bugün

entry'ler (659)

true sorry

Her dinlediğimde hayatımla ilgili acayip radikal kararlar alasımı getiren bir şarkı. Çok gaz.

vitor pereira nın ankara patlaması açıklaması

'Değer mi burada devam etmeye bu şekilde?' demiş.

27 senedir bu ülkedeyim, hiçbir faydasını görmedim. Eğitiminden de, işinden de, insanından da...En güzel domates, en güzel karpuz burda yetişiyor diye, taşı toprağı altın deyip mal gibi ölmeyi beklemeye niyetim yok. insanı beş para etmez, manzarası bile parsellenmiş, hiçbir güzelliğinden halkını faydalandırmayan bu ülkede, kariyer yapıcam diye 20 saat çalışıp dünyanın en pahalı benzinini, en pahalı elektriğini kullanıp bütün emeğini 1 gün daha doyabilmek için harcayan bu gerizekalı güruhun içinde olduğuma utanıyorum. Üstelik bütün bu zorlukları yetmezmiş gibi bir de ne zaman götümüzde bomba patlayacak korkusuyla yaşayacağım en fazla 40 yılı da zehir edemem. Oldu ki bombadan ölmedin, metroya giren kazıktan, devrilen tankerden ya da yıkılan köprüden ölme olasılığın da çok yüksek. Burası ülke değil, burası Survivor.

Değer mi değmez mi sen karar ver.

https://www.youtube.com/watch?v=XSq3nyAJeqo

ali ismail korkmaz vakfı

bugün itibariyle, ali ismail'in ölüm yıldönümünde temsili açılışı da yapılacak olan vakıftır. vakıf, gezi direnişinde hayatını kaybeden tüm çocuklar adına açılmıştır. hepsinin adını yaşatacak, geleceğe ışık tutacak bir vakıftır. vakfın hedeflerinin çıkış noktası ali ismail'in 19 yaşına kadar yapabildikleri, yapmayı planladıklarıdır. öğrenci bursu, halk kütüphanesi, hayvanlara yardım günleri, huzurevi ziyaretleri hedeflerden sadece birkaçıdır. vakfın kurucuları korkmaz ailesidir.

bugün hatay'da yapılacak olan bir anma konseri ile hem ali ismail anılacak, hem vakfın duyurusu yapılacaktır. bundan sonraki süreçte iş herkese düşecek, herkes elini taşın altına koyacak ve ali ismail'in adı aydınlık yarınlar için umut olacaktır.

sürekli aynı kıyafeti giyen tip

mecburdur. belki yani. 3 liralık tişortu alamaz mı? diyeceksin eminim. cevap veriyorum; alamaz. ve hatta bizim unuttuğumuz değerlerin hepsine de sahiptir belki. çocuğunun yiyeceği ekmek, pantolonundan daha kıymetlidir.

günün sorusu

acaba bu sefer adalet(!) uğur kurt için yerini bulacak mı?

markasiz

yazılan yorumlara şöyle bir bakınca nickini kesinlikle başkasına sattığına inandığım yazar. çünkü kendisi ne yakışıklı, ne de iyi niyetli. veya kendisine küçük sevimli onuncu nesiller edinip tehditle bunları yazdırıyor olmalı. başka türlüsünü yüreğim kaldırmıyor. açın gözlerinizi ey gençlik!

pavyon karısı vücut tipi

Pavyonda çalışan ablaların büyük oranla sahip olduğu vücut tipidir. Bunları gördüğünüz anda tanıyabilirsiniz. boyları yaklaşık 1,70 civarındadır. balık etlilerdir. karın bölgeleri ve kolları vücuduna oranla daha kalındır. göbekleri 2 ila 3 kat arasında değişiklik göstermektedir. aşağı doğru inildiğinde, kalın basenler göze çarpar. ancak bu basenlere aldanmayın. ayak bilekleri incedir. kollarında yeşile çalan bir dövmeleri kuvvetle muhtemel bulunur. göğüsleri büyüktür. heybetlilerdir.

gezi parkı için ölen teröristler

anana avradına küfür etsem yarabbi şükür dersin. kendi vatanından insanların ölmesine nasıl böyle bakabilirsin ulan? Nasıl böyle körü körüne savunabilirsin? gencecik insanlar öldü, minicik bir yürek aylardır orada savaş veriyor. her şeyi boşver de ekmek almaya giden berkin belki de senin oğlun olabilirdi. ama senin yobaz oğlun bu durumda olsa gezi'de yardımlaşan o bütün teroristler senin oğlun için de dua ederdi. siyasi görüşün skimde değil, gram humanist ol da yaşamanın bir amacı olsun.

fethullah gülen in bedduası

beddua değil, very bad duadır. sonuçta Fethullah Gülen hoca efendi hazretlerinin ağzından çıkıyor değil mi ama?

ülkedeki yalnızlık

o -ki'yi birleştirelim ama.

egemen bağış

şu an akp'nin tek forveti. helal sana alex.

türbanın girdiği meclis milletin meclisi değildir

bir bez parçası elbet önemli değildir fakat o bez parçasıyla kapatılan sadece kafalar değil, kafaların içinde kullanılmak üzere bulunan beyinler de ne yazık ki. bu nedenle türbanın meclise girmesi kanımca önemli değil ama o türbanların altındaki sığ beyinler o mecliste olduğu sürece evet o meclis meclis değil.

uludağ sözlük

android aplikasyonu tırt olan sözlüktür. Hayır seviyoruz, çocuğumuz gibisin dedik tamam ama bu dandik uygulama sana yakışıyor mu be sözlük? acilen guncellenmeli.

recep tayyip erdoğan

az önce yaptığı konuşmasıyla süngüsünün düşmüş olduğunu gördüğümüzdür.

ayakkabı kutusunda bulunan para yalanı

yalan olmamakla birlikte sadece sosyal medyada kullanılan belki temsili, belki art niyetli fotoğrafların yalan olmasıdır. olay doğrudur yani. ha eğer bunun gezi parkı olaylarındaki gibi bir düzmece olduğunu düşünüyorsanız camiye bira kutuları konulduğunda neden doğru diyordunuz? hadi buna doğru dediniz, şimdi mi aklınıza geldi kurmaca olabileceği? kendinizi aklamak için o zaman yapılanları öne sürüyorsanız o dönem o düzeni kuranlar da sizin yandaşlık yaptıklarınız değil miydi?

bir akp seçmeninin kafası nasıl çalışır

yokuş aşağı vurdurursak falan belki çalışır. Şu an çalıştığına inanmak istemiyorum çünkü. kafası çalışan bir insanın bu ülkede körü körüne akp, mhp veya chp seçmeni olmasını beynim kabul etmiyor. Mayıs ayı ile başlayan ve ülkenin her alanına sıçrayan olaylar ardından yolsuzlukların ortaya çıkması, zamlar, jargonlar, meclisteki fantazi dolu konuşmalar vs vs tüm bunları görüp akp yandaşı olabilen bir insanın maddi çıkardan başka hiçbir şeyinin olmadığını hepimiz zaten biliyoruz.

sözlükteki yazar kızların iq seviyeleri

cinsel ayrım yapmadan düşünülürse sözlükte yazan mal erkekten bir farkı yoktur. eminim aramızda kız da erkek de birçok salak var. onların topluma kazandırılması için çabalamalı, ağzına sıçıp ezmemeli, tasak konusu yapmamalı, suratlarına bakıp "gerizekalı" dememeliyiz. ama desek fena da olmazdı değil mi? *

evlenmek isteyen bacının gerdeğini düşünmek

hasta bir insanın işidir bu muhtemelen. *

melo nun gs tv muhabirine yaptığı şaka

eboue nin melo yu sikmesinden sonra değiştiğini düşündüğüm şaka anlayışı ile gelen şakamsı.

markasiz

oğlum n'apıyosun lan? yazar. zamanında kendisinin saçları beline kadardı, 45 kiloydu, şimdi böyle olduğuna bakmayın yani. zannediyorum ki o da beni hayvan gibi özledi. zaten o tiple insan gibi özlemesi ilginç olurdu.