bugün

bir çorum ilçesi.
nufus yogunlugu genel olarak yaslilar uzerine yogunlasmistir. * *cogu anadolu kentinin oldugu gibi buranında merkezinde bol agacli bir cay bahcesi vardir. tamam guzel buna diyecegimiz birsey yok olsun tabi merkezde bir cay bahcesi ama oranın garsonları oyle olmasın yoksa aklımızda iskilip sapsal garsonlarıyla yer ediyor.
*
garson : garson
ben : ben
arkadas: arkadas

ben: biz 4 cay alalım.
arkadas: yok ben icmiyim.
ben: e ii peki.
garson:*icmiyomusun?
arkadas: yok sagol.
*
ben: eywallah.
garson:** sen icmiyomusun?
(bkz: iskilipli atif hoca)
sempatique isimli üyenin benden hızlı davranarak (bkz: iskilpli atıf hoca) bakınızı verdiği ilçedir.
AHLATCIK
AHMETÇE
AKÇASU
AKPINAR
ALUÇ
ASARCIK
AŞAĞI ÖRENSEKi
AŞAĞI ŞEYHLER
AVHATYAKASI
BAŞMAKÇI
BEYOĞLAN
ÇATKARA
ÇAVUŞOĞLU
ÇETMi
ÇOMU
ÇUKURKÖY
DAĞKIYISI
DEREKARGIN
DERESEKi
DOĞANGiR
ELMALI
ESKiKÖY
GÖLKÖY
GÜNEYALUÇ
HACIHALiL
HALLI
HARUN
iBiK
iKiKiSE
iKiPINAR
KARAAĞAÇ
KARABURUN
KARAÇUKUR
KARAGÖZ
KARLIK
KARMIŞ
KAVAK
KAYAAĞZI
KILIÇDERE
KIZILCABAYIR
KURUSARAY
KUTLUÖZÜ
KUZKÖY
KUZULUK
MUSULAR
ONAÇ
ÖRÜBAĞ
SARAYCIK
SARIKAVAK
SEKi
SEYiRÇAY
SOĞUCAK
SORKUN
SÜHiLAN
ŞEHiRKURUÇAY
ŞEYHKÖY
YALAK
YALAKÇAYI
YANOĞLAN
YAVU
YAYLACIKSEKi
YENiCE
YERLi
YUKARIÖRENSEKi

adlı köylere sahip bir çorum ilçesi.
doğallığını yitirmemiş eski evleri ve mükemmel tarihi dokusuyla safranbolu,beypazarı ve göynük gibi ilçelere rakip olabilecek ilçe.tek problem tanıtımının yapılmaması.bunda beceriksiz belediye başkanlarının payı çok büyüktür.
iskilip çorumun ilçesidir.lisede öğrendim bunu. hemde çok acar bi şekilde.
-hafız iskilipte hamama gittin mi ?
+ne diyon olum manyak mısın?
-iskilipte hamama gittin mi?

iskilipte hamama gittin mi derken orda iskilip sikilip gibi söylemesi çorumun bu ilçesini öğrenme fırsatı doğurdu bana. *
çorumun bir ilçesi bu gün fotoğraf çekmeye gittik.
fotoiz.com sitesi ile çorum valiliğinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri bir proje ile 5 6 ilden(ankara, istanbul, adana, samsun, çorum merkez) yaklaşık 60 70 kadar fotoğrafçı bir araya geldiler ve iskilipi fotoğrafladılar. fotoğrafladık...

uzun zamandır bu kadar iyi insanı bir arada görmemiştim.
fotoğraf çekmek için girdiğimiz her dükkanda bir muhabbet, çay kahve ikramı çok iyilerdi.

akabinde dünyanın en uzun süre pişen yemeğindende yedik (12 saat) iskilip dolması

enfesti.yolunuz düşerse gidin.insanları iyi.manzarası iyi.ve bir sürü eski ayakkabı tamircisi, hasırcı, sepetçi var.
görsel
Leblebisini alan konsere gelmiş maşallah.
Çok severler piyano resitalini!
Hahaha afrikaya gidip götü açık kabilelere çalsa daha iyi anlaşılırdı.
Yopyobaz ilçe.