bugün

entry'ler (2799)

bezgin

asmalımescit'te çıkmak sokakta köşedeki yer. sıcak şarap, bira filan.

google translate

artık türkçeye de çevirebilen sanal alem hoş beşi.

naz erayda

güz sancısı filminin sanat yönetmenlerinden biri. aynı zamanda karagöz ve hacivat neden öldürüldü'nün de. (bkz: sonuca varmak)

the man from earth

izlenebilecek en masrafsız film olsa gerek. ama metin o kadar başarılı ki sadece konuşmayla geçen bir ev ve bahçesinde geçen bir süre anca bu denli akıcı olabilir.

ahmet ağaoğlu

aynı zamanda aynı isimde bir yemek fotoğrafçısı da vardır.
edit: hani bennu gerede'nin kocası olan.

gokce erenmemisoglu

ppr fotğrafçılarından birisi. genelde yemek fotoğrafları çeker. vakti evvelinde ahmet ağaoğlu'nun asistanlığını yapmış olduğu bilinmektedir.

net 425 g

çok iyi bir yemek kitabıdır. stilisti ve yazarı gamze bursa'dır. fotoğrafları ise gökçe erenmemişoğlu çekmiş.

gamze bursa

net 425 g isimli yemek kitabının stilisti ve yazarı. kendisi birçok dergi için dekorasyon, moda ve yemek çekimleri yapmıştır. dergi piyasasında en düzenli ve zamanında çalışan isim diye düşünüyorum. türklerden çıkmış en iyi yemek kitaplarından biridir kitabı. diğerleri için (bkz: gönül paksoy)

360 restaurant

http://www.360istanbul.com
linki vermek yeterli sanırım. mısır apartmanı'nın en üst katında konumlanan bir restoran. bir dönem Mike Normandı şefi. hala öyle mi bilemedim.

mısır apartmanı

hovsep aznavur tarafından 1905 yılında yapılan tarihi bir bina. en üst katında 360 restaurant vardır. Galerist vardır. yıllar içinde b,rçok ünlünün yaşadığı bir apartmandır. taksim'in gürültüsünde kaybolanlardan. oda kule'ye giderken Barcelona diye bir yer var pastane desem değil, restoran desem değil. uğur böcekli pastalar yapar hani. heh oraya gelinde dur ve tam karşısına bak. mısır apartmanı orada.

galerist

Murat Pilevneli tarafından açılan Mısır Apartmanı'nda faaliyetlerini gerçekleştiren bir sanat galerisi. Gidiniz.

ross lovegrove

Galerist'in türkiye'ye getirdiği ünlü isim. sergisini galerist'e görmek isterseniz 24 Ocak'ta açılan kişisel sergisi 28 Şubat'a kadar devam edecek. Galerist Mısır Apartmanında.

sadibey com

helal olsun bir sitedir. eksik filmler olsa da buna benzer başka bir site yoktur. hem bir dolu fotoğraf hem yüksek çözünürlüklü. bravo!

avustralya

Nicole Kidman, KEiTH URBAN, HUGH JACKMAN, CATE BLANCHETT, MEL GIBSON, RUSSELL CROWE, NAOMi WATTS, GUY PEARCE, GEOFFREY RUSH gibi önemli oyuncular yetiştirmiş bir memleket.bu isimlerin hepsi de birbirlerini destekleyen isimler. hani anadolu üniversitesi'nden mezun olanlar sinema sektöründe birbirlerini destekler ya onun gibi bir şey. bu başarının sırrı ise Avustralya'daki iki sinema okulunun çok iyi eğitim veren ve katı kurallara sahip olan okullar olması. ayrıca burada sinema sektörüne ayrılan bütçeler az dolayısıyla oyuncular oldukça ciddiyetle, zamana önem vererek çalışıyor velhasıl şimarmıyorlar. Hollywood'a gittiklerinde ise bütçelerdeki rahatlık ve ciddiyetleri onları başarılı kılıyor. bu da böyle biline.

fipresci

Uluslararası Film Eleştirmenleri Birliği Ödülü'dür. bu ödülü alan filmlere ve yönetmenlere para verilir ki yola devam etsinler.

kilometre zero

Hiner Saleem tarafından yönetilen, bir kürt ailesinin dramını anlatan, Cannes Film Festivali'nde gösterilmiş ve fipresci ödülü almış film.

belçim bilgin erdoğan

Yılmaz Erdoğan'ın eşi olarak tanıdığımız hatun kişinin tam adı. ne kadar başarısı Yılmaz Erdoğan'a bağlansa da katılmıyorum. bu hatu n ilk oyunculuk deneyimi olan sıfır kilometre yani kilometre zero isimli bir filmle cannes film festivali'nde boy göstermiş, hatırla sevgili isimli dizide de iki yıl boyunca defne karakterini canlandırmış. iki yıl paris'te yaşamış bu dönemde tarih dersleri almış. Güz Sancısı filminde ise Nemika isimli karakteri canlandırıyor. ve kesinlikle televizyonda göründüğünden çok daha güzel bir kadın.

ilker aksum

Oynadığı tüm dizilerde bir şekilde canlandırdığı karakteri akıllara kazıyan bir oyuncu. 1971 doğumlu. Güz Sancısı filminde ismet karakteriyle derin devleti temsil eden bir karakter. dünya tatlısı bir kişilik.

academie des beaux arts

Fransa'nın tarihi akademisi. Paris'te konumlanır. en son Paris moda haftası öncesinde Dilek Hanif'in defilesine ev sahipliği yaptı.

cape town

kumsallarında insanlarla yaşamaya alışkın penguenlerin cirit attığı, bizim kış aylarını yaşadığımız şu günlerde yaz aylarını yaşayan, her yemeklerine mısır koyan bir ırkın ikamet ettiği pek güzide güney afrika şehri.