bugün

cici baba şarkısıyla çıkış yapan, temiz yüzlü, efendi bi şarkıcı idi..bi trafik kazasında hayatını kaybetti..ve ölümünden sonra daha bi ilgi görür olmuştu.*
kara gözlüm, karbeyaz gibi güzel şarkıların sahibi merhum şarkıcı.
ataköy lisesinde okuyan ve lakabı tedy olan ayrıca bütün gün şarkı söyleyerek bütün bir yılı geçiren eglenceli ve bir o kadarda derslerde kötü olan merhum kişi. şarkılarını ve seni çok seviyoduk.
temiz yüzlü , efendi bir gençti.şarkıları da yıllar geçmesine rağmen hala dinlenebilitesi olan eserlerdir. cenab-ı hak , kendisini zerrin özer'in elinden kurtarmak için yanına almaktan başka çare bulamamış ;azrail meleği erkenden ona yollamıştır.
(bkz: karbeyazdır ölüm)
iyi bir insandı, sıradan ve o kadar da mütevazi idi. çok genç kaybettik, bir sanatçının hedefi olan sonsuzluğa, ulaşmış bir kişidir,eserleri onun kuşaklar boyu hatırlanmasını sağlayacaktır.
sesi her duyulduğunda insanın içini cız edecek olan merhum sanatçımızdır.cici baba gibi çok güzel bir şarkısı vardır ki unutulmazlar arasında yerini almıştır.karbeyazdır ölüm,şarkısı da şarkıcının kendisini anlatır gibidir.öyle ince bir ruhu vardır ki şarkılarının tüm isyanların iç söküşüne tanıklık eder.
harika sesi olan merhum şarkıcı..o kadar gençti ki öldüğünü duyduğum anda yazık adam çok gençti diye ağlamaya başlamıştım..daha o bizi ağlatacak bisürü şarkı söliycekti..nur içinde yatsın..
(bkz: nostalji olan popçular)
trafik kazasından hemen sonra yanındaki kişi;
-kerim?
kt: efendim abi?
-ölmedin dimi?
-ee herhalde....

keşke o söze sadık kalabilseydi.
üzünçtür erken kaybettik.
eskiden alt komşum olmuş dünyanın en güleryüzlü en sevecen insanı. ölmeden önceki hafta sabah yanağımı sıkıp* günaydın demesini hiç unutamiyacağım insan. nur içinde yatsın.
1998 yılında geçirdiği trafik kazası sonunda aramızdan ayrılan guzel insan.dilimize pelesenk olmus parçalara sahip ama her sanatcı gibi değeri sonradan anlaşılam muhterem zaat (bkz: karbeyazdır ölüm)
http://kerim-tekin.com
28 haziran da ölüm yıldönümü olan sanatçı.

unuttuk, unutulduk. peki neden? bu kadar mı hayata verilen anlamlar, değerler?

arkadaşlar değerler kolay yetişmez yetişmiyor da. her kayıp bir anıdır. ama bu anıların değerini biliyormuyuz?
seda sayınlar, ibrahim tatlıses gibi para ile sanat yapan insanlar manşetleri süslerken kim hatırladı kerim tekini? kim 28 haziran da onun anısına şarkılarını dinledi? kim o büyülü sesi hissetti en derinlerde. bu kadar mı duyarsızlaştık? hayatımız magezin olmuş maddiyat olmuş.
vaar olan değerlerin anlamını yitirmişiz. medya istediği gibi yönlendirmiş hepimizi.
tebrikler kendimde dahil olmak üzere medyanın oyuncağı olmuşuz.
hem kendimden
hem de herkesden utanıyorum.
23 yaşında bir ses
anılarla kayboldu gitti.
bir sonraki 28 haziranlarda...

kazım koyuncu "yıllar boyu müzik yaptım ama kendimi anlatamadım. sonra bir diziye müzik yaptım ve sevildim"

yorumsuz.
kısacık yaşamında ne ajdar kadar kadar kanal kanal gezdi ne başkaları gibi sevgilileriyle yaptığı kavgalarla gündeme geldi ne de sızana kadar sarhoş olup bar kapılarında süründü. sadece kaliteli müziğini yaptı.zamansız veda etti. hala kalbimde bir yaradır.
geçtiğimiz gün barış akarsunun başına gelmiş olayı yıllar önce yaşayıp,geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitirmiş pop sanatçısı.
kara gözlüm şarkısını yıllar sonra tekrar dinledim de çok yazık olmuş hakikaten. trafiğe verdiğimiz kurbanlardan sadece birisi. umarım gittiği yerde rahattır. yakında geliyoruz zaten.
zerrin özer'le birlikte olmasına anlam veremediğim rahmetli.
kara gözlüm klibindeki haliyle birden hayatımın prensi oluvermişti. ortaokul yıllarımın vazgeçilmeziydi. yaşasaydı bulabilirdim onu. sırf onun için evimin kadını çocuklarımın anası olabilirdim. *
şöyle yakışıklıydı, böyle güzel şarkı söylerdi, çok cici bir insandı konularına girmeye gerek duymadığım merhum pop şarkıcısıdır ve zaten hakkında bunların hepsi yazılmıştır. ben başka bir şeyin peşindeyim; rahmetlinin sayesinde büyük bir ders almış ve aydınlanmıştım. sizlere bunu anlatmak isterim.

cici baba şarkısının klibi ekranlarda dönmeye başladığında önce şarkının kalitesiz ama sempatik oluşu, sonra da kerim tekin' in yakışıklılığı dikkatimi çekmişti. ibne olduğum düşünülmesin, hiçbir erkeğe ilgi duymadım lakin adam cidden tanrının boş zamanında yarattığı tiplerdendi. çevremdeki kızlara ' lan ne yakışıklı adam be! hep böyle bir tipe sahip olmak istedim' dediğimde ' aman Lynyrd ( linıııııırd şeklinde uzatarak söylenir), amma abartıyorsun. ayrıca senden fazla bir tarafı yok. zaten şarkısı da berbat' cevabını alırdım. yahu ne alaka; adamla yanyana gelsek güzel ve çirkin filmi çekiliyor sanırsın. egomuzu mu okşadılar, hatunlar inceden bana mı yazıyordu yoksa kerim tekin' in ne derece çirkin olduğuna vurgu mu yapılmaktaydı; halen çözebilmiş değilim.
neyse efendim; aradan zaman geçti ve kerim tekin ikinci albümünü çıkardı. tabii bu süre zarfında imajında da değişiklikler olmuş, saçlar uzamıştı. ayrıca çıkış şarkısı karbeyaz da öncekilerle karşılaştırılamayacak kadar güzeldi. daha iki yıl önce hakkında ' ıyyy iğrenç şarkı', ' vıyyy saçlara bak ne biçim' diye bikbik öttükleri çirkin ördek yavrusunun, zaaarif bir kuğuya dönüştüğünü gören aynı kızlar bu defa ' aaa keriiim, ölürüm sanaaa' diye ağlamaya başlamışlardı. demek ki neydi; harbiden imaj herşeydi ve uzun saçlı erkeklere kadın milletinin gözle görülür bir zaafı vardı. ben de buradan payıma düşeni çıkardım ve o günden sonra hayat felsefemi ' saç var çare var' olarak belirledim. laf aramızda o saçlar sayesinde portföyümüze eklediğimiz şöhretli şahsiyetler bile oldu*. ayrıca bir diğer çıkarımım da şuydu ki; hatun milleti sizin kaşınıza gözünüze takılmadan önce yaptığınız işdeki başarınıza bakmakta. tabii ilk dikkat ettikleri yer popomuzdur fakat bu başka bir entrynin konusu. ondan değil midir ki* kıl oldum abi şarkısı çıktığında tarkan bu ülkenin en nefret edilen kişisiyken sonraları fenomen olmuştur?

son noktayı koyup kendisini ufak çaplı bir efsaneye dönüştüren de kerim tekin' in genç yaşında, şöhretinin zirvesinde olduğu dönemde bir trafik kazasıyla aramızdan ayrılması olmuştur. 27 yaşında ölen yabancı rock starlarına karşı bizim verilecek cevabımız da karagözlümüz kerim' dir. bir de çok acayip gelir bana çektiği tek sinema filminin sonunda arabayla uçurumdan düşerek ölmesi. benzer şekilde göçtü gitti koç delikanlı.
cici baba albümüyle çıkış yaptığında ben ilkokuldaydım ve ta o zamanlar kalbimde mütiş bir yere sahipti. sonra kara gözlüm klibindeki haliyle, şarkısıyla ve o muhteşem duruşuyla minicik kalbimi bir kez daha fethetmişti. büyüyünce istanbula gidip onunla tanışıp evlenmeye karar vermiştim. çocukluk ya işte yatağıma uzanıp gözlerimi tavana dikip saatlerce onunla kendimi düşünürdüm. ama ben büyümüş oluyodum o hiç büyümemiş benim gördüğüm haliyle kalıyodu. sonra bir akşam haberlerde ölüm haberini yayınladıklarında dünya ilk defa başıma yıkıldı o an. çok ağlamıştım çok.
' aksamlar' isimli mükemmel sarkisi olan gercek türk popcusu. Allah rahmet eylesindir.
sabah karşı disko kralı'nda kar beyaz klibiyle gözleri nemlendiren güzel yüzlü çocuk. ışıklar üzerine olsun.
iyi çocuktu. türktü.
bunu yazmamın bir nedeni var benden içeru.*
11 yıl önce bugün trafik kazasında yitirilen ünlü kişi.