bugün

yakın zamanda george lucas ''Daha anlatacak çok Star Wars hikayesi olduğunu hissettim. Bunların bir kısmını animasyon şeklinde anlatmak, aynı zamanda animasyon sanatını biraz daha ileriye götürmek istedim'' demişti. bu sözlerden sonra merakla beklenen ilk filmdir star wars the clone wars. -peşinen söyleyeyim ismi star wars clone wars değildir. aman ha başlık taşımayın. önceki animasyon o. biliyoz lan dediniz duydum neyse- fragmanı da fırından yeni çıkmıştır.

http://www.sinemalar.com/...Star-Wars-Klon-Savaslari/

lakin şöyle bir sorun var. eğer filmi türkiye nin her yerinde fragmanlarda olduğu gibi türkçe yayınlarsa elimde molotof kokteyli ile sinemaya giderim. peşinen söyleyeyim.
yoda yı seslendirmeyin bari be!

--spoiler--
bulmak olacak jaba nın oğlunu elde tutan isyancıları senin görevin skywalker.
yoda bunu diyor. peeh mına koydunuz be!
--spoiler--
ayrıca bu filmin ve bundan önceki filmin imdb adresleri. hizmete bak be! star wars aşkı nasıl uğraştırıyor adamı.
http://www.imdb.com/title/tt1185834/ *
http://www.imdb.com/title/tt0361243/ *

dipnot: Star Wars: Clone Wars volume 1 ve volumue 2 olmak üzere 2 bölümden oluşmakta. zannedersem bu yeni film, bunların devamı niteliğinde.

güç sizinle olsun.
muhtemelen klon savaşları sırasında geri cephede yaşanan ve bugüne kadar haberimizin dahi olmadığı alternatif olayları konu alacak olan şahane animasyon.

en azından fragmanda bir yığın yeni karakter, jedi ve sith var. o sebeple episode 2'yi izledikten sonra kafasında bir yığın soru işareti kalan bünyeler için harika bir cevap aracı olacaktır bu animasyon.

not: 15 ağustos'ta türkiye'de.
aotc ve rots arasında geçen olayları konu alacak yeni george lucas projesi; villain olarak count dooku ve yeni karakter olarak asajj ı görme şansımız olacak ama bu animasyon prequel fiyaskosunu kurtarır mı derseniz kurtarmaz.
--spoiler--

Galaksi, kötü niyetli Bölücüler ve onların robot orduları ile Cumhuriyet ve cumhuriyetin Jedi koruyucuları arasındaki dev boyutlu iç savaş Klon Savaşları’ndan ötürü yorgun düşmüştür. Gitgide kızışan çatışmalarda avantaj elde etmek için, Jedi Savaşçı Anakin Skywalker ve onun Padawan öğrencisi Ahsoka Tano çok önemli sonuçlar doğuracak bir göreve gönderirler ve bu sırada ünlü suç lordu Hutt Jabba’yla karşı karşıya kalırlar.

--spoiler--

http://www.starwars.com/

o değil de okuyunca meraklandım doğrusu, anakin* ne ara usta oldu da padawan yetiştirmeye başladı.
cuma akşamını bekliyoruz sabırsızlıkla.
farklı bir star wars deneyimi.
george lucas'ın öz evladı sayılan star wars'ın animasyon filmi.
gittik gördük ki, lucas abimiz hiç bir ayrıntıyı es geçmemiş filmde. kullanılabilecek tüm tekno imkanları kullanmaktan zerre çekinmemiş ve star wars fan'larını memnun edecek bir eser çıkmış piyasaya.
karakterler serinin çekilen son 2 filmine sadık kalınarak şekillendirilmiş ki hoş olmuş.

--spoiler--
`
anakinefendi ne arageneraloldu, ne arapadawan` yetiştirmeye başladı diye merak edenler cevabını buluyor, ki bu animasyon filmi serilere karakterler olarak bağımlı, kurgu olarak bağımsız bir şekilde hazırlanmış.
padawan* da pek bi seksi, sadece ismi değil kendisi de seksi**
obi van bildiğimiz obi van, anakin her zamanki inadım inat götüm iki kanat felsefesinde,
bu sefer farkla kendi gibi bir padawan'la baş etmek zorunda* ki belki de filmin esas çekiciliğini sağlayan nokta bu çekişmedir.

o değil de hutt jabba'nın veledini görünce kopmamak elde değildi.*
gözler ismi geçmesine rağmen general grievous'u aramadı değil.

--spoiler--
--spoiler--

star warsun tüm filmlerini defalarca izlemiş, dvd setini almış, bir çok kitabını okuyup önceki clone wars serisini okumuş bir insan olarak, bir çok star wars hayranı gibi, sinemada adını görünce dayanamayıp filme gittim. samimiyetle şunu söyleyebilirim ki, star wars adına yapılmış en kötü yapım budur. birincisi grafikler başarılı değil. 3d yapmaya kasmışlar ama perdedeki görüntüler hiç bir karakteri yansıt(a)mıyor. keşke ilk clone wars serisinde olduğu gibi 2d kalsaydı. ikinci faktör ise ana karakter olan anakin skywalker hakkında hiç bir derinlik katılmamış hikayeye. star wars hayranlarının bildiği gibi, anakinin dark side'a geçiş dönemi; ikinci film olan aotc ile üçüncü film rots arasındaki dönemdir. film boyunca anakinin hareketlerinde en ufak bir karanlık taraf işareti yok. üstüne üstelik sürekli ilk okul üç kıvamında espri yapan saçma bir karaktere dönüşmüş.zaten filmdeki diyalogların tamamı ilk okul düzeyinde.

son olarak; bu filmde star wars alemi ile ilgili o kadar çok mantık hatası var ki, sanki filmi star wars, force, master,padawan kavramlarını hiç bilmeyen, amacı sadece çocuklar için bir bilim kurgu çekmek olan bir yönetmen çekmiş sanırsınız. anakinin kronolojik olarak alnındaki yaranın filmden daha sonra olması, anakine master diye hitap edilip başka hiçbir yerde adını dumadığımız bir öğrenci verilmesi, anakinin, tatooine'de bütün force gücünü kullanarak droidlerle çarpışan öğrencisini fark edememesi*...

sonuç olarak berbat bir film. ancak, bu benim bir star wars fanı olarak bir sonraki filme gitmemi tabiki engellemeyecek. bir kere lucas bizi kendine bağlamış. üç cin ali çizip, üzerine star wars yazsa, gene giderim filmine.

keşke, kotordan, mandolarian war'dan bahsedilen, içinde darth revan'ın, bastila shan'ın olduğu star wars'un eski çağlarına ait bir film yapılsa.

--spoiler--
http://tehlikelibolge.blo...tar-wars-clone-warss.html
star wars fanatiklerinin neden sevmediklerini anlamadığım film. anlamıyor olmam bu animasyonu çok iyi bulmam yüzünden değil, bunun filmleri de bu kararda bi şeydi zaten, neden animasyonuna yüklendiler ben onu anlamıyorum.

son çekilen üç film de -hadi üçüncüsünü ayrı tutalım- elini vicdanına koyan dürüst bi star wars fanına göre vasatın oldukça altında sıradan seyirliklerdi. hatta attack of the clones'daki türk dizisi benzeri diyaloglardan daha beterini yazmanın mümkün olmadığını söylesem kim itiraz eder.. bu animasyondaki diyaloglara yüklenmişler ama aotc yanında altın palmiye filmi diyalogları gibi duruyor.

senelerce süren klon savaşları üstüne sadece bi filmin son beş dakikası ve bi sonraki filmin ilk bi saati yerine lucas'ın daha fazla şey anlatmak istemesi anlaşılır. şurda altın yumurtlayan bi tavuk var elde, tabii ki yeni animasyonlar gelecek. gerçi clone wars diye bi çizgi seri vardı doğru ve kanımca bütün star wars külliyatının en iyi işi oydu.

bu animasyondaki aksiyon sahneleri de kanımca fena değildi, phantom menace'daki darth maul'un saber düellosunu saymazsak bütün seri boyunca saber düelloları traştı çünkü. bu serinin en güzel saber düelloları sadece animasyonlarında karşımıza çıkıyor, bu da işin diğer ilginç tarafı.

benim kafama takılan son şeyse şuydu. filmde robotun teki diğerine "13234131 sektörüne ateşi yoğunlaştırın" diyor, diğeri de soruyor, "132.. ee neresiydi" diye.. lan bu robot değil mi, nasıl dory gibi balık hafızalı olabiliyor lan..
normal bir çizgi filmden farkı yok. neden hâlâ aynı dönemi anlatıp dururlar insanın aklı almıyor.
dizi olarak yayınlanmaya baslamıstır.

s01e01 ile yoda nın ne kadar manyak karizmatik dovuscu oldugunu gorduk. bir o kadar da bilge. asajj ventress ise seksi.

s02e02 ile isyancıların cannonlarının cumhuriyet cannonlarına bes bastıgını gorduk.

--spoiler--
jedi, isyancı gemisine ates acılmasını emreder. generali, cannonların mesafelerinin yetmedigini soyler. iki filo arasındaki mesafe degismedigi halde isyancılar cannonlarıyla bombardımana tutarlar jedicagızın filosunu
--spoiler--
episode 2 ve episode 3 arasındaki olayları anlatan dizi. daha önce görülmeyen bazı karakterlerde başrolde yer alıyor. sta r wars hayranlarının kaçırmadan izlemesi gerek.
harika lightsaber dövüşü animasyonlarına sahip yapım. öyle böyle değil.

http://www.youtube.com/wa...?v=2fXiQQyOaTI&fmt=18
yarın akşam saat 22:00'da cnbc-e'den yayınlanacak uzun metrajlı star wars çizgi filmi, dizisi.
ahsoka anakin'e, anakin padme'ye, padme obi-wan'a, obi-wan satine'e, sonra hepsi satine'e mantığıyla ilerleyen animasyon. sıkıldım, mezarda izleyeceğim programı siktir eder oldum efenim. gerçekten sıktı.
star wars'ın bokunu çıkaran dizi. izliyorsam Ahsoka Tano için izliyorum.
star wars clone wars ile asla karıştırılmasın. ilk 2 bölümünü izledim, animasyon olmasına rağmen filmi gibi star wars evrenine çok güzel sokuyor izleyeni.
Tamamen yeni jenerasyonlara ( 7-15 yaş gibi)star wars aşılamak için saçma sapanlaştırılmış star wars animasyon filmidir.Sırf bu yüzden tüm star wars filmlerinden tiksinesi gelir insanın,ama olmaz reyiz,olamaz...
18 eylül de yeni sezona 2 yeni bölümle girecektir.
yeni sezona klişe ancak güzel bir bölümle başlamış; klon tesisleri savunmasıyla devam etmiştir. ashoka'yı göremedik yalnız.
Quinlan Vosu kadrosuna katan animasyon.

http://io9.com/5679163/th...rs-the-clone-wars-at-last
--spoiler--
diziler arasındaki yaygın aralık ayı tatilinden sonra, çok klas bir bölümle, ventress in chaotic neutral a dönüşünü anlatan 3x12 yle sahalara dönüş yapmıştır. kont dooku, force lightningle zor kurtardı paçayı. ayrıca ventress in jedı olduğu senelerini işlemişler, çok güzel olmuş.
--spoiler--
--spoiler--
oha amına koyim darth maul u geri döndürecek dizi. güya ölmemiş exile
'daymış. savage ın onu bulması nightwitch mother dan aldığı compass ile yakındır sanırım.
--spoiler--

bu arada ventress, güzelim... cidden bu bırak boş "dooku yu öldüreceğim" işlerini, dön işte ışığa. zaten eski jedi sın, zor olmaz herhalde.
George lucas'ın "keşke yapmasaydık" dediği star wars türevi animasyon.
Maddi kar için efsanenin bu kadar açık sömürülmesi, star wars felsefesini bir yaşam tarzı olarak kabul eden fanların kalbini kırmıştır.
--spoiler--
3x15 te qui-gon jinn ı konuk etmiş ve ahsoka nın gelecek halini göstermiş dizi. ancak ihtiyarın film serisinde bir olayı var mıymış çözemedim..
--spoiler--