bugün

entry'ler (587)

trt türk ün istanbulu stüdyo olarak kullanmasi

(bkz: tarihi yarımada)

anne ile cinsel ilişki

başlık ensest ilişki olarak çıksaydı karşımıza, yine de mide bulandırıcı olmakla beraber bu kadar dikkat çekici bulunmayacaktı. ama özelleştirerek "anne" ile ilgili başlık açan arkadaşı insanlığa davet etmeyi görev biliyorum. sapkın tarafları varsa da, burada teşhir etmek zorunda değil. yok eğer sadece dikkat çekmeye çalışıyorsa başardı, bunu başarı sayıyorsa.

özgürlük

özgürlük
sınırlarla işlenmiş incecik bir oyadır
aşk gibi
dirim çığlığı
ele saygıdır
yırtılmak bilmediği içindir sık sık yakılması
tuttuğu yer
onu kullanmaktaki becerimiz kadardır hep

bilge karasu

gecenin sonuna yolculuk

charles bukowski bu kitap için "son iki bin yılda yazılmış en güzel kitap" yorumunu yapmıştır.

eski sevgilinin doğum gününü unutmamak

istemeden de olsa hatırlanır. o günün tarihi bir yerde telafuz edildiğinde, mesela haberlerde, atıyorum bugün 22 haziran mı dediler, hemen akla geliverir eskimeyen eski sevgilinin doğumgünü. onun haberi olmaz ama siz kutlarsınız doğum gününü kendi kendinize. şimdiki yaşını hesaplayıp şaşırırsınız, halbuki o zaman sadece 23'tü deyip gülümsersiniz.

trt türk

dünyanın nabzını tutan ekmek teknem.

alma ahımı

radyoda duyup günlerce dilime dolanan, belki çıkar diye dün gece iki saat radyo dinlememe sebep olan muhteşem şarkı. geçişlerde biraz levent yüksel tadı var gibi. son zamanlarda dinlediğim en güzel şarkı. yapanın söyleyenin ellerine sağlık.

yağmur kokusu

ankara'da şu anda alınabilen koku.

her temas iz bırakır

(bkz: behzat ç)

behzat ç

(bkz: emrah serbes)
(bkz: her temas iz bırakır)

yunan virüsü

(bkz: batı nil virüsü)

11 eylül 2010 sırbistan türkiye maçı özeti

(bkz: modern sırp sındığı)

sırbistan maçındaki gizem

bu maçtaki gizem, çanakkale savaşında hep anlatılan, seyit çavuş'un 250 kiloluk top mermisini topun ağzına vermesi, ortalık sakinleşince tekrar denemesi istendiğinde aynı mermiyi kıpırdatamamasıyla aynı olmasa da benzer bir şeydir. iman gücü diyorum yani, anlık süper güçlü odaklanma diyorum. helal olsun devlerimize.

ahmet kaya için ağlayan rte

kırk gündür geziyor bütün türkiye'yi, tv programlarına katılıyor, ulusa sesleniyor, evinde uyumuyor, çok yorgun. ben de çok yorulduğumda sinirlerim bozuluyor, sinirlerim bozulunca da ağlıyorum.

hatır için çiğ tavuk yiyen vejeteryan

(bkz: vejetaryen)

tayyip erdoğan ı sinemada canlandırabilecek aktör

(bkz: george clooney vs abdullah gül)*

40 yapar

konuşma metinlerini yazan ekip tarafından kaleme alınmamış olup, bahçeli'nin doğaçlama olarak yaptığı hesaptır. demek ki neymiş, metnin dışına çıkılmayacakmış!

çocukluktan beri farkında olduğumuz gerçekler

ihtiyaçlarımız sınırsız, paramız sınırlıdır. çok basit bir ekonomi bilgisini bebekken öğreniriz.

türkan saylan türk milletinin gözünde bir hiçtir

türkan saylan'ın cenaze namazını kıldıran ihsan özkeskin, kendisinden övgüyle söz etmişti. adamın sosyal demokrat olmasını din adamı olmasına, inançlı olmasına engel gibi gören zihniyetler bunu bile malzeme yapmışlardır. inanç türbanla ölçülmez.

mücahit arslan

şu anda başbakanın özel kalemi olup, diyarbakırlıdır. babası diyarbakır milletvekili. hapiste olduğu dönemde başbakanı hiç yalnız bırakmadığı, cezaevinin karşısında ev tutarak ziyaretçilerini o evde ağırladığı söylenmekte. dostluk o zamanlara dayanmaktaymış.