bugün

insanın bir yanının mutlaka gururlu olmasını sağlar. evet, öyle. ne de olsa, ilişkiyi bitiren taraf sizsinizdir. karşı taraf değildir. "ben ayrıldım." cümlesini biraz havalı edalarda söylersiniz. bu genellemedir. fakat diğer yarınız, içinizde ona karşı hala sevgi varsa; sanki ölür, yatağa başınızı koyduğunuz anda içiniz cız eder. özlersiniz... sevipte ayrıldığınız için değil; yürümeyen bir ilişkiyi bitirmek mecburiyetinde olduğunuz için.
siz bitirmişseniz yıllar sonra pişmanlık daha da bir acıtır içinizi.
"acaba yapmasa mıydım" diye düşünmenize neden olacak, sizi pişmanlıklara sürükleyecek olan eylemdir.
"gitmek mi kalmak mı daha zor?" sorusunu akıllara getirendir.
olmuyorsa zorlamanın alemi yok demiş işi bitirmiş kişi , ilişkide sorumluluk alınan noktalardan birisi . son noktası .
ego tatmin etmekten başka bir şey değildir. ilişki bitecekse, kim tarafından, nasıl bittiğinin önemi yoktur.
pişmanlıktır.
ilişkiyi bitiren iki taraftır zaten. sadece cesur ve en çok mutsuz olan bunu söyler.
tekrar başlatamayacak olan taraftır. Yapabilmek cesaret ister.
son düdüğü çalmaktır. uzatmayı az verdiğiniz için küfür yersiniz. halbu ki o maç eninde sonunda zaten bitecektir.
sonradan pişman olma durumudur.
geriye neyin kaldığını bilemezsin, ama ne kadarının bittiğinden artık eminsin.
bitmesi gereken bir ilişki bitirildiyse bir kere bile pişmanlık duyulmamasıdır fakat keşkelerle bitmiş bir ilişki ise ben ne yaptım yapmamalıydım deme durumlarının oluşmasıdır.
yarım saat sonra iyi bok yedim kafama sıçsınlar gibi repliklerle kendi kendine söylenme durumu.
mesele; ilişkiyi bitiren taraf olmak değil, ilişki bittiğinde bertaraf olmamaktır. * *
"ben terkettim aga onu ne sanıyordun?" gibi sırf kankacıklara hava atmak için bitecek umuduyla bakılan bir ilişkiyi bitiren taraf olmak kötüdür zannımca. ama karşı tarafa acı çektirmemek için bitmesi gereken bir ilişkiyi zamanında bitiren taraf olmak haliyle ince düşünceli bir şahsın edimidir. tabi istisnalar saklı kalmak şartıyla.
uzun bir sessizlikten sonra acaba bir hata yapmış olabilirmiyim sorunsalını aklına getirir çünkü; hala kendinde bitiremediği şeyler vardır.
"çekip gidene her şey mizah, kalıp bekleyene her şey şiirdir"

(bkz: albert camus)
severek bitiriliyorsa zordur.
bir ilişkiyi bitiren taraf olmak ile bitirten taraf olmak arasındaki ince çizgide entry giriyorum. ne olduğumu ben de çözemedim sn. sözlük. bu ara ota boka sn deniliyor. sakın ha sakın üstüne alınma sözlük.
sorunlu taraf olduğunuz anlamına gelir.
(bkz: sorun sende değil bende)
diğer taraftan çok daha kötü duruma düşmenizi sağlayacak durumdur. bitirmek zordur, gitmek çok zordur. karşındakini düşündükçe defalarca kahrolmaktır. pişman olmamaktan da pişman olmaktır bazen.
Ne tür bi' ilişkinin bittiğiyle ilgili olan şeydir aslında. Biriyle zorla da birlikte olunmaz ya?
hep kötü insan olmayı kabullenmektir. kimse de sormaz aga bu kız niye gitti diye. gitti mi? vay şerefsiz. niye gitti? eh, kem küm...
Biten bir ilişkide kilit noktadır. Naçizane tavsiye ilişki boka sarmış, karşı taraf ilişkiyi bitirecek gibi olursa direnmeyin. Basın tekmeyi bak çok mutlu olacaksınız.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar