bugün

entry'ler (1381)

en verimli çağında kpss ile boğuşan türk gençliği

sanki bıraksalar amerikayı yeniden keşfedecek öğrenci..

(bkz: aniden kendini keşfetmek)

ben senin iyiliğin için söylüyorum evladım

çok klişe ebeveyn yakarışı. ve şimdi ki şarkımı tüm evlatlarımın iyiliği için söylüyorum..

aniden kendini keşfetmek

genelde 0-2 yaş grubunun yaptığı iştir. yetişkin yapıyorsa o ayrı meseledir..

(bkz: merhaba şizofren kardeş)

rahatsız olunca kalorifer borusuna vuran komşu

'borudan komşuya borudan komşuya, neler oluyor orda?' mesajı veren komşu.

(bkz: ev alma komşu al)

şarkı çalınca kapanan bilgisayar

(bkz: ismail yk)
(bkz: allah belanı versin)

akp kömür partisidir

kabak tadı vermiş muhalefet argümanı. hiç değilse kömür vermiş insanlar ısınmış.

(bkz: noldu zoruna mı gitti)

özgür açılım

en son 26 şubat 2010 tarihinde bilgi üniversitesinde sibel eraslan ve ragıp zarakoluyla 28 şubat konulu konferans düzenlemiş kulüp.

rayhon

(bkz: dağlar kızı reyhan)

pkklı kızlar

(bkz: keçe kürdane)

üniversiteye yeni başlayacaklara tavsiyeler

göz açıp kapayıncaya kadar biteceği gerçeği unutulmayarak,

gençliğin tadını çıkarın ! ders ekip bir şeyler yapmanın tadı başka bir yerde yok ! not tutmak da zevkliymiş. bitince anlarsınız.. *

ugg giymeyen kız

moda uğruna şebeğe dönmemeye kararlı kız.

evlenmek gerek

hem de bu sene. yaş kemale erince de akla gelen cümle.

vılaaağğğ vılaaağğğ diye ağlayan komşunun çocuğu

(bkz: ev alma komşu al)

sevmeyen şerefsiz defolsun gitsin

(bkz: ya sev ya terket)

iğrençtir. peki eğer bir gün senin sevmeyeceğin bir şeyler olursa, kendi ülkende ? sen de defolup gidecek misin şerefsiz ? ay hiç yakışmadı bana.. *

(bkz: başa kalan başsız kalasıca başlıklar)

metroda sevgilisine french kiss yapan turbanli kiz

eskiden sevgililerin sokakta el ele dahi tutuşamadığı zamanları ve de şimdi insanların insan içinde rahatlıkla (ya da utanmazlık mı desem) her şeyi yaşayabildiğini düşünürsek, gayet doğaldır.

islam dini insandaki cinsellik duygusunu asla bastırmaz. müslümanlar ruhban değildir. hani başörtülü kızların diğerlerinden daha fazla dindar olduğunu inkar ediyordunuz? eğer bunu inkar ediyorsanız başörtülü kızın öpüşmesi neden koyuyor? baş örtünce daha dindar olunmuyorsa başörtülü kızın öpüşmesi neden anormal olsun? bana kalırsa önce herkes çelişkilerinden kurtulmalı, sonra da marifeti 15 satırlık bir cümle yazmakta görmemeli.

chp ye katilan kara carsaflilar olayinin ic yuzu

dünyanın neresinde olursa olsun sağlıklı bir insanın, 'yuh kardeşim siyasetin de bir onuru bir tutarlılığı vardır' diye tepki göstereceği olaydır. koskoca anamuhalefet partisinin durumu içler acısıdır. bu olayın iç yüzü dış yüzü yoktur. her şey ortadadır ve chp kendi sonunu kendi hazırlamaktadır.. bir yerde iç çatışmalar çıktı mı, ordan hayır gelmez artık..

filmlerde araba kapilarinin kilitlenmemesi

film setlerini seyreder gibi yapıp araba yürütme fikrini akla getiren hadise.

fakir kız

zengin erkeğin annesi tarafından türlü imalara ve bakışlara maruz kalacak vah zavallımdır. zengin erkeğin hayatında ilk kez aşık olduğu, saf ve temiz kişiliktir.

(bkz: türk dizileri)

üniversiteye alınmayan türbanlılar

bazı kesimler tarafında tehlikeli bulunan, korkulan kızlardır. neden mi? çünkü o kesimler aslında gayet iyi bilirler, bu kızlara baktıkları zaman gördüklerinin çok daha ötesinde bir şeylerin kızların kalbinde olduğunu bilirler. bunu engellemek için başörtüsüne "bez parçası" diyerek onu önemsizleştirmeye çalışırlar. ama korkuları boşa değildir. evet başörtülü kızın, bir müslümanın kalbinde öyle bir iman vardır ki, o başörtüsü kalptekinin dışa vurmuş halidir. bunu engellemekse kolay değildir, nitekim engellenememiştir. eğitimli müslümanlarınsa güçlerinin yetmeyeceği yer olmayacaktır. müslümanları etkisiz hale getirmek için de onların eğitim haklarının ellerinden alınması gerekmektedir. bu da o kesimlerin onursuz, ama yakın zamanda hüsranla bitecek mücadelesidir..

sorma neden

sorma nedenn neden geceler bu kadar sessizz
neden derler iyiler çok yaşamazz?
al bu canımm senin seninn olsun
elimde klavyem yazıyorum seni yine sözlüklere
aylarr aylarr kitap olmuş anılarla gizlesem hiçç fayda etmezz söylesem de daha beterr

rafet el roman. bu adam hayatının sonuna kadar şarkı yapsın..