entry'ler (2050)

boynu bükükler

https://www.change.org/tr...-yayınlanmaya-devam-etsin adresinden bitmemesi icin kampanyaya katılabileceğiniz dizi. Baska kanalda yayımlanması icin dua etsem yeri. Iyi isler neden gidiyor kanal d bıçak sirti'na da aynı muameleyi yapmıştı. Fox Tv'den umutluyum hadi bakalım

hadise

Hazımsız jüri. Adeta bir çocuk. Gökhan'ın olgunluğu altında ezilmedi de vay arkadas durduk yere düşman edindin kendine. Sen ordaysan biz de burdayız kikirik!

o ses türkiye

An itibarıyla rezalete imza atan yarışma. Öyle ya da böyle bir yolsuzluk davası var neyi sempatik hale getirmeye çalıştınız Ebru Gündeş' i uzun uzun pişpişleyerek! Ve Abdullah olayı. Acun'dan daha kral bir duruş beklenirdi yollanan mesajlar ne olacak? Canlı canlı batan yarışmadır. Hakkaniyet sıkıntısı yaşanmıştır. Emrah arkadaşımıza güle güle demek haftaya kalmıştır.

belki sen de bilirsin

"kimdi bu adamlar? ne yerlerdi ne içerlerdi? acaba şimdi nerdeler?" diye ara ara düşünmeme sebep olan büyülü yelken grubunun elimdekitek şarkısı. epey de seviyorum şarkıyı. biraz daha ortaya çıkmazlarsa bir sonraki kuşağa şarkı için "dinleyin bakalım, ben yaptım" demeyi düşünüyorum.

istanbul sazendeleri

yurdal tokcan (ud), göksel baktagir (kanun), emrullah senguller (viyolonsel), selim guler (klasik kemençe), baki kemancı (keman), oray yay'dan (perküsyon) oluşan muhteşem saz grubu. her biri sanatında usta, her biri bestekar. çok daha fazla ilgiyi alakayı hak eden mükemmel bir oluşum.

tiger balm

çin viksi diye satılır. çin vikisi diye okunur. uzun uzun söylenişi de wild tiger balm'dır. tahtakale'de tezgahlarda bulunabilir. bunun metal kapta olanları çok zor açılır. kolay açılırsa almayın sahtedir.* etkilidir, alışkanlık yapar. başınız ağrıdığında da alnınıza ve şakaklarınıza sürün, mentolden midir nedir, iyi geliyor.

karadul

model grubunun hella good'a ne kadaaaaar da benzeyen şarkısıdır! "Esinlenme" diye buna derim.

miscellaneous

misıleyniyıs deyu okunur.

blistex

diğerlerine oranla birazcık daha pahalı ama onları unutturacak derecede iyi dudak nemlendiricisi. allahım nasıl güzel bir dudak nemlendiricisidir bu! o dudak nemlendiricisidir ki..... hakkaten çok iyi. fiyatı orada burada 7, 7buçuk ve 8 lira gibi gidip gidip geliyor. ama iyi mi? hmmmm hemde nasıl!

(bkz: oralet osman)

o ses türkiye

murat boz'un dicle'yi elemekle hata yaptığı yarışma. hülya avşar gibi kontrolsüz bir çığlıktan etkileneceğini sanmazidum. şaşırttı.

the game for big kids

point otel barbaros'un B3 katında biz sevgili oyunseverler için açılmış bir mekan. yemekleri içmekleri de pek güzel olan bu mekana bir grup genç olarak gidiniz wii'siydi ps3'üydü onlardı bunlardı(bildiklerinin bitmesi) derken dijital eğlencenin dibine vurunuz!

zaz

biletix'ten aldığımız bilgiye göre biletleri 15 dakikada tükenmiş grup.

(bkz: zaz gazı)

khal drogo

hakkındaki yorumları okumamla beraber sinirden hakkında yazacağım entryi unuttuğum adamdır.
bundan sonrasını spoiler olarak devam ediyorum. kendimle çelişmeyeyim.

--spoiler--
dizideki sürprizlerden biri olan khal drogo'nun ani ölümünü neden cart diye açığa yazıyorsunuz canım sözlük arkadaşlarım? mal mısınız çok afedersiniz? böyle bir mantık var mı? spoiler neden var o halde. pes vallahi!
--spoiler--

kuzey güney

esas kız karakterinde "ışık" görmediğim dizi. ilk bölüm bir diziyi/oyuncuyu yerle bir etmek için iyi bir referans olmayabilir gerçi ama.. bir de kıvanç tatlıtuğ'u nejat işler seslendiriyormuş gibi. tabi bunun yanı sıra kıvanç tatlıtuğ bizlere nejat işler'in "fix" ifadelerinden daha fazlasını sunacakmış gibi de.

sibel kekilli

game of thrones'da görünce oldukça şaşırtığım hatun. pornosunu filan bilmiyorum, hiç izlemedim, ilgilenmiyorum. amma velakin 2. sezonda diziye devam edecek. feci başarılı bir yapımda oyunculuk yapması feci bir başarı şu an onu biliyorum. dahası

--spoiler--
acaba diyorum bu hatun da bir targaryen mi? dikkat ettiyseniz bizim cüceyi mumladığı sahnede (mumlamak*) eli yanmadı??? artı akıllı ve ailesi hakkında konuşmak istemeyen bir kadın sanki orospu değil soylu gibi. du bakalım olaylar gelişecek. (bkz: spring will come)
--spoiler--

game of thrones

"bazıları fantastik sever" diyen herkes beri gelsin! "bir solukta izlemek" diye buna derim ben. 50 dakika 5 dakika gibi geçiyor; mükemmel bir iş çıkarmışlar, kast muhteşem, çok çok başarılı bir dizi, izleyenler izlemeyenlere tankla tüfekle saldırsın gerekirse yine de izletsin! yalnız 2012 de o kadar çabuk gelir mi onu bilemeyeceğim.

--spoiler--
ne kadar spoiler bilmiyorum ama sondan bir önceki bölümde sibel kekilli'yi görünce oldukça şaşırdığımı belirtmek istedim. Ohh rahatladım.
--spoiler--

hakan bey

sahte rakı the blues band'in hakan bey orkestrası adıyla eşlik ettiği talk show. yolları açık olsun istiyorum!

üsküdar a giderken

oyyy bayıldım! geniş aile'den inceden sıkılanlar için süper kaçış.

ara dinkjian

aya irini'yle bütünleştiler dün akşam.. bizi ise kopardılar götürdüler bambaşka yerlere.
capcanlı dinlemek muhteşemdi.
toprağımızdan bir insan yeşerdi tekrar toprağımızda.

dinlemediyseniz, bu süper müzisyeni bulun ve dinleyin!

ayrıca;

(bkz: night ark)

pmp

(bkz: Project management professional)
PMI tarafından yapılan proje yönetimi sınavı. kazanılırsa sonucunda 3 yıl geçerliliği olan bir PMP sertifikası alınıyor. uluslararası arenada pek bir geçerliliği var bu sertifikanın efendim. son yılların gözde mesleği proje yöneticiliği için güzel bir etikettir.