bugün

ankara'nın istanbul'a yakın yerine eskiden emlak bankası tarafından konuşlandırılmış şimdilerde 7 etap olan ama ilk kurulduğunda 4 etap olan sessiz sakin merkeze 45 dakika uzaklıktaki bir semt.
ankara'nın tartışmasız en güzel yeri. yeşillikler içinde bir tatil köyünü andıran, sessiz sakin, havası suyu bile bir başka semtler semti. tek kusuru yeterli cafe-sosyal imkana sahip olmamasıdır. bunun yanında her etap için bir okul, bir lise ve bir sağlık ocağına sahiptir.
her ne kadar güzel bi semt olsa da ankara'nın merkezine uzaklığından dolayı hiç çekemeyeceğim bi yer
eryaman a ankara denemez, ankara ya baglı bır ılcedır baslıbasına.
evleri güzeldir, sokakları huzur verir, en bitane arkadaş orada yaşar.
*Kalkınmaya Çalışan Bir Semt olmasına karşın Sayın i. Melih Gökçek'in sayesinde dibe batan Ankara Semti.
ankara'da itin öldüğü yer.
üç senemi geçirdiğim belki bi üç sene daha geçireceğim sevgi ve nefret arası duygular beslediğim semt...
ankara'nin etimesgut ilcesine bagli yerlesim birimi. etimesgut ve sincan yakinlarinda olmasina ragmen yapi olarak oldukca farklidir. cogunlukla emekliler, ogrenciler ve subaylar ikamet etmektedir. guzeldir. ama bir muddet sonra bayabilir. ulasim problemi cozulse baymayabilir de. metro biterse gayet iyi olacaktir. (gorur muyum bilmem, belki torunum gorur)

goksu parki vardir ki eski bataklik halinden eser kalmamistir. oldukca guzel bir mekan olmustur.

ayrica su an 10-15 etap falan olmustur.

yaklasik olarak 3.5 yildir yasamakta ve artik gitme vaktinin geldigini hissettigim yardir bu semt. en cok neyini mi severim, yuksek sesle muzik dinlemesini. baska seven arkadaslar da varsa tavsiye ederim.

bu arada itin oldugu dogrudur, bizzat gordum yani.
ankara'nın istanbul'a en yakın yeri. Semt denemez başlı başına bir uydu kent. Taşınılmak istenen fakat ulaşım sorunu göz korkutan hatta kabus yaratan yer
bedenim burada ruhum sendedir eryaman..yaşanmışlıkların en güzelleri sende..sutek,yüksel bloklarındaki minik evlerim var mıdır benden bir iz hala orada?
hadi şehre iniyoruz deyişinin çok kullanıldığı ankara dısı semtlerin en sessizi.
(bkz: eryamana metro gelsin kampanyası)
hergün gidiş dönüş 3 saatimi yolda geçirmeme sebep olan sessiz sakin, güzel bir ankara semti.
"allahın siktir ettiği yerde" kurulan, acilen ankara'dan alınıp istanbul'a bağlanması gereken ve yerini soranlara "bolu'ya varmadan solda" diye tarif edilen ankara semti...
nezih, huzurlu, yaşanılası bir semt. sakinlerinin etimesgut belediyesi'ne bağlı olmaktan rahatsızlık duyduğu ve ilçe olma taleplerinin olduğu bilinmekte.
bir süre yürüdükten sonra sanki karşınıza deniz çıkacakmış izlenimi veren güzel mekan. şehir merkezine çok uzak bir yerde konuçlanmış olması tek handikapı sanırım.
kar yağınca ulaşımı kitlenen, halkı direk isyana başlayan halkına "iyi de melih yine seçimlere girse kazanır, sorumlusu belediyedir bu çektiğimiz çilenin" diye cevap verince sus pus insanlarla dolu ankaramın itilmiş kakılmış semti. zorla ehliyet aldırtır adama.
hayatımın en güzel günlerinin geçtiği kent... şimdi eminim gelişmiştir. zamanında çok düşük fiyatlarla çok güzel evler vardı. bir de yürüyerek gidince ömrümün en uzun yolunu katettiğim bir alışveriş merkezi. susuz göleti balkonundan görebildiğim bir ev hatırlarım, şakir adında bir ördek... ozan adında bir genç, üniversitenin verdiği heyecan... bir de erkenden kapanan ufak büfeleri vardı o kentin... travestileriyle ünlüydü o zamanlar, şimdi nasıldır bilmiyorum... ama güzeldi hala bozulmamıştır büyüsü eminim...
ömrümün tam tamına iki yılını verdiğim, bolu'ya varmadan hemen soldaki ilk yerleşim birimi, hala ankara'ya bağlı...
her gittiğimde 'bi 5 km daha gitsek eskişehire varırız herhalde' düşüncesinin beynimde zuhur bulmasına neden olan 'yerleşke'

(bkz: ben bugün bunu gördüm)*
istanbul yolundadır kendileri...

eskişehir yok, unut onu...
Ankara'nın ankara'ya uzak çok planlı kurulmuş bir yerleşim alanı. ekseriyetle öğrenci ve memurlar yaşarlar. içinde bolca hacettepe, başkent, odtü öğrencisi bulabilirsiniz. bu nedenle çevre ilçelerden** bolca faça şahin güzel kız görmeye akın etmektedir bu güzide semte. bir dönem de travestileriyle ve travesti katliamlarıyla meşhur olmuştur bu semt.
batıkent'ten sonra gelir. 15 katlı binaları ile dikkat çeker. genelde memur kesin yerleşmiştir. hoş ve ferah bir semttir. ama ulaşım olarak biraz eziyeti vardır.
yerel seçimlerde bağımsız aday çıkardığı için i.*** Melih Gökçek tarafından afaroz edilen semttir. oldukça düzenli bir yapılaşması vardır, içinde bolca parkı bahçesi de mevcuttur.

(bkz: bildirici)