.
allahın dağına tüyap fuarını koydukları itici yer.
bir senedir oturduğumuz, istanbulun kalabalığından, curcunasından, gürültüsünden bunalan insanların keyifle yaşadığı, migrosa gidip bilardo oynamak yada sinemaya girmekten başka sosyal aktivite gerçekleştiremediğiniz, kira fiyatları 600 ytlden başlayan,sokak isimleri kiraz, papatya vb. gibi enteresan olan, arabanız yoksa eğlenmeye gidemeyeceğiniz, gitsenizde sabah ilk otobüsle dönmeniz muhtemel olan, yeni istanbul. çok düzenlidir, binaları güzeldir, yolları geniştir, yaklaşık 2 milyon nüfusu vardır. Yaşamasını bilen biri için eğlencelidir.seviyorum len burayı *
beylikdüzünde ikamet edenlkerin tekirdağda yaşıyorum demesi daha mantıklı olur. o derece uzak istanbul ilçesi.
(bkz: bulgaristan a giderken sağda)* *
istanbulun ic kısımlarından gelenlerin b.duzu nu gorunce tepkisi 'burası köy' oluyor. nufusun az olması ama her gecen gun artan ve fiyatların da ic kısımlara yaklastıgı bir yer. tahmini 6 sene sonra istanbul olarak anılabilinir.
akıllara tatilya'yı getiren istanbul semti*
artık akıllara tatilya'yı getiremese de * yeni yapılan ve yapılacak olan sittin sayıda alıveriş merkeziyle 10 yıl içinde istanbul'un en çok aranan semtleri arasında yer alacaktır. Tatilya'nın yerine dünyanın en büyük alışveriş merkezlerinden biri açılıyor inşaatına başlandı, carrefour'un arka tarafına başka bir alışveriş merkezi daha yapılıyor. m2 bazında Türkiye'nin en büyük teknoloji merkezi beylikdüzü'nde. Türkiye'nin en büyük ikinci migrosu beylikdüzü'nde. Bauhaus beylikdüzü'nde. Türkiye'nin kongre ve fuar merkezi TÜYAP beylikdüzü'nde, ayrıca çok düzenli, temiz ve sakin bir kent. Bu kadar övdükten sonra en kısa zamanda belediye başkanlığına adaylığımı koyuyorum.
şehir merkezine en uzak ilçelerden biri olmasına karşın, belkide en çabuk ve en kolay vasıta bulacağınız yer. istanbulun gelecek 15-20 yıl içinde en çok kıymetlenecek toprak parçalarından biri.
sınırları içinde 5 farklı belde belediyesinden parçalar barındıran semt.
(bkz: beylikdüzü)
(bkz: yakuplu)
(bkz: esenyurt)
(bkz: kırac)
(bkz: gürpınar)
güzel evlerine rağmen, ulaşımın çok zor olduğu istanbul'un bir ilçesidir. kar yağdığı zaman kendinizi dağ başındaymış gibi hissedersiniz. şuanda ev fiyatları tavan yapmış durumdadır. güzel ev için o kadar uzağa gidilmez hissi yaratır.
Bu yıl içinde ihalesi yapılacak Bakırköy-Beylikdüzü raylı sistemine 2012 yılında kavuşacak olan yerleşim bölgesi.
peride3 ile beraber staj yapma hevesi ile her gün cehennemin dibinden gelip geri cehenneme döneceğimiz yer. mekan ile ilgili olumlu şeyler yazma isteği ile doluyum şu an ya da bilmiyorum belki de. *
istanbul sayılması için yaklaşık daha 20 yıl beklemesi gereken uzak muhit.
istanbul'un göbeği olan taksim'e sadece 45 dakika uzaklıkta olan muhit.

hatırlatayım taksim'e beykoz'dan ulaşım 1.5 saat,
üsküdar'dan otobüsle 1 saat 15 dakika,
üsküdar'dan beşiktaş aktarmalı yarım saat, kadıköy'den taksim yine 1 saat,
yeniköyden, istinyeden 1 saate yakın sürüyor. yani gayette istanbul sayılan bir yerdir. hani bilmeyenler varsa diye şey etim.