bugün

tadı güzel ama bir insan ciğeri değildir.
Mukemmeldir. Mantarla, biberle, domatesle, soganla, firinda, mangalda, tavada her turlu gider. Yapmayi bildiginiz surece evin vazgecilmezidir. Hele yurekte eklendiginde ohhhh.
benim orgazmik tatlar listemde epey üst sıralarda yer alır. püf noktası ilk kavururken çok yakmayın. yanma haline bir girdi mi tat acılaşıyor sevişirken kapı çalmış gibi soteden soğuyorsunuz.
nedense gerçek ciğer olarak algılanmayıp dana/küçükbaş ciğerin çin malı versiyonu olarak görülen yenilebilen organ.
*2 adet lavas ekmeği (her yerde bulursunuz hatta bim,şok,a 101 de bile var)
*çeyrek kuru soğan
*yarım kırmızı biber
*yarım yeşil biber
*çok az göbek marul
ile dürüm yapılır
yanınada yayik ayran..

ohh miss..
haşlaması bile süper lezzetlidir.
kaz ciğeri 300 tl bu 10 tl.
lezzet farkı ise çok az.
o kadar yidig bişey olmadı.
tavukta ne varsa ciğerinde de o vardır. sonuçta aynı kan bütün vücudu dolaşıyor.
öğrencinin ve garibanın mecbur olduğu ciğerdir. tadını güzelleştirmek için bol kimyon ve biber atılmalıdır.
izgara atesinde közlenerek yaninda kola ve yine izgara salatasi (domates, biber, patlican, mantar) ile yenilmesi tavsiye edilen, ucuz sayilabilecek ciger.
Ucuz protein. Öğrenci evinde, et kavurması tadında.
sotesi gevşek olur.
Yağda kızartması iyidir. Ucuzdur. Henüz öldürmedi.
beş para etmeyen tavuk ciğerinin çok para eden tavuk ciğerine dönüşümünün hazin ve ibret dolu hikayesi.

yazan..... .............tuik
sahneye koyan....tuik
oynayan...............yurdum insanı
tavuk ciğeri güzeldir yalnız, niye bokladınız lan.

fakirlikten güzel mi geliyo ne.
1.5 - 2 tlye satılırdı. Ki kimse almazdı. Insanlar fakirleşip bu yemeği keşfettikçe fiyatı 15 liralara kadae çıkmıştır. Bu ülkede herhangi bir şey azıcık ilgi görsün hemen 10 kat zamlanır.
cok severim kizartilmis tavuk ciger sirke ve limonla harika olur. ayran gitmez ama limonata icin.
Fakir katalizörüdür.
Vitamin ve mineral değeri, kuzu ve dana ciğerinden daha yüksektir.
kasap komşu... yavşağın önde gideni... babadan kalma kasap... 70 yıllık esnaf...
''kasaplara güvenme'' lafını birebir yaşatan herif. kendisi de bunu hep söylerdi... selamı sabahı keseli yıllar oldu. sabit kebapçı, büfe, lokanta vs müşterisi çoktu.
bildiğimiz kıymayı bu dükkanlar etiketin yarı fiyatına alırlardı. yarı fiyat!!!
tavuk ciğeri ve kemikten sıyrılan sinirler ve etler bu dükkanlarda lahmacun olarak satılırdı.

semtin en iyi ve en lüks .... cafe adı altında börekçi dükkanı da buradan kıyma(!) almaya başlayınca ayda yılda bir yediğim kır pidesi, kıymalı börek, pogaça vs yiyeceklerine tövbe ettim.
gerek yok. bile bile ladese hiç gerek yok!
Hiç sevmem.
soğanla iyi gider.
Kurban bayraminda ki eti yapamıyorlar kıyma olsa daha iyi.
Lastik gibi diş geçmiyor.
Hiç sevmem.
Birde karpuzu.
Lan ben bunu ucuz diye yiyordum zam üstüne zam gelmiş 40 lira olmuş kilosu Allah belanızı versin,enflasyonun amına koyayım.
insanı öncesinde astral seyahate yollayıp sonra güzelmiş dedirten et.
güncel Önemli Başlıklar