bugün

dar, esnek, vücut hatlarını ön plana çıkartan alt giysisi, dar pantolon.
her yerini belli eden boxer' ın vücut' a yapışan' ı. uzun olanlarıda mevcuttur.
"bale" adı verilen uğraşta sıkça kullanılan giysi.

Sanırım bu giysiler vücuda yapışarak dalgayı oldukça büyük gösteriyor, bu durumda kişinin seksapelitesinde gözle görülür bir artış beklenebilir.

Efendim zamanında küçükken ufacıkken, top oynarken acıkırken, ben de benzer bir giysi kullanmak durumunda*kalmıştım ve oldukça rahatsız bir seçim olduğuna karar vermiştim. Hem zaten yaş itibariyle pek de heybetli olmayan dalga üzerinde herhangi bir etkisi olmamakla birlikte seksapelitem üzerinde de daha çok negatif bir etkide bulunmuştu, ya da en azından bana öyle geliyordu. *
uzay pantolonu.
80'ler rock tayfasının bir numaralı aksesuarı.
giyildiği vakitlerde kamyonların sıkça geçtiği yollarda yürünmemesi tavsiye edilen,bir nevi ikinci deri vazifesi gören,kışları sıcak ve kurak tutan lastikli pantalon.
tombiş çocuklara çok yakışan kıyafet. böyle yumuk yumuk oluyo bacakları insan ısırmamak için kendini zor tutuyo.
güzel vücutlu hatunlarda gayet güzel dururken, erkeklerde bir seçim yapmayı gerektirecek**, kan dolaşımına karşı giyecek.
giyene de bakana da nefes aldırmayan ürün.
sırf bu yüzden beden desine girmek istemediğim tekstil ürünü. birde topuktan geçmelileri vardı bunların.
(bkz: fuzo)
bisiklet sürerken rahat hareket etmeyi sağlayan giyecek.
yıllar önce giymeyi bıraktığım yapışık dar esofman.
tikiler arasında yeniden moda olan, ama herkesin giymeye cesaret edemediği; ankara kışında pantolonun içinden giymenin şart olduğu giyecek.
çirkin bacaklıların giymemesini ısrarla istediğimiz bir giyecek. yani bir insanın vücut ölçüleri 70-95-120 olur da tayt mı giyer ya? hayır heves almaksa derdiniz, evde giyin ya bizim suçumuz ne?...
2000'lerdan itibaren modanın ve yaşam tarzının geriye doğru ilerlediğinin ispatıdır. bunun burda kalmamasını bol paça-yüksek bel pantolonların, renkli gömleklerin,bağlanmamış spor ayakkabıların geri dönmesini temenni ediyoruz.
hala daha modası geçmemiş, güzel vücutlarda fena durmayan, toplu ve selülitli bayanlarda tahammül edilebilecek gibi olmayan giysi.
bir zamanların axl rose üniforması. bruce dickinson da görünce hayır demez, hemen giyerdi.
(bkz: tight)
küçükken giyerken, annenin kenarlarından tutup sizi havaya zıplattığı hödö. hepimizin annesi mutlaka yapmıştır, tayt vücuda daha iyi yerleşsin diye. üzerinize giydiğiniz taytın belinden, iki yandan sımsıkı tutup, zıplatır sizi anne. böylece iyice götünüze yerleşir. tabi sonra da rahatsızlık verir.
bayanlara seksilik katan bir giysidir ki hele bayan hoş bir bayansa.
guzel bir vucutla giyinildiğinde erkeklerin* gözlerini almayacakları pantolon.* * *.
a long tıme ago halı sahalarda giymeyeni dövdükleri bişi. allahım yarabbim ne iğrenç günlerdi, hele ki soyunma odası koridorlarında gezen taytlı adamlar sürüsü. bir de acıtırdı lan.
bayanlar üstüne birde hafif baldır kısmına gelen kazak vari bir şey giydiklerin de insanın başı döner kıçına girer. fakat düzgün fizikli olmaları şartı ile.
artık boku çıkartılarak hiçbir albenisi kalmamış mı sanki ne.